Logistyka ekonomiczna - Warszawa

Logistyka ekonomiczna - Warszawa

Logistyka ekonomiczna - Warszawa

Studia w Warszawie

logistyka ekonomiczna

Odkryj kierunek logistyka ekonomiczna w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Logistyka ekonomiczna studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku logistyka ekonomiczna to magisterskie, których program kształcenia 5 lat i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra inżyniera.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

 

Logistyka ekonomiczna to studia stworzone z myślą o osobach, które chciałyby otrzymać interdyscyplinarną wiedzę z pogranicza nauk społecznych stojące u podstaw współczesnej logistyki. W siatce programowej tego kierunku nie może zabraknąć więc zajęć poświęconych ekonomii, analizie statystycznej czy zarządzaniu.

Studenci uczą się między innymi analizowania konkretnych procesów obszaru ekonomiczno-finansowego oraz planują działania mające na celu zabezpieczanie logistyczne w jednostkach i wszelkich instytucjach wojskowych. Jaka kariera czeka z kolei absolwentów tego kierunku? Będą oni rozwijać się zawodowo między innymi w Siłach Zbrojnych RP.

czytaj dalej wszystko o Logistyka ekonomiczna - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek logistyka ekonomiczna - studia wojskowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Jednostka prowadząca

Logistyka ekonomiczna - studia wojskowe stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek logistyka ekonomiczna?

Maturzyści, którzy myślą poważnie nad rozpoczęciem studiów wojskowych na kierunku logistyka ekonomiczna, powinni dokładnie prześledzić, jak wygląda proces rekrutacji. Różni się on bowiem od modelu obowiązującego na studiach cywilnych. Oprócz dobrze zdanych przedmiotów maturalnych przyszli kandydaci muszą przejść również przez podstawowe szkolenie wojskowe. Wszystkie najważniejsze informacje na temat wymogów rekrutacyjnych znajdziesz na stronie uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Logistyka ekonomiczna w Warszawie - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania na uczelniach

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

LOGISTYKA EKONOMICZNA - STUDIA WOJSKOWE WARSZAWA STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

LOGISTYKA EKONOMICZNA - STUDIA WOJSKOWE WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku logistyka ekonomiczna?

Logistyka ekonomiczna to jeden z tych kierunków, który ma wyjątkowo rozbudowany program kształcenia. Został on bowiem stworzony z myślą o osobach chcących otrzymać zarówno specjalistyczną wiedzę logistyczną, jak i wykształcenie wojskowe.

W trakcie nauki studenci realizują równolegle dwa moduły nauczania. Pierwszy z nich ma charakter politechniczny, a drugi wojskowy. Warto podkreślić również, że każdy student po zajęciach podlega również porządkowi i rygorom wojskowym. Studia na kierunku logistyka ekonomiczna zakończą się również egzaminem magisterskim oraz egzaminem na oficera. Absolwenci otrzymają więc tytuł magistra inżyniera oraz patent oficerski.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku logistyka ekonomiczna możemy podzielić na:

1. Typ:

  • studia jednolite magisterskie.

2. Tryb:

  • studia stacjonarne.

Osoby, które wybiorą logistykę ekonomiczną kształcić się będą na studiach wojskowych. W praktyce oznacza to, że czeka na nich nauka w trybie jednolitym magisterskim. Studenci otrzymują także interdyscyplinarną wiedzę – zarówno z wojskowości, jak i z wąskiej dziedziny kształcenie. Zakończenie nauki wiąże się zarówno z otrzymaniem tytułu magistra inżyniera, jak i stopnia wojskowego podporucznika.

Studia wojskowe na kierunku logistyka ekonomiczna można rozpocząć wyłącznie w trybie stacjonarnym. Ma to związek ze szczególną specyfiką kształcenia, która wiąże się między z innymi z powołaniem do służby kandydackiej i staniem się żołnierzem w czynnej służbie wojskowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia na kierunku logistyka ekonomiczna w Warszawie mają profil praktyczny. Oznacza to, że studenci otrzymują wiedzę, która staje się punktem wyjścia do konkretnych kwalifikacji zawodowych. Można zaliczyć do nich między innymi przygotowanie do właściwego analizowania przyczyn i przebiegu konkretnych procesów i zjawisk w obszarze ekonomiczno-finansowym resortu obrony narodowej oraz zaspokojenia potrzeb logistycznych jednostek i instytucji wojskowych z uwzględnieniem wykonywania zadań w kraju jak i poza jego granicami.

Studenci nabywają również umiejętności wykorzystania podstawowej wiedzy teoretycznej i uzyskanych w czasie praktyk umiejętności do formułowania i analizy problemów ekonomiczno-finansowych oraz zabezpieczenia logistycznego w jednostkach i instytucjach wojskowych realizujących zadania w czasie pokoju, kryzysu i ewentualnej wojny w uwarunkowaniach XXI wieku.

Ile trwają studia na kierunku logistyka ekonomiczna w Warszawie?

Studia na kierunku logistyka ekonomiczna trwają 5 lat.

Jaka praca po studiach na kierunku logistyka ekonomiczna w Warszawie?

Studenci, którzy decydują się na studia wojskowe na kierunku logistyka ekonomiczna, muszą mieć świadomość, że po ich ukończeniu zostaną oni skierowani do pełnienia zawodowej służby wojskowej. Absolwenci będą dysponować oczywiście specjalistyczną wiedzą i kwalifikacjami, które wiązać się będą z planowaniem różnorodnych procesów logistycznych w wojskowości.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Logistyka ekonomiczna w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

LOGISTYKA EKONOMICZNA - ważne informacje

logistyka ekonomiczna studia

studia wojskowe w Warszawie

studia wojskowe w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki logistyka i transport w Warszawie

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Warszawie

Komentarze (0)