Zarządzanie logistyką - Warszawa

Zarządzanie logistyką - Warszawa

Zarządzanie logistyką - Warszawa

Studia w Warszawie

zarządzanie logistyką

Odkryj zarządzanie logistyką w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Zarządzanie logistyką studia Warszawa | woj. mazowieckie

Zarządzanie logistyką to specjalność na kierunku zarządzanie, która cieszy się ogromną popularnością pośród maturzystów. Wpływa na to niewątpliwie fakt, że gospodarki poszczególnych państw już dawno przestały rozwijać się lokalnie, lecz mają charakter globalny. To sprawia, że wciąż rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych logistyków i kadrę zarządczą, która wie, jak najlepiej zarządzać łańcuchami dostaw. Otóż logistyka to taka dyscyplina, która zajmuje się planowaniem, realizowaniem i kontrolowaniem przepływu różnego typu surowców i materiałów. To nauka interdyscyplinarna, która ściśle związana z ekonomią i socjologią, ponieważ nastawiona jest na realizację danych potrzeb społecznych.

Działania, należące do zakresu obowiązków logistyków, mają wyjątkowo rozbudowanych charakter. W zakres ich obowiązków wchodzi profesjonalna obsługa klientów, analiza i przewidywanie zysków i strat związanych ze sprzedażą, czy czynności reparacyjne. Jeżeli zatem uważasz, że masz zmysł stratega i nie boisz się działania pod presją czasu, to studia na kierunku zarządzanie logistyka będą dla ciebie idealne.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku zarządzanie

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie logistyką w Warszawie?

Przedmioty, dzięki którym twoje nazwisko widnieć będzie na listach osób przyjętych na kierunek zarządzanie logistyką, to przede wszystkim: matematyka, geografia, dowolnie wybrany język obcy nowożytni, czy nawet informatyka.

Pamiętaj, że studia logistyczne w Warszawie są wyjątkowo popularne i liczba osób zainteresowanych kształceniem niejednokrotnie przekracza liczbę przygotowanych miejsc. Dlatego też część z wybranych przez siebie przedmiotów zdawaj na poziomie rozszerzonym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2020
do 30.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.06.2020
do 30.09.2020
Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie Termin rekrutacji I stopnia:
od 15.05.2020
do 20.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 15.05.2020
do 20.09.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

KIERUNKI LOGISTYKA I TRANSPORT W WARSZAWIE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ?

 

Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów takie jak zarządzanie znajdują się w ofercie praktycznie wszystkich polskich ośrodków akademickich. Uczelnie w Warszawie, które oferują kształcenie na tej specjalności znajdziesz w dziale poniżej. Logistycy powinni dysponować rozbudowaną wiedzą z zakresu funkcjonowania gospodarek i przemysłu, który je napędza. Studenci zetkną się zatem z przedmiotami takimi jak:

  • prawo gospodarcze
  • elementy makro- i mikroekonomii

 

Podstawę kształcenia stanowić będą różne aspekty związane z zarządzaniem. Osoby kształcące się na tym kierunku, poznają wszelkie odmiany logistyki (zaopatrzenie, produkcja, dystrybucja, itd.). Logistyka swoje założenia opiera także na matematyce, więc jest to jeden z ważniejszych przedmiotów, który może spędzać sen z powiek studentów. Dzięki edukacji na tym kierunku staniesz się też ekspertem w zakresie procesu przepływu informacji oraz towaru.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ?

Każda osoba, która kończy studia, zastanawia się, jaka praca da możliwość pełnego rozwoju zawodowego. W przypadku studiów na kierunku zarządzanie w Warszawie takie obawy mają całkowicie bezpodstawny charakter. Abiturienci zarządzania logistyką nie mają większych problemów ze znalezieniem dobrze płatnego i stabilnego zatrudnienia. Wiedza i umiejętności, pozyskane przez ciebie w trakcie studiów, sprawią, że będziesz mógł rozpocząć pracę jako:

  • pracownik działu logistyki
  • specjalista od spraw zakupów
  • zarządzania zapasami, zamówieniami i dostawami

 

Na profesjonalistów z zakresu logistyki czeka teraz właściwie każdy sektor przemysłowy, który rozwija się nie tylko na arenie lokalnej, lecz także międzynarodowej.

Możesz pracować w charakterze product managera od spraw zakupów, do zakresu twoich obowiązków należeć będzie planowanie szczegółów transakcji, pozyskiwania surowców, materiałów, produktów i ich dalsza eksploatacja. Musisz pamiętać, by do swojej pracy podchodzić z pasją i zaangażowaniem, wtedy przyniesie ci bowiem najwięcej satysfakcji.

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)