Robotyzacja procesów wytwórczych - Lublin

Robotyzacja procesów wytwórczych - Lublin

Studia na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Lubelska

Politechnika Lubelska

Robotyzacja procesów wytwórczych stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne

26.01.2024

Robotyzacja procesów wytwórczych studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Studia na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Robotyzacja procesów wytwórczych - Lublin
Studia na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia w Lublinie 2024/2025 na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Politechnice Lubelskiej (Wydział Mechaniczny POLLUB).
 
Opis kierunku 
Studia na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych są gwarancją zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu wykorzystywania komputerów i robotów przemysłowych w systemach produkcyjnych, a także programowania. Uczestnicy zajęć nauczą się projektować i budować układ sterowania robotem oraz pojazdem autonomicznym. Zgłębią również tajniki projektowania gniazd wytwórczych, zasad bezpieczeństwa obowiązujących w przemyśle i integracji robotów przemysłowych z urządzeniami pomocniczymi. Program kształcenia planuje realizację przedmiotów z obszaru automatyzacji, robotyzacji oraz integracji procesów wytwórczych. Warto wspomnieć, że kierunek studiów kładzie nacisk na praktyczny aspekt nauki — ponad połowę zajęć stanowią laboratoria i projekty.
 
Praca po studiach
Absolwenci studiów na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych znajdują zatrudnienie w działach produkcyjnych i usługowych różnorodnych przedsiębiorstw. Pracują również w firmach pochodzących z branży IT na stanowiskach projektantów systemów sterowania oraz programistów. Doskonale odnajdują się również w firmach zajmujących się wytwarzaniem nowoczesnych maszyn i robotów przemysłowych. Świat szeroko pojętego biznesu stoi przed absolwentami otworem, ich umiejętności z pewnością zostaną docenione w międzynarodowych korporacjach.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek robotyzacja procesów wytwórczych w Lublinie?

Niewątpliwie wszyscy kandydaci na studia wyższe powinni zapoznać się w sposób szczegółowy z informacjami dotyczącymi procesu rekrutacji. Faktem jest, że zazwyczaj przedmioty, na których oparty będzie kierunek, będą jednocześnie tymi, do których warto się przygotować przed czekającym egzaminem maturalnym.

Jeżeli chcesz studiować robotyzację procesów wytwórczych, powinieneś mieć świadomość, że konkurencja może być duża. Dlatego warto, abyś odpowiednio wcześnie rozpoczął przygotowania do egzaminu dojrzałości. Strona internetowa wybranej uczelni wyższej może okazać się dla ciebie skarbnicą cennych informacji.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Robotyzacja procesów wytwórczych w Lublinie

Jak wyglądają studia na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych w Lublinie?

Robotyzacja procesów wytwórczych jest stosunkowo nowym kierunkiem, który pojawił się w ofercie lubelskiego ośrodka akademickiego. Są to studia o praktycznym programie kształcenia, dlatego odpowiadają zarówno na zainteresowanie przyszłych studentów o technicznych aspiracjach, jak i zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy.

Specjaliści biegle poruszający się w obszarze zagadnień ścisłych, automatyzacyjnych, mechatronicznych i wytwórczych są nieocenionymi pracownikami wielu obszarów zawodowych. Zatem, czy studia na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych są dla każdego? Odpowiedź jest prosta – nie.

Lubisz matematykę, a fizyka nie ma dla ciebie tajemnic? Marzysz o zdobyciu pragmatycznego wykształcenia? Jesteś ambitny i uzdolniony technicznie? Jeżeli tak, to kierunek ten jest właśnie dla ciebie!

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Zdecydowana większość kierunków studiów cechuje się dwustopniowym przebiegiem. Czasem zdarza się, że na danej uczelni wybrany kierunek może być realizowany jedynie w ramach pierwszego bądź drugiego stopnia – jak na przykład w przypadku robotyzacji procesów wytwórczych.

Studia pierwszego stopnia zwykle trwają 3,5 roku. Po terminowym uporaniu się z każdym z siedmiu semestrów, absolwenci mogą liczyć na otrzymanie dyplomu z tytułem inżyniera.

Robotyzację procesów wytwórczych można realizować stacjonarnie. Jest to tryb bardzo chętnie wybierany przez przyszłych studentów ze względu na możliwość systematycznego i regularnego pogłębiania kompetencji kierunkowych. Pozwala on również na uniknięcie obowiązku wnoszenia opłat za czesne (w uczelni publicznej).

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych mogą okazać się świetną przygodą, która nie tylko będzie źródłem satysfakcji, ale również szerokiej wiedzy i umiejętności, możliwych do wykorzystania w życiu zawodowym.

Podstawą twojej nauki staną się dziedziny takie, jak matematyka, fizyka oraz informatyka. Na ich gruncie będziesz kształtował bardziej specjalistyczne kompetencje, odnoszące się do programowania, projektowania procesów, mechatroniki i szeroko rozumianej robotyzacji.

Ile trwają studia na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych w Lublinie?

Studia na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Robotyzacja procesów wytwórczych w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych w Lublinie?

Nie od dziś wiadomo, że przeciętne wynagrodzenie pracowników obszarów technicznych zazwyczaj sięga znacznie dalej niż poza średnią. Z tego powodu nikogo nie powinno dziwić duże zainteresowanie studiami na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych w Lublinie.

Po ukończeniu nauki możesz zatrudnić się w międzynarodowych przedsiębiorstwach i korporacjach związanych z projektowaniem, planowaniem i wytwarzaniem maszyn i robotów, wszelkie firmy konsultingowe i biura projektowe staną przed tobą otworem, a ponadto będziesz mógł zająć się prowadzeniem własnej działalności, którą ukierunkujesz zgodnie z własnymi aspiracjami.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych:

 • Branża produkcyjna,

 • Branża usługowa,

 • Firmy konsultingowe,

 • Działy IT międzynarodowych przedsiębiorstw,

 • Firmy zajmujące się projektowaniem, wytwarzaniem i eksploatacją nowoczesnych maszyn i robotów,

 • Międzynarodowe korporacje.

Gdzie studiować na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Lubelskiej.

Uczelnia, na której można studiować kierunek robotyzacja procesów wytwórczych:

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Uczelnie w Lublinie - kierunek robotyzacja procesów wytwórczych:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Lubelska (Wydział Mechaniczny POLLUB) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek robotyzacja procesów wytwórczych w Lublinie?

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Robotyzacja procesów wytwórczych Lublin studia stacjonarne

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJlUta6UScGEcReTNKOPAxYMc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/36d11-wsosp-deblin.jpg Lotnicza Akademia Wojskowa
 • Aula Uniwersytecka Wydziału Prawa i Administracji UMCS https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • UL.ROLNA 43,, 40-555 KATOWICE, WOJ. ŚLĄSKIE https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wyższa+szkoła+techniczna+katowice https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b6936-wst-katowice.jpg Akademia Śląska
 • Dzień Otwarty https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJpcG_olI0A0cR17wMAwJ6-kM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/83981-umk-torun.jpg Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu