ROBOTYZACJA PROCESÓW WYTWÓRCZYCH

ROBOTYZACJA PROCESÓW WYTWÓRCZYCH

ROBOTYZACJA PROCESÓW WYTWÓRCZYCH studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach następuje proces komputeryzacji i informatyzacji niemal każdego aspektu naszego życia. Komputery i roboty coraz częściej zastępują pracę ludzkich rąk i są wykorzystywane na szeroką skalę w niemal każdej gałęzi przemysłu, co pozwala na szybsze osiągnięcie zamierzonych efektów. W związku z postępującą robotyzacją gospodarki, wprost proporcjonalnie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, którzy zajmowaliby się programowaniem i nadzorowaniem maszyn i robotów przemysłowych.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał innowacyjny i niezwykle perspektywiczny kierunek, robotyzacja procesów wytwórczych. Ich program skierowany jest do pasjonatów nauk informatycznych, którzy chcieliby połączyć pracę zawodową ze swoimi zainteresowaniami.

 

 

Czego nauczysz się na kierunku robotyzacja procesów wytwórczych?

 

W trakcie studiów zdobędziesz wszechstronną wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu nauk informatycznych i technicznych. Już na początku kursu ugruntujesz swoje wiadomości z matematyki, fizyki i informatyki, a podczas kolejnych semestrów tylko wzbogacisz swoje kompetencje. Jako student będziesz miał okazję uczestniczyć w wielu, niezwykle interesujących i rozwijających zajęciach o różnorodnej tematyce.

Dowiesz się więcej na temat historii techniki i elektrotechniki oraz nauczysz się podstaw grafiki inżynierskiej. Jednak przede wszystkim rozwiniesz swoje umiejętności informatyczne. Zapoznasz się z tajnikami programowania i nowoczesnymi narzędziami informatycznymi stosowanymi w różnorodnych sektorach przemysłu. Co więcej, nauczysz się projektowania sterowników robotów i maszyn oraz zrozumiesz jakie mogą mieć zastosowanie w gospodarce.

Oprócz wiedzy kierunkowej, rozwiniesz swoje zdolności językowe z wybranego przez siebie języka obcego, co niewątpliwie rozwinie twoje perspektywy zawodowe. W czasie studiów będziesz miał także okazje zdobyć liczne certyfikaty zawodowe, między innymi: Six Sigma, CAD czy EPICOR oraz rozwinąć swoje zainteresowania na kołach naukowych lub zajęciach fakultatywnych.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Jako absolwent tego niezwykle prestiżowego i unikatowego kierunku będziesz miał gruntowną wiedzę i wszechstronne wykształcenie z obszaru nauk informatycznych i technicznych. Uzyskane kompetencje i umiejętności praktyczne umożliwią Ci podjęcie atrakcyjnej i interesującej pracy. Po ukończeniu studiów możesz pracować w działach produkcyjnych i usługowych. Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako projektant systemów sterowania.

Wiedza informatyczna sprawi, że idealnie odnajdziesz się w branży IT, między innymi jako programista. Równie ciekawą opcją jest związanie swojej przyszłości z firmami zajmującymi się wytwarzaniem nowoczesnych robotów i maszyn stosowanych na szeroką skalę w różnorodnych działach przemysłu. Co więcej, sprawdzisz się w zawodzie specjalisty do spraw utrzymania ruchu. Dodatkowo, znajomość języka obcego w stopniu zaawansowanym otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz także kontynuować naukę na studiach magisterskich.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku robotyzacja procesów wytwórczych będziesz musiał zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, fizyki, chemii, informatyki lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ROBOTYZACJA PROCESÓW WYTWÓRCZYCH

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ROBOTYZACJA PROCESÓW WYTWÓRCZYCH

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ROBOTYZACJA PROCESÓW WYTWÓRCZYCH:

 • wiedza matematyczna
 • wiedza chemiczna
 • wiedza informatyczna
 • umiejętność programowania
 • umiejętność projektowania sterowników maszyn
 • wiedza z zakresu historii techniki
 • wiedza z zakresu automatyki i elektrotechniki
 • znajomość języka obcego
 • znajomość specjalistycznej terminologii

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ROBOTYZACJA PROCESÓW WYTWÓRCZYCH STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ROBOTYZACJA PROCESÓW WYTWÓRCZYCH STUDIA I STOPNIA

ROBOTYZACJA PROCESÓW WYTWÓRCZYCH STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU ROBOTYZACJA PROCESÓW WYTWÓRCZYCH:

 • branża usługowa
 • branża produkcyjna
 • firmy konsultingowe
 • działy IT
 • programista
 • firmy zajmujące się wytwarzaniem nowoczesnych maszyn i robotów przemysłowych
 • międzynarodowe korporacje

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ROBOTYZACJA PROCESÓW WYTWÓRCZYCH

Komentarze (0)