Logistyka humanitarna - studia podyplomowe we Wrocławiu

Logistyka humanitarna - studia podyplomowe we Wrocławiu

Logistyka humanitarna - studia podyplomowe we Wrocławiu
Dodaj do ulubionych

Logistyka humanitarna - studia podyplomowe we Wrocławiu

Studia na kierunku logistyka humanitarna to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej. 

Logistyka humanitarna to studia podyplomowe we Wrocławiu, które skupiają się wokół aspektów związanych z przepisami prawa, zasadami, procedurami, studiami przypadków czy obszarami logistyki humanitarnej, jako odpowiedź na kryzysy wywołane konfliktami zbrojnymi czy katastrofami naturalnymi.

Studia przygotowują absolwentów do objęcia stanowisk logistycznych w strukturach cywilnych. Odnajdą się także w organizacjach z sektora prywatnego oraz pozarządowego, które świadczą pomoc humanitarną.

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek logistyka humanitarna - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia we Wrocławiu na kierunku logistyka humanitarna, są dedykowane dla absolwentów uczelni wyższych. W procesie rekrutacji należy okazać dyplom ukończenia studiów na dowolnym poziomie kształcenia – I stopnia, II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich.

Studia mogą jednak wiązać z dodatkowymi opłatami, a liczba miejsc jest z góry określona i ograniczona. Kandydaci przyjmowani się na podstawie kolejności wysłanych zgłoszeń.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LOGISTYKA HUMANITARNA?

Studia na kierunku logistyka humanitarna uwzględniają interdyscyplinarny charakter logistyki humanitarnej, który wymaga od słuchaczy znajomości przepisów prawa, specyfiki procesów w logistyce czy dobrych praktyk w tym zakresie.

Studenci podczas kształcenia mogą zapoznać się z wiedzę o prawie, zagrożeniach i szacowaniu ryzyka. Poza tym w trakcie wielu wykładów i zajęć praktycznych mogą dowiedzieć się o zasadach pracy humanitarnej w terenie – niezbędnych do organizowania czy udzielania pomocy ludności cywilnej.

Studia na tym kierunku są więc przeznaczone zarówno dla absolwentów uczelni wyższych, jak i funkcjonariuszy służb mundurowych, urzędników czy pracowników organizacji pozarządowych. To też idealny wybór dla osób, które chcą związać swoją przyszłość z logistyką humanitarną kraju lub poza jego granicami.

Słuchacze biorą aktywny udział w zajęciach, które prowadzone są w formie gier czy symulacji produkcyjnych. Zdobywają niezbędną wiedzę teoretyczną w trakcie wywiadów autorskich, jakie prowadzą doświadczeni praktycy. Dzięki wyjazdom studyjnym co najmniej dwa razy w semestrze, mogą z kolei zdobyć cenne kontakty.

W ramach kształcenia studenci mają możliwość uczestnictwa w module zajęć dotyczącym wprowadzenia z logistyki. Ten blok tematyczny obejmuje takie przedmioty, jak np. etymologia i pojęcie logistyki, infrastruktura logistyczna czy zrównoważona logistyka, opakowania, recykling.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku logistyka humanitarna możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Celem studiów na kierunku logistyka humanitarna, jest przekazanie absolwentom wiedzy z zakresu mechanizmów funkcjonowania logistyki zaopatrzenia, produkowania czy dystrybuowania i zarządzania łańcuchami logistycznymi w sieciach.

Absolwenci mają poza tym wiedzę z zakresu:

  • istoty pomocy humanitarnej, uwzględniając aspektu kulturowe i etyczne,
  • pojęć międzynarodowej pomocy humanitarnej i jej form historycznych,
  • norm prawnych i zwyczajowych związanych z międzynarodowym prawem humanitarnym konfliktów zbrojnych,
  • procedur umożliwiających zachowanie bezpieczeństwa informacji.

Absolwent może także poszczycić się takimi umiejętnościami, jak np.:

  • rozumienie podstaw organizacyjnych i kluczowych zasad świadczenia międzynarodowej pomocy humanitarnej,
  • definiowania źródeł problemów w HSCM i technik ich rozwiązywania,
  • planowania procesu przemieszczania ładunków na cele humanitarne na odległy teren działań.

Studia dostarczają słuchaczom podstawowej wiedzy z obszaru branży TSL, aby absolwenci mogli od razu przejść do treści, jakie przekazywane są w toku nauczania.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LOGISTYKA HUMANITARNA?

Studia na kierunku logistyka humanitarna trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LOGISTYKA HUMANITARNA

Absolwenci kierunku logistyka humanitarna, są przygotowani do pracy w roli kierowników, specjalistów, doradców lub inspektorów w agendach organizacji międzynarodowych, które świadczą pomoc humanitarną. Odnajdą się także w organach rządowych, wydziałach lub sztabach zarządzania kryzysowego  w urzędach na szczeblu samorządowym.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku logistyka humanitarna

  • kierownik, ekspert, doradca lub inspektor w organizacji międzynarodowej świadczącej pomoc humanitarną,
  • służby mundurowe,
  • formacje obrony cywilnej,
  • centra dystrybucji pomocy humanitarnej.

Studia podyplomowe na kierunku logistyka humanitarna przekazują więc kompletną wiedzę, którą absolwenci z powodzeniem mogą wykorzystać w swojej pracy zawodowej.

Komentarze (0)