Konstrukcja i eksploatacja środków transportu - Poznań

Konstrukcja i eksploatacja środków transportu - Poznań

Konstrukcja i eksploatacja środków transportu - Poznań

Studia w Poznaniu 

konstrukcja i eksploatacja środków transportu

Odkryj konstrukcję i eksploatację środków transportu w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Konstrukcja i eksploatacja środków transportu studia Poznań 2021 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku konstrukcja i eksploatacja środków transportu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Konstrukcja i eksploatacja środków transportu - Poznań

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek konstrukcja i eksploatacja środków transportu?

W przypadku kierunku konstrukcja i eksploatacja środków transportu warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ uczelnie ustalają je indywidualnie.

Z pewnością będziesz musiał/a przedstawić wyniki z obowiązkowych egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym, ale warto zdawać także egzaminu dodatkowe na rozszerzeniu. Pamiętaj, że w zależności od poziomu i trybu kształcenia wymogi kwalifikacyjne mogą być inne. 

Konstrukcja i eksploatacja środków transportu w Poznaniu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU KONSTRUKCJA I EKSPLOATACJA ŚRODKÓW TRANSPORTU W POZNANIU?

Konstrukcja i eksploatacja środków transportu to idealny kierunek dla tych, którzy interesują się twórczą pracą inżynierską, a zawodowo chcą zajmować się rozwiązywaniem problemów technicznych i organizacyjnych.

Studenci będą mieli szansę zdobyć wiedzę i umiejętności, które przysłużą się do projektowania systemów, maszyn i urządzeń energetycznych. Właśnie dlatego z pewnością będziesz miał/a okazję poznać działanie kotłów, wymienników ciepła, maszyn przepływowych. Zapoznasz się także z odnawialnymi źródłami energii.

Poszczególne przedmioty są realizowane na wysokim poziomie w przystosowanych do tego technologicznie laboratoriach, pracowniach komputerowych i salach wykładowych.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Konstrukcja i eksploatacja środków transportu możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Unikatowy kierunek konstrukcja i eksploatacja środków transportu w Poznaniu możesz studiować na pierwszym i drugim stopniu. Studia inżynierskie trwają trzy i pół roku (siedem semestrów) lub cztery lata (studia inżynierskie niestacjonarne). Zajęcia w zakresie studiów magisterskich odbywają się w trakcie trzech semestrów (półtora roku) lub czterech semestrów (studia magisterskie niestacjonarne).

Kształcenie na studiach inżynierskich odbywa się zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

W kompleksowo opracowanym programie studiów w zakresie konstrukcji i eksploatacji środków transportu znajdziesz takie przedmioty jak: podstawy inżynierii bezpieczeństwa, podstawy procesów cieplnych, układy elektryczne maszyn i pojazdów, urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne, turbiny, sprężarki, pompy. Realizowanie poszczególnych zajęć zależy także od wybranej specjalizacji, która w znaczący sposób wpływa na dalszą ścieżkę kariery.

Studenci mają okazję zdobyć lub rozwinąć umiejętności sprowadzające się do projektowania systemów pomiarowych wielkości mechanicznych oraz miernictwa cieplnego. Zdobędziesz także wiedzę i kompetencje do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie projektowania, wytwarzania i usług serwisowych.

W trakcie zdobywanej edukacji będziesz miał/a możliwość poznania odnawialnych źródeł energii, takich jak systemy solarne, pompy ciepła, turbiny wiatrowe i wodne.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU KONSTRUKCJA I EKSPLOATACJA ŚRODKÓW TRANSPORTU W POZNANIU?

Studia na kierunku Konstrukcja i eksploatacja środków transportu trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU KONSTRUKCJA I EKSPLOATACJA ŚRODKÓW TRANSPORTU W POZNANIU?

Absolwenci kierunku konstrukcja i eksploatacja środków transportu w Poznaniu mają wiele możliwości rozwoju zarówno badawczego, jak i zawodowego. Prócz wielu możliwości zatrudnienia możesz również prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie projektowania, wytwarzania i usług serwisowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku konstrukcja i eksploatacja środków transportu:

 • pracownie konstrukcyjne
 • biura projektowe
 • ośrodki badawcze
 • zakłady produkcyjne
 • przedsiębiorstwa handlowe
 • przedsiębiorstwa eksploatujące maszyny i urządzanie w różnych branżach przemysłu

Absolwenci zatrudniani są w charakterze konstruktorów, menadżerów produktu, specjalistów ds. eksploatacji, doradców techniczno-handlowych, doradców serwisowych, rzeczoznawców. Pracują w laboratoriach badawczych i rozwojowych, a także w branży energetyki cieplnej i odnawialnej.

Kierunki w Poznaniu

animacja
data science
finance
management
mediaworking
rzeźba
Rozwiń

Komentarze (0)