Kosmetologia estetyczna

Kosmetologia estetyczna

Kosmetologia estetyczna

Studia w Warszawie

kosmetologia estetyczna

Odkryj studia kosmetologia estetyczna w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Kosmetologia estetyczna studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Kosmetologia estetyczna to ścieżka kształcenia powstała w odpowiedzi na coraz większe przywiązywanie wagi do atrakcyjnego, zdrowego i estetycznego wyglądu. Studia te są skierowane do osób chcących między innymi poszerzyć swoją wiedzę na temat kosmetologii oraz nabyć umiejętności pozwalające przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne, lecznicze, odmładzające i inne.

Propozycja kształcenia dostarcza studentom wiedzy teoretycznej i praktycznej między innymi z zakresu planowania i stosowania zabiegów, odczytywania składów kosmetyków, znajomości ich działania, podstaw medycyny estetycznej, modelowania sylwetki, żywienia człowieka i podstaw makijażu permanentnego. Student dowie się także o tym, jak wygląda współpraca z lekarzami dermatologami, jak korzystać z zaawansowanych aparatur kosmetycznych oraz nauczy się jak prowadzić własny gabinet kosmetyczny.

Absolwent przygotowany jest do pracy między innymi w gabinetach kosmetycznych, studiach wizażu, salonach piękności, a także gabinetach medycyny estetycznej. Eksperci w zakresie kosmetologii estetycznej mogą również otworzyć działalność gospodarczą i prowadzić własny gabinet kosmetyczny.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Kosmetologia estetyczna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Program studiów i przedmioty

Studia na kosmetologii estetycznej poświęcone są m.in.: zasadom wykonywania różnego rodzaju makijażu; zastosowaniu nowoczesnych narzędzi kosmetycznych; podstawom medycyny estetycznej; bezpieczeństwu produktu kosmetycznego czy sposobom dbania o zdrowie i urodę człowieka. Studenci tej ścieżki kształcenia szkolą się w zakresie np.: planowania i wykonywania pielęgnacyjnych, leczniczych i upiększających zabiegów kosmetycznych; odczytywania składu kosmetyku oraz ustalania jego zastosowania.

Kosmetologia estetyczna pozwala studentom zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie m.in.: form współpracy z lekarzami medycyny estetycznej oraz chirurgami plastycznymi; produkcji kosmetyków; stosowania kosmetyków zgodnie z rozpoznaniem; zarządzania gabinetami kosmetycznymi i salonami odnowy biologicznej; zapewniania komfortu psychicznego pacjentom podczas wykonywania zabiegów; poprawy estetyki i piękna ludzkiego ciała.

W programie studiów na kosmetologii estetycznej znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • Podstawy makijażu permanentnego
 • Zaawansowana aparatura kosmetyczna
 • Podstawy medycyny estetycznej
 • Kosmetologia anti-aging
 • Modelowanie sylwetki
 • Ocena bezpieczeństwa produktu kosmetycznego
 • Żywienie człowieka

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zastosowania i sposobu wykonywania zaawansowanych zabiegów estetycznych, inwazyjnych i procedur przeciwstarzeniowych; technik modelowania sylwetki; sposobu oceniania bezpieczeństwa produkcji kosmetyków oraz stanu odżywienia człowieka.

Absolwenci kosmetologii estetycznej są przygotowani do pracy z najnowszymi metodami stosowanymi w kosmetologii profesjonalnej. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą podjąć współpracę np. z: organizacjami zajmującymi się promocją zdrowia, salonami kosmetycznymi i salonami odnowy biologicznej, centrami SPA czy przedsiębiorstwami produkującymi kosmetyki pielęgnacyjne. Ponadto absolwenci mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą w zakresie pełnienia usług pielęgnacyjnych, upiększających czy zdrowotnych.

Absolwent kosmetologii estetycznej może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • gabinety kosmetyczne, centra odnowy biologicznej, centra SPA
 • przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją i dystrybucją kosmetyków pielęgnacyjnych lub kolorowych
 • organizacje zajmujące się promocją zdrowia
 • wydawnictwa, media (w roli specjalisty)
 • laboratoria, szkoły kosmetyczne
 • ośrodki wypoczynkowe i uzdrowiskowe
 • działy kosmetyczne aptek
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Kosmetologia estetyczna to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku kosmetologia.

 

Kosmetologia studia w Warszawie

Studenci kosmetologii m.in. badają wpływ określonych środków na organizm człowieka i uczą się tego, w jaki sposób rozpoznawać niewłaściwości związane ze zdrowiem czy wyglądem pacjenta. Absolwenci tego kierunku studiów wiedzą, jak np.: dostosowywać różnorodne metody leczenia do określonych jednostek chorobowych czy kreować wizerunek osoby w oparciu o jej indywidualne możliwości i potrzeby.

Absolwenci kosmetologii są przygotowani do pracy m.in. w: gabinetach odnowy biologicznej, centrach SPA, gabinetach kosmetycznych czy przy produkcji filmów, spektakli teatralnych lub reklam. Kompetencje kosmetologów są również cenione w środowisku medycznym – wiedza, którą mają absolwenci kosmetologii, umożliwia im np. nawiązywanie współpracy z dermatologami oraz chirurgami plastycznymi, a także prowadzenie własnej działalności gospodarczej w zakresie usług kosmetologicznych.

Dowiedz się więcej: kosmetologia studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)