Instrumentalistyka - Poznań

Instrumentalistyka - Poznań

Instrumentalistyka - Poznań
Dodaj do ulubionych

07.03.2023

Instrumentalistyka studia Poznań 2023 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku Instrumentalistyka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności.

Studia na kierunku instrumentalistyka w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lub 4 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku Instrumentalistyka dają studentom możliwość zdobycia m.in. umiejętności gry na wybranym w ramach specjalności instrumencie, a także wiedzy o literaturze muzycznej, stylów i tradycji wykonawczych.

 

Praca po studiach

Studia w Poznaniu na kierunku Instrumentalistyka dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako muzycy orkiestrowi, muzycy-kameraliści, artyści estradowi czy soliści.

czytaj dalej wszystko o Instrumentalistyka - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek INSTRUMENTALISTYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE? / WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Rekrutacja na studia w Poznaniu na kierunek Instrumentalistyka, zarówno w przypadku studiów I, jak i II stopnia, bierze pod uwagę wynik egzaminu wstępnego. Jego szczegóły opisane są w regulaminie. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia przed kandydatem rekrutacja na studia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INSTRUMENTALISTYKA?

Instrumentalistyka to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Poznaniu. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia nie tylko wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim umiejętności praktycznych w zakresie gry na instrumencie.

Kierunki studiów w Poznaniu takie jak Instrumentalistyka dają studentom możliwość wyboru specjalności, przez co mogą oni uczestniczyć w zajęciach zgodnych z ich zainteresowaniami i przyszłymi planami zawodowymi.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Instrumentalistyka możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

   

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunki studiów takie jak Instrumentalistyka umożliwiają studentom zdobycie umiejętności w zakresie gry na wybranych przez nich instrumentach, a także wiedzy o literaturze muzycznej czy repertuarze i instrumentarium związanych ze specjalnością. Program studiów zakłada też, że studenci np. nauczą się stylów muzycznych i związanych z nimi tradycjami wykonawczymi, zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi muzyki współczesnej czy zapoznają się z problematyką związaną z technologiami stosowanymi w muzyce.

Studenci kierunku Instrumentalistyka mogą również poznać zasady budowy instrumentu, na którym uczą się grać, a także zdobyć wiedzę o harmonii, kontrapunkcie czy improwizacji i aranżacji. Mają też możliwość zdobycia umiejętności np. odczytywania zapisu i przygotowania instrumentarium do wymogów wykonawczych muzyki XX i XXI wieku czy zdobyć wiedzę dotyczącą muzyki klasycznej i wczesnoromantycznej. Program studiów zakłada też, że studenci będą uczestniczyć w zajęciach z zakresu np. historycznych traktatów muzycznych, pracy z pianistą, orkiestry symfonicznej i dętej czy harmonii z elementami improwizacji jazzowej.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Poznaniu na kierunku Instrumentalistyka: big band, socjologia muzyki, historia sztuki, estetyka muzyki.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INSTRUMENTALISTYKA?

Studia na kierunku Instrumentalistyka trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Instrumentalistyka w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lub 4 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INSTRUMENTALISTYKA

Studia na kierunku Instrumentalistyka dają ich absolwentom możliwość podjęcia pracy w instytucjach kultury i sztuki, a także pracy jako artysta niezależny. Mogą również pracować jako członkowie zespołów czy soliści.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Instrumentalistyka:

 • instytucje kultury i sztuki,
 • muzyk orkiestrowy,
 • muzyk-kameralista,
 • muzyk-solista,
 • artysta estradowy,
 • członek zespołu muzycznego.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Instrumentalistyka Poznań studia i stopnia

Instrumentalistyka Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Instrumentalistyka Poznań studia stacjonarne

Kierunki muzyczne w Poznaniu

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie