Prawno-ekonomiczny - Poznań

Prawno-ekonomiczny - Poznań

Prawno-ekonomiczny - Poznań

Studia w Poznaniu

prawno-ekonomiczny

Odkryj prawno-ekonomiczny w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Prawno-ekonomiczny studia Poznań | woj. wielkopolskie

W dzisiejszych czasach, pracodawcy wysoko cenią pracowników posiadających interdyscyplinarną i wszechstronną wiedzę z różnorodnych obszarów tematycznych, która pozwala im na kompleksowe podejście do wykonywanej pracy i obowiązków. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek prawno-ekonomiczny w Poznaniu. Jego założeniem jest wyszkalanie specjalistów z zakresu prawa oraz zagadnień ekonomicznych, które w dobie rozwoju gospodarczego są niezwykle ważne i doceniane zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku pracy.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia prawnicze w Poznaniu, powinny interesować się tematyką z obszaru nauk politycznych, społecznych, ekonomicznych, ścisłych czy gospodarczych. Dużym atutem będzie także znajomość obecnej sytuacji gospodarczej i politycznej kraju. Jeżeli posiadasz wszystkie ce cechy i umiejętności to studia na kierunku prawo-ekonomicznym powinny być twoim wyborem.

czytaj dalej wszystko o Prawno-ekonomiczny - Poznań

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek prawno-ekonomiczny w Poznaniu?

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek prawno-ekonomiczny w Poznaniu będą musieli spełnić kilka istotnych warunków. Najważniejszą kwestią jest zaliczenie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz wybranych przedmiotów dodatkowych, do których należą historia, WOS, geografia lub język obcy.

Dodatkowym atutem będą także punkty zdobyte za udział w wybranych olimpiadach naukowych. Dokładne informacje związane z procesem rekrutacyjnym znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

Prawno-ekonomiczny w Poznaniu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWNO-EKONOMICZNYM?

 

Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Poznaniu, coraz częściej decydują się na wprowadzeniu do swoich ofert kształcenia, studiów prawniczych, które są chętnie wybierane przez studentów chcących zdobyć przyszłościowe wykształcenia. Obecnie kierunek prawno-ekonomiczny możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Program studiów prawniczych jest w pełni dostosowany do potrzeb współczesnego rynku pracy. Studenci, którzy zdecyduję się aplikować na kierunek prawo-ekonomiczny rozwiną zarówno swoją wiedzę teoretyczną, jak i zdobędą cenne umiejętności praktyczne, co niewątpliwie zaprocentuje w ich przyszłym życiu zawodowym. Tematyka wykładów i warsztatów będzie oscylować zarówno wokół prawniczych, jak i treści powiązanych z ekonomią i gospodarką. W siatce zajęć znajdzie się wiele insertujących przedmiotów, do których należą:

 • prawo ubezpieczeń gospodarczych
 • prawo podatkowe
 • organizacje pozarządowe
 • regulacja prawna stosunku pracy 
 • zarządzanie nieruchomościami 
 • prawo handlowe
 • oraz wiele innych

 

Studenci nauczą się także wybranego języka obcego, co obecnie jest jedną z najbardziej pożądanych na rynku pracy, umiejętności.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PRAWNO-EKONOMICZNYM?

Studia w Poznaniu od lat kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku prawno-ekonomicznego, którzy dzięki interdyscyplinarnej i wielopłaszczyznowej wiedzy mogą liczyć na ciekawe oferty pracy. Po ukończeniu studiów prawniczych będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w jednostkach administracji rządowej i samorządowej.

Inną, równie ciekawą opcją może być objęcie stanowisk kierowniczych i menedżerskich w różnorodnych przedsiębiorstwach oraz instytucjach. Abiturienci często decydują się na związanie swojej przyszłości z branżą finansową, między innymi na stanowisku analityka finansowego lub pracownika agencji kredytowych. Ponadto idealnie sprawdzisz się w zawodzie:

 • doradcy biznesowego
 • doradcy podatkowego
 • dyrektora instytucji państwowych
 • bankiera

 

Jako absolwent będziesz miał wiedze oraz kompetencje niezbędne do założenia własnej działalności gospodarczej. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Prawno-ekonomiczny w Poznaniu?

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

kierunki studiów w Poznaniu

studia w Poznaniu

 

KIERUNEK PRAWNO-EKONOMICZNY - ważne informacje

kierunek prawno-ekonomiczny studia

studia prawnicze w Poznaniu

studia prawnicze w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki ekonomiczne w Poznaniu

data science
finance
Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

Studia na Wydziale Prawa i Administracji

 

Komentarze (0)