Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na ścieżce kształcenia zielona gospodarka poświęcone są zagadnieniom związanym m.in. z szeroko pojętymi zagrożeniami środowiska naturalnego człowieka, wpływającymi na kształtowanie się współczesnego rynku gospodarczego.
Studenci zielonej gospodarki poznają m.in.: konsekwencje i powody zanieczyszczenia środowiska; zastosowanie surowców naturalnych przez współczesne przedsiębiorstwa; zielone technologie i energię odnawialną; zmian społeczno-gospodarczych, wynikających z pogłębiających się problemów związanych z degradacją środowiska naturalnego. Absolwenci tej ścieżki kształcenia są świadomi konsekwencji działalności ludzkiej oraz szkodliwych efektów globalnej ekspansji przedsiębiorstw i korporacji międzynarodowych.
Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, są kompleksowo przygotowane do pracy w obszarach związanych np. z budowaniem przewagi konkurencyjnej zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju czy tworzenia warunków umożliwiających człowiekowi symbiozę z jego naturalnym środowiskiem.
Studenci zielonej gospodarki zdobywają wiedzę oraz umiejętności szczególnie w zakresie np. zrównoważonego rozwoju. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone m.in.: zasadom proekologicznego biznesu; etyce przedsiębiorców; wymogom przyjaznej środowisku działalności gospodarczej; ekologicznej produkcji żywności.
Absolwenci zielonej gospodarki przygotowani są kompleksowo np. do rozwiązywania ekologicznych problemów globalnej ekonomii, z uwzględnieniem jej społecznych, kulturowych i gospodarczych aspektów. Ponadto studenci tej ścieżki kształcenia starają się zrozumieć m.in.: rozwiązania zrównoważonej urbanistyki, zastosowanie energii odnawialnej czy sposoby i powody nowych wzorców konsumpcji.
W programie studiów na zielonej gospodarce znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zasady Społecznej Odpowiedzialności Biznesu; konsekwencje postępującej degradacji środowiska naturalnego człowieka; sposoby zapobiegania zagrożeniom naturalnym.
Absolwent zielonej gospodarki może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Zielona gospodarka to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku ekonomia.
Ekonomia szkoli studentów w zakresie m.in.: analizowania zjawisk społeczno-gospodarczych; szacowania szans i ryzyka w działalności przedsiębiorstwa; budowania strategii biznesowych; podejmowania decyzji operacyjnych; prowadzenia komunikacji międzynarodowej w zakresie działalności gospodarczej.
Absolwenci ekonomii są przygotowani kompleksowo nie tylko do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, ale również do pełnienia funkcji np.: kierowniczych, doradczych, analitycznych, organizacyjnych, urzędniczych lub związanych z kontrolą, finansami i rachunkowością czy marketingiem.
Dowiedz się więcej: ekonomia studia w Warszawie
Zobacz także: