Logistyka w e-commerce

Logistyka w e-commerce

Logistyka w e-commerce

Studia w Warszawie

logistyka w e-commerce

Odkryj studia logistyka w e-commerce w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

 

Logistyka w e-commerce studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Logistyka e-commerce to ścieżka kształcenia, która skierowana jest do studentów zainteresowanych w szczególności m.in.: funkcjonowaniem systemów logistycznych w środowisku cyfrowego handlu oraz zasadami magazynowania i zarządzania przepływem materiałów w przedsiębiorstwie produkcyjnym, handlowym lub usługowym. W programie znajdują się przedmioty poświęcone np.: nowoczesnym narzędziom informatycznym, stosowanym we współczesnej logistyce, marketingowi usług logistycznych.

Studia na logistyce e-commerce pozwalają studentom zdobyć wiedzę oraz umiejętności niezbędne m.in. do: projektowania efektywnych procesów logistycznych; kontrolowania poszczególnych etapów przepływu materiałów; zarządzania systemami informatycznymi w magazynowaniu. Uczestnicy zajęć podczas nauki poznają np.: techniki i narzędzia doskonalenia jakości; podstawy marketingu usług logistycznych czy sposoby budowania strategii logistycznej w branży e-commerce.

Absolwenci tej logistyki e-commerce to osoby, które wyróżniają się np. znajomością nowoczesnych technologii stosowanych we współczesnej obsłudze handlu internetowego oraz zdolnościami zarządczymi, cenionymi na różnorodnych stanowiskach kierowniczych. Dzięki temu osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą liczyć na zatrudnienie zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku pracy.

 

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Logistyka w e-commerce

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Logistyka stopień: (I)  (II)
tryb: stacjonarne, niestacjonarne, online
Pokaż więcej

Program studiów i przedmioty

Studenci logistyki e-commerce szkolą się w zakresie m.in.: tworzenia długofalowych relacji biznesowych; optymalizowania jakości działań logistycznych; zarządzania procesami logistycznymi w handlu internetowym; stosowania nowoczesnych technologii w projektowaniu skutecznych strategii logistycznych. Uczestnicy zajęć poznają np.: narzędzia wykorzystywane w procesach obsługi logistycznej przedsiębiorstw handlowych, a także różnice, podobieństwa i zależności, które występują między handlem tradycyjnym a handlem internetowym.

Absolwenci tej ścieżki kształcenia są przygotowani m.in. do poprawnej obsługi klienta oraz prowadzenia skutecznej działalności marketingowym, z jednoczesnym wykorzystaniem narzędzi informatycznych i zasad automatyzacji dla sektora e-commerce. W programie logistyki e-commerce znajdują się przedmioty, które pozwalają studentom także rozwinąć zdolności np. analityczne lub komunikacyjne.

W programie studiów na logistyce e-commerce znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Laboratorium systemów logistycznych
 • Systemy informatyczne w magazynowaniu
 • Techniki i narzędzia doskonalenia jakości
 • Marketing usług logistycznych
 • Projektowanie procesów
 • Zarządzanie przepływem materiałów

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: specyfiki środowiska handlu internetowego; zastosowania systemów informatycznych w magazynowaniu; technik wykorzystywanych w marketingu usług logistycznych; zasad projektowania procesów logistycznych w e-commerce.

Absolwenci logistyki e-commerce mogą rozwijać się zawodową w roli np.: specjalisty ds. obsługi handlu internetowego; specjalisty ds. e-commerce; specjalisty ds. logistyki czy menedżera logistyki e-commerce. Ponadto osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą w zakresie np. doradztwa lub usług logistycznych.

Absolwent logistyki e-commerce może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • firmy spedycyjne
 • centra logistyczne
 • przedsiębiorstwa transportowe
 • firmy kurierskie
 • porty lotnicze lub morskie
 • przedsiębiorstwa produkcyjne
 • magazyny
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Logistyka e-commerce to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku logistyka.

 

Logistyka studia w Warszawie

Logistyka to kierunek o charakterze interdyscyplinarnym. W trakcie nauki uczestnicy zajęć zdobywają wiedzę z zakresu dziedzin takich jak np. zarządzanie, matematyka, ekonomia, informatyka czy technika. Studenci logistyki poznają procesy wirtualizacji zarządzania logistycznego – starają się zrozumieć istotę rozwoju technologicznego, a także wiedzą, jakie narzędzia stosowane są przez specjalistów w dziedzinie logistyki. Absolwenci logistyki wiedzą, w jaki sposób funkcjonują różnorodne przedsiębiorstwa produkcyjne, usługowe i handlowe, a także poprawnie analizują czynniki kształtujące procesy planowania i kontrolowania przepływów towarów, ludzi czy informacji.

Absolwenci logistyki wyróżniają się kompetencjami, które niezbędne są m.in. do: pracy w małych, średnich lub dużych przedsiębiorstwach handlowych, usługowych lub produkcyjnych, a także w centrach logistycznych lub działach logistyki firm krajowych i zagranicznych. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą aplikować na stanowiska np. kierownicze, logistyczne, organizacyjne, doradcze, analityczne czy związane z transportem, spedycją i obsługą klienta.

Dowiedz się więcej: logistyka studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)