Zarządzanie logistyką - Warszawa

Zarządzanie logistyką - Warszawa

Zarządzanie logistyką - Warszawa

Studia w Warszawie

zarządzanie logistyką

Odkryj zarządzanie logistyką w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie logistyką studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na specjalności Zarządzanie logistyką w Warszawie to studia licencjackiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie logistyką - Warszawa

Uczelnie, gdzie zarządzanie logistyką jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Jakie wymagania podczas rekrutacji na specjalność zarządzanie logistyką w Warszawie?

Przedmioty, dzięki którym twoje nazwisko widnieć będzie na listach osób przyjętych na specjalność zarządzanie logistyką, to przede wszystkim: matematyka, geografia, dowolnie wybrany język obcy nowożytni, czy nawet informatyka.

Pamiętaj, że studia logistyczne w Warszawie są wyjątkowo popularne i liczba osób zainteresowanych kształceniem niejednokrotnie przekracza liczbę przygotowanych miejsc. Dlatego też część z wybranych przez siebie przedmiotów zdawaj na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Zarządzanie logistyką w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ?

Zarządzanie logistyką to specjalność na kierunku zarządzanie, która cieszy się ogromną popularnością pośród maturzystów. Wpływa na to niewątpliwie fakt, że gospodarki poszczególnych państw już dawno przestały rozwijać się lokalnie, lecz mają charakter globalny. To sprawia, że wciąż rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych logistyków i kadrę zarządczą, która wie, jak najlepiej zarządzać łańcuchami dostaw. Otóż logistyka to taka dyscyplina, która zajmuje się planowaniem, realizowaniem i kontrolowaniem przepływu różnego typu surowców i materiałów. To nauka interdyscyplinarna, która ściśle związana z ekonomią i socjologią, ponieważ nastawiona jest na realizację danych potrzeb społecznych.

Działania, należące do zakresu obowiązków logistyków, mają wyjątkowo rozbudowanych charakter. W zakres ich obowiązków wchodzi profesjonalna obsługa klientów, analiza i przewidywanie zysków i strat związanych ze sprzedażą, czy czynności reparacyjne. Jeżeli zatem uważasz, że masz zmysł stratega i nie boisz się działania pod presją czasu, to studia na kierunku zarządzanie logistyka będą dla ciebie idealne.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na specjalności zarządzanie logistyką możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na speccjalności zarządzanie logistyką w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. 
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.  
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Specjalności studiów takie jak zarządzanie znajdują się w ofercie praktycznie wszystkich polskich ośrodków akademickich. Uczelnie w Warszawie, które oferują kształcenie na tej specjalności znajdziesz w dziale poniżej. Logistycy powinni dysponować rozbudowaną wiedzą z zakresu funkcjonowania gospodarek i przemysłu, który je napędza. Studenci zetkną się zatem z przedmiotami takimi jak:

 • prawo gospodarcze
 • elementy makro- i mikroekonomii

 

Podstawę kształcenia stanowić będą różne aspekty związane z zarządzaniem. Osoby kształcące się na tej specjalności, poznają wszelkie odmiany logistyki (zaopatrzenie, produkcja, dystrybucja, itd.). Logistyka swoje założenia opiera także na matematyce, więc jest to jeden z ważniejszych przedmiotów, który może spędzać sen z powiek studentów. Dzięki edukacji na tej specjalności staniesz się też ekspertem w zakresie procesu przepływu informacji oraz towaru.

Ile trwają studia na specjalności zarządzanie logistyka w Warszawie?

Studia na specjalności Zarządzanie logistyką w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia).

Gdzie studiować na specjalności zarządzanie logistyką w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować specjalność zarządzanie logistyką w Warszawie

 • Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ?

Każda osoba, która kończy studia, zastanawia się, jaka praca da możliwość pełnego rozwoju zawodowego. W przypadku studiów na specjalności zarządzanie w Warszawie takie obawy mają całkowicie bezpodstawny charakter. Abiturienci zarządzania logistyką nie mają większych problemów ze znalezieniem dobrze płatnego i stabilnego zatrudnienia. Wiedza i umiejętności, pozyskane przez ciebie w trakcie studiów, sprawią, że będziesz mógł rozpocząć pracę jako:

 • pracownik działu logistyki
 • specjalista od spraw zakupów
 • zarządzania zapasami, zamówieniami i dostawami

 

Na profesjonalistów z zakresu logistyki czeka teraz właściwie każdy sektor przemysłowy, który rozwija się nie tylko na arenie lokalnej, lecz także międzynarodowej.

Możesz pracować w charakterze product managera od spraw zakupów, do zakresu twoich obowiązków należeć będzie planowanie szczegółów transakcji, pozyskiwania surowców, materiałów, produktów i ich dalsza eksploatacja. Musisz pamiętać, by do swojej pracy podchodzić z pasją i zaangażowaniem, wtedy przyniesie ci bowiem najwięcej satysfakcji.

Kierunki logistyka i transport w Warszawie

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)