Administracja publiczna - studia podyplomowe w Warszawie

Administracja publiczna - studia podyplomowe w Warszawie

Administracja publiczna - studia podyplomowe w Warszawie
Dodaj do ulubionych

Administracja publiczna - studia podyplomowe w Warszawie

Studia na kierunku administracja publiczna studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Kierunek jest przeznaczony dla wszystkich, którzy pracują lub planują podjęcie pracy w jednostkach administracji rządowej i samorządowej oraz chcą zwiększyć swoją wiedzę i podnieść kwalifikacje zawodowe. Celem studiów jest przekazanie wiedzy z zakresu m.in. prawa administracyjnego oraz funkcjonowania administracji publicznej.

 

Jakie są wymagania na studia podyplomowe na kierunku administracja publiczna w Warszawie

Rekrutacja na kierunek administracja publiczna zwykle jest otwarta dla wszystkich, którzy ukończyli studia I lub II stopnia. Przeważnie nie jest wymagana konkretna wiedza ani doświadczenie w zawodzie. Wystarczy wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty. Studia podyplomowe w Warszawie mogą się wiązać z dodatkowymi kosztami np. czesnym, wpisowym czy opłatą rekrutacyjną. Liczba miejsc może być ograniczona, dlatego warto jak najwcześniej zapoznać się z harmonogramem rekrutacji.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADMINISTRACJA PUBLICZNA?

Kierunek administracja publiczna realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Studia mogą mieć różną formą. Czasem dostępna jest opcja e-learningu, dzięki której słuchacze mogą samodzielnie rozwijać swoje umiejętności. Jest to możliwe dzięki specjalnym platformom, na których umieszczane są prezentacje czy ćwiczenia. Studia mogą być także realizowane w formie zjazdów. Słuchacze mogą uczestniczyć w zajęciach teoretycznych oraz praktycznych. Wśród kadry kierunku znajdują się zwykle wykwalifikowani pracownicy akademiccy oraz specjaliści, którzy mają doświadczenie w dziedzinach związanych z tematyką studiów. Czasem możliwe jest również odbycie stażu. Nauka zakończona jest zwykle przygotowaniem pracy dyplomowej. Dzięki studiom słuchacze podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe i umacniają pozycję na rynku pracy.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku administracja publiczna możemy podzielić na:

1. Typ                                                                   

 

2. Tryb:

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku administracja publiczna zdobywają szeroką wiedzę pozwalającą na podjęcie pracy na stanowiskach urzędniczych. Mogą uaktualnić swoją wiedzę oraz rozwinąć nowe umiejętności. Podczas studiów zapoznają się z podstawami prawa np. podatkowego czy pracy. Mogą się również dowiedzieć, jak funkcjonują instytucje administracji publicznej. W trakcie studiów mogą się pojawić zajęcia omawiające kwestie finansów publicznych. Studenci mają także możliwość zapoznania się z polityką kraju oraz Unii Europejskiej. Mogą również dowiedzieć się, czym są akty prawa miejscowego.

Zagadnienia, które mogą się pojawić w programie kierunku administracja publiczna to m.in.:

  • prawo administracyjne materialne
  • prawo zamówień publicznych
  • zarządzanie w administracji publicznej
  • partnerstwo publiczno-prywatne i partnerstwo publiczno-społeczne

W trakcie studiów słuchacze mogą wziąć udział w zajęciach z zarządzania, które mogą pokazać sposoby kierowania w administracji publicznej. Studenci uczą się także współpracy z sektorem prywatnym.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADMINISTRACJA PUBLICZNA?

Studia w Warszawie na kierunku administracja publiczna trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

                                                                                                   

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ADMINISTRACJA PUBLICZNA?

Absolwenci kierunku administracja publiczna mają wiele możliwości wyboru miejsca pracy. Mogą szukać zatrudnienia w jednostkach administracji samorządowej np. w urzędach gmin, województw czy starostwach powiatowych oraz organach administracji rządowej. Mają również wiedzę, dzięki której mogą współpracować z innymi instytucjami europejskimi. Absolwenci są przygotowani do pracy na stanowiskach kierowniczych. Studia mogą się także przyczynić do uzyskania awansu w dotychczasowym miejscu zatrudnienia.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku administracja publiczna to m.in.:

  • urzędnik publiczny

Komentarze (0)