Studia pedagogiczne Kraków

Studia pedagogiczne Kraków

Studia pedagogiczne Kraków

Największy wybór studiów

pedagogicznych w Krakowie

Odkryj kierunki pedagogiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia pedagogiczne Kraków | woj. małopolskie

Studia pedagogiczne w Krakowie prowadzone są na wielu kierunkach. Możecie dzięki nim zostać terapeutami zajęciowymi, jak i przedszkolankami, wyposażonymi w liczne nowe narzędzia pracy z małymi dziećmi. Studia pedagogiczne to prawdziwa frajda, polegająca na poznawaniu życia człowieka, obserwowaniu rozwoju, analizowaniu jak można wspierać rozwój dzieci od urodzenia.

Studia pedagogiczne to spotkanie z drugim człowiekiem i nauka licznych umiejętności komunikacyjnych, to twórcze i rozwijające studia, dzięki którym dowiesz się nie tyle wielu rzeczy o drugim człowieku, jak o sobie samym. Kształcenie przyszłych pokoleń, wyposażanie ich w coraz to nowsze narzędzia do radzenia sobie w świecie jest zadaniem co najmniej trudnym. Sami często nie rozumiemy jak działają nowe technologie, a zgodnie z sumieniem, powinniśmy uczyć już nasze pociechy, co i jak z czym połączyć.

Bycie pedagogiem wymaga wiedzy interdyscyplinarnej, a także ugruntowanych podstaw moralnych, które osoba pełniąca swoją misję, będzie mogła przekazać kolejnemu pokoleniu. Pedagogika jest rodzajem misji do wypełnienia. Misji, bez której trudno byłoby funkcjonować. Życie społeczne oparte jest na edukacji. Dlatego jest to tak ważne, by osoby kończące studia pedagogiczne, były przygotowane do pełnienia swojej funkcji po prostu perfekcyjnie! Sprawdźcie, w jakich kierunkach studiów pedagogicznych może przygotować Was Kraków!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KRAKOWIE SĄ STUDIA PEDAGOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI PEDAGOGICZNE W KRAKOWIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI PEDAGOGICZNE W KRAKOWIE

Rekrutacja i wymagania na studia pedagogiczne w Krakowie

Jeśli zamierzasz zostać pedagogiem to musisz ukończyć studia pedagogiczne, nadające Ci uprawnienia pedagogiczne do pracy z dziećmi w ramach instytucji przedszkola i szkoły. Aby dostać się na studia pedagogiczne, musisz podejść do konkursu świadectw i przegonić swoimi super wynikami z matury innych starających się o zdobycie miejsca na studiach.

Polecamy w szczególności zdać bardzo dobrze maturę z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, jak i maturę z historii, wosu czy geografii. Każda uczelnia i każdy kierunek wymaga innego rodzaju przedmiotu maturalnego, sprawdźcie dokładnie, jakie wymogi stawia przed wami wybrana uczelnia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia pedagogiczne niestacjonarne w Krakowie

Studia w Krakowie to temat długi i szeroki jak rzeka Wisła. W przypadku studiów pedagogicznych moglibyśmy użyć podobnego porównania, gdyż wszyscy zainteresowani kształceniem w tym zakresie bez trudu odnajdą ofertę pasującą do ich pomysłu na edukacyjną i późniejszą zawodową drogę. Studiując w Krakowie możemy być pewni, że otrzymamy niemały wybór zarówno kierunków, jak i prowadzonych w ich ramach specjalności i na dodatek nie musimy martwić się o to, że oferta studiów niestacjonarnych jest uboższa od tej na studiach stacjonarnych. Czym różnią się studia pedagogiczne stacjonarne od studiów pedagogicznych niestacjonarnych?

Od razu należy zaznaczyć, że rozbieżności w zakresie realizowanego programu nie istnieją i każdy student, niezależnie od trybu nauki pozyskują taką samą wiedzę, a proces kształcenia prowadzi do osiągnięcia identycznych efektów. Różnice polegają na intensywności i częstotliwości zajęć. Przyszli pedagodzy studiujący w formie dziennej uczęszczają na wykłady w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku. Przyszli pedagodzy studiujący niestacjonarnie zajmują ich miejsce w weekendy, czyli w ramach tzw. zjazdów. Należy podkreślić, że ich nauka wygląda nieco inaczej.

Proces nauki jest bardziej skondensowany i w znacznej mierze nastawiony na samodzielność w pozyskiwaniu wiedzy i utrwalaniu materiału. Mówiąc wprost, na studiach niestacjonarnych nie ma czasu na ewentualne powtarzanie pewnych zagadnień; trzeba iść dalej. Dlatego od studentów niestacjonarnych wymagana jest dyscyplina, samodzielność, jak również umiejętność zarządzania czasem. Ale to nic trudnego.

