Wirtualna inżynieria projektowania

Wirtualna inżynieria projektowania

Wirtualna inżynieria projektowania

Studia w Poznaniu

wirtualna inżynieria projektowania

Odkryj studia wirtualna inżynieria projektowania w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Wirtualna inżynieria projektowania studia Poznań - specjalność / ścieżka kształcenia

Wirtualna inżynieria projektowania to studia odpowiadające na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy. W trakcie zdobywanego wykształcenia studenci mają okazję dowiedzieć się, na czym polega inżynieria wirtualna projektowania, jakie wyróżniamy zaawansowane metody modelowania 3D, czym jest reverse engineering, motion capture, virtual reality.

Studenci poznają między innymi zagadnienia przepływowe, zaawansowane modelowanie CAD, zagadnienie aerosprężystości lotniczej, zagadnienia biochemiczne. Zapoznają się z modelowaniem sprzężenia strukturalno-przepływowego w aeroelestyce konstrukcji lotniczych.

Miejscami pracy absolwentów są między innymi: laboratorium CNC, laboratorium biomechaniczne, laboratorium RP, laboratorium CAD/CAM. Zatrudniani są oni w zakładach urządzeń gospodarstwa domowego, bazach transportowych, jednostkach naukowo-badawczych, biurach projektowo-konstrukcyjnych, firmach konsultingowych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest specjalność / ścieżka kształcenia Wirtualna inżynieria projektowania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Mechanika i budowa maszyn stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Program studiów i przedmioty

Studia na wirtualnej inżynierii projektowania skierowane są w szczególności do tych osób, które zainteresowane są np.: nowoczesnymi technologiami komputerowymi stosowanymi we współczesnej mechanice; skutecznymi technikami wykorzystywanymi w projektowaniu systemów i konstrukcji mechanicznych; metodami analizy numerycznej. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone m.in.: systemom komputerowego wspomagania prac inżynierskich; technikom Rapid Prototyping; podstawom inżynierii odwrotnej czy bioinżynierii.

Studenci wirtualnej inżynierii projektowania szkolą się w zakresie np.: zaawansowanego modelowania 3D w systemach CAD; wizualizacji fotorealistycznych oraz trójwymiarowych obiektów; budowy modeli numerycznych dla obliczeń MES; modelowania sprzężenia strukturalno-przepływowego; przeprowadzania analiz numerycznych strukturalnych i przepływowych.

 

Praca po studiach

Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: metod i narzędzi udoskonalania istniejących już konstrukcji; zasad efektywnego poszukiwania konfiguracji mechanicznych; podstaw analizy numerycznej stosowanej w mechanice; technik optymalizacji topologicznej konstrukcji.

Wirtualna inżynieria projektowania przygotowuje kompleksowo absolwentów do pełnienia funkcji np. projektowych, wykonawczych, analitycznych, eksperckich czy doradczych w zakresie nowoczesnych rozwiązań technologicznych stosowanych w komputerowym projektowaniu systemów i konstrukcji mechanicznych. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą również rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Absolwent wirtualnej inżynierii projektowania może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • biura projektowe i konstrukcyjne
  • przedsiębiorstwa produkcyjne
  • instytuty badawcze, uczelnie techniczne
  • przedsiębiorstwa montażowe
  • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Wirtualna inżynieria projektowania to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku mechanika i budowa maszyn.

 

Mechanika i budowa maszyn studia w Poznaniu

Mechanika i budowa maszyn to kierunek studiów, który skierowany jest w szczególności do osób zainteresowanych m.in.: projektowaniem, wytwarzaniem oraz eksploatacją maszyn i urządzeń mechanicznych; nowoczesnymi technikami komputerowymi; metodami symulacyjnymi, analitycznymi i obliczeniowymi; komputerowym wspomaganiem zarządzania; bezpieczeństwem procesów technologicznych i produkcyjnych.

Absolwenci mechaniki i budowy maszyn, w zależności od ukończonej ścieżki kształcenia, mogą podjąć pracę np. w: przemyśle maszynowym, energetyce, transporcie, lotnictwie, budownictwie czy medycynie. Uczelnie w Poznaniu wyposażają absolwentów tego kierunku również w kompetencje, które cenione są np. w przedsiębiorstwach odpowiedzialnych za produkcję i eksploatację maszyn oraz w jednostkach projektowych, konstrukcyjnych, naukowo-badawczych, konsultingowych, edukacyjnych lub administracyjnych.

Dowiedz się więcej: mechanika i budowa maszyn studia w Poznaniu

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Poznaniu

kierunki studiów w Poznaniu

Komentarze (0)