Studia muzyczne Poznań

Studia muzyczne Poznań

Studia muzyczne Poznań

Największy wybór studiów

muzycznych w Poznaniu

Odkryj kierunki muzyczne i sprawdź gdzie możesz studiować

Studia muzyczne Poznań | woj. wielkopolskie

Muzyka gra w sercach Poznaniaków od dawien dawna, bowiem to w 1920 roku powołano pierwszą placówkę muzyczną, kształcącą profesjonalistów - pianistów, klarnecistów, wokalistów. Przez lata kształt uczelni zmieniał się. W 2006 roku udało się Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego dokończyć budowę Auli Novej, dzięki której rozgorzało życie artystyczne środowiska muzycznego związanego z uczelnią, jak i odbiorców z Poznania i z okolic. Od 2006 roku wykładowcy i studenci nieustannie animują wolny czas mieszkańców miasta, zapewniając im liczne doznania koncertowe na światowym poziomie.

Uczelnia muzyczna w Poznaniu daje możliwości kształcenia umiejętności, szlifowania osobowości muzyka, a także licznych kompetencji społecznych. Zawód muzyka jest niezwykle trudny - kwestia pracy jest wręcz drażliwa, zarobki można powiedzieć, że słabe. A powołanie nie tak łatwo jest uciszyć. Akademia Muzyczna w Poznaniu dokłada wszelkich starań, by edukować nie tylko studentów, pretendentów do tytułów maestro, ale i odbiorców muzyki - bowiem klucz do sukcesu zawodowych muzyków jest ściśle powiązany z wykształconą grupą odbiorców, którzy muzyki koncertowej po prostu potrzebują i pragną. Akademia Muzyczna owe pragnienia i potrzeby kształtuje, dlatego studentom kierunków muzycznych jest w Poznaniu nieco przyjemniej i nieco łatwiej. Sprawdźcie, w jakich kierunkach możecie się wyspecjalizować w tej nietypowej i pięknej Akademii Muzycznej w Poznaniu!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU SĄ STUDIA MUZYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MUZYCZNE W POZNANIU

SORTOWANIE:

KIERUNKI MUZYCZNE W POZNANIU

Rekrutacja na studia muzyczne w Poznaniu

Tu Was możemy zadziwić - na studia muzyczne nie obowiązuje konkurs świadectw, jest w tej kwestii nieco trudniej, bowiem aby dostać się na studia artystyczne należy wykazać się licznymi predyspozycjami i umiejętnościami, które będziecie szlifować na studiach. Studia muzyczne przeznaczone są dla osób, które już wiedzą jak postępować z danym instrumentem, mają Was poprowadzić w rozwoju duchowym, twórczym, szlifować umiejętności manualne, a także kompetencje towarzyskie niezbędne w środowisku muzycznym.

Dlatego większość egzaminów wstępnych przypomina swego rodzaju przesłuchania - podczas który komisja rekrutacyjna opiniuje umiejętności kandydata. Oprócz sprawności technicznej sprawdzana jest wiedza i podejście danej osoby do muzyki. Rekruterzy starają się wyłonić tych, którzy bez muzyki nie potrafią żyć, i którzy mają talent niezbędny do wykonywania zawodu profesjonalnego muzyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA MUZYCZNE W POZNANIU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach muzycznych

Muzykom nie jest lekko w życiu zawodowym. Pracują podobnie jak sportowcy - całe życie trenują, szlifują umiejętności, dbają o swój talent, by stale poddawać się ocenom innych, brać udział w konkursach czy w przesłuchaniach na stanowiska pracy, a tej dla zawodowców nie ma znów tak dużo. Filharmonie rzadko kiedy szukają nowych muzyków, podobnie jak teatry czy opery. Jednak nie jest to niemożliwe, by dostać stałą pracę w tego typu miejscu. Bardzo duża część absolwentów z uprawnieniami pedagogicznymi znajduje zatrudnienie w szkołach muzycznych, państwowych, jak i prywatnych ogniskach edukacyjnych.

Część osób pracuje w roli nauczycieli pozaszkolnych, edukując na prywatnych lekcjach dzieci, jak i dorosłych. Zdolni i pomysłowi absolwenci zaczepiają się w różnego rodzaju zespołach, czy tworzą nowe, niektórzy osiągają na tym polu ogromne sukcesy. Inni tworzą zespoły użytkowe, np. zespoły do wynajęcia na przyjęcia, imprezy, grające w małych klubach muzycznych. Część absolwentów może także pokusić się o ścieżkę filmowej kariery i pracować nad dźwiękiem w filmach - komponować muzykę, jak i udźwiękawiać poszczególne fragmenty filmu. Dźwiękowców wciąż jest bardzo mało w Polsce, są oni rozchwytywani. Sytuacja dla muzyków nie jest lekka, ale nie jest też tragiczna, tak więc nie przekreślajcie od razu możliwości kształcenia się w dziedzinie, którą kochacie. Jak ktoś ma zapał, talent i dobre chęci to w każdej dziedzinie sobie poradzi, a jeśli dodać do tego miłość, do tego, co się robi, to już tylko same sukcesy czekają na takie osoby! 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)