POPULARNE KIERUNKI PEDAGOGICZNE NIESTACJONARNE W KRAKOWIE

STUDIA PEDAGOGICZNE W KRAKOWIE - PODYPLOMOWE

A
B
E
I
K
L
N
P
R
S
T
W
Z
Rozwiń

Praca po studiach pedagogicznych

Jeśli zdecydujecie się na podjęcie studiów pedagogicznych to czeka na Was praca z dziećmi lub z dorosłymi. Praca w żłobku, przedszkolu czy w szkole. Możecie wybrać czy chcecie wspierać harmonijny rozwój dzieci, czy może pracować z osobami o specjalnych potrzebach społecznych i edukacyjnych? Pracy dla pedagogów jest wciąż sporo. Coraz popularniejszym miejscem zatrudnienia dla absolwentów szkół wyższych i studiów pedagogicznych są prywatne ośrodki edukacyjne i poradnie pedagogiczne, wspierające rodziców w problemach wychowawczych. Popularne są warsztaty dla rodziców, jak i zajęcia dodatkowe dla dzieci.

W każdej z tych dziedzin znajdują zatrudnienie pedagodzy. Zawsze możecie starać się o zatrudnienie w państwowej instytucji. Etaty są co prawda ograniczone, ale nie jest to niemożliwe, aby dostać się do którejś ze szkół. Jeśli skończycie pedagogikę, a jednak stwierdzicie, że praca z dziećmi nie jest dla Was, zawsze możecie postarać się o zatrudnienie w biznesie.

Dlaczego? Pedagogika jest nauką o człowieku, o sposobach myślenia, bycia, układaniu sobie życia, a także sposobach obserwacji wszystkich zachowań. Dzięki takiej wiedzy i umiejętnościom komunikacyjnym, pedagodzy świetnie odnajdują się w pracy korporacyjnej! Tak więc po pedagogice możecie się imać najróżniejszych zajęć, o ile macie pomysł na swoją karierę zawodową oraz dobre chęci do pracy.

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


 

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY W KRAKOWIE STUDIA PEDAGOGICZNE

Jednym z głównych państwowych ośrodków kształcenia przyszłych pedagogów i terapeutów, a take asystentów rodziny, wspierających problemowe komórki społeczne jest Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Możecie tu podjąć studia na kierunkach:

Wydział Pedagogiczny

  • pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna - studia I i II stopnia, studia stacjonarne i niestacjonarne (specjalności: Społeczno-opiekuńcza z pedagogiką szkolną, Promocja zdrowia i profilaktyka uzależnień, Psychoprofilaktyka zaburzeń i wspomaganie rozwoju, Przedszkolna i wczesnoszkolna, Wychowanie małego dziecka, poradnictwo edukacyjne i zawodowe, edukacja dla bezpieczeństwa i zarządzanie kryzysowe)
  • pedagogika specjalna - studia I i II stopnia, studia stacjonarne i niestacjonarne (specjalności: Terapia zajęciowa osób z głębszą i głęboką niepełnosprawnością intelektualną, oligofrenopedagogika, tyflopedagogika, surdopedagogika, Rehabilitacja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnością, Terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna)
  • pedagogika - studia I i II stopnia, studia stacjonarne i niestacjonarne
  • praca socjalna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne (specjalności: asystent rodziny, asystent opieki instytucjonalnej, aktywizacja i poradnictwo społeczne, praca z dzieckiem i rodziną wieloproblemową, praca z osobą starszą i niepełnosprawną)

 


AGH W KRAKOWIE STUDIA PEDAGOGICZNE

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie oferuje kształcenie przyszłych pedagogów nauczających w szkole przyrody i informatyki, możecie tu wybrać studia podyplomowe z zakresu:

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej

  • przyroda - studia podyplomowe
  • informatyka w szkole - studia podyplomowe 

 


UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI STUDIA PEDAGOGICZNE

Uniwersytet Jagielloński prowadzi studia pedagogiczne dwustopniowe w Instytucie Pedagogiki na kierunkach:

Wydział Filozoficzny

  • pedagogika - studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne, (spec. animacja społeczno-kulturowa, pedagogika społeczno-opiekuńcza)
  • pedagogika specjalna - studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne, (spec.resocjalizacja)

 


ASP W KRAKOWIE STUDIA PEDAGOGICZNE

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na wydziale Malarstwa prowadzi studia około pedagogiczne, przygotowujące przyszłych nauczycieli sztuki do pełnienia zawodu nauczyciela sztuki. Są to studia dwustopniowe, które gwarantują Wam zdobycie uprawnień pedagogicznych, studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie dzieł sztuki.

Wydział Malarstwa

  • edukacja artystyczna w zakresie dzieł sztuki

 


AWF W KRAKOWIE STUDIA PEDAGOGICZNE

Również Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie prowadzi studia przygotowujące przyszłych terapeutów pedagogicznych do podjęcia pracy zawodowej, są to studia na kierunku - terapia zajęciowa na wydziale Rehabilitacji Ruchowej.

Wydział Rehabilitacji Ruchowej

  • terapia zajęciowa

 


SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK W KRAKOWIE STUDIA PEDAGOGICZNE

- Pedagogika. 

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)