Bankowość cyfrowa - studia podyplomowe w Szczecinie

Bankowość cyfrowa - studia podyplomowe w Szczecinie

Bankowość cyfrowa - studia podyplomowe w Szczecinie
Dodaj do ulubionych

Bankowość cyfrowa - studia podyplomowe w Szczecinie

Studia na kierunku bankowość cyfrowa to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie online.

 

Bankowość cyfrowa to studia podyplomowe w Szczecinie, których podstawowym celem jest przekazanie uczestnikom wiedzy w zakresie innowacji technologicznych w sektorze bankowym. Kształcenie jest odpowiedzią na zmieniające się trendy oraz potrzeby rynku związane z zapotrzebowaniem na ekspertów sektora finansowego i bankowego.

Studia obejmują zakresem tematykę strategii cyfrowej dla sektora bankowego, koncepcji różnych metod współpracy z przedsiębiorstwami technologicznymi lub BigTech.

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek bankowość cyfrowa - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet WSB Merito Szczecin

Uniwersytet WSB Merito Szczecin

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Szczecinie realizowane w ramach kierunku bankowość cyfrowa, skierowane są przede wszystkim do pracowników sektora bankowości komercyjnej oraz spółdzielczej. Tematyka dydaktyczna idealnie wpisuje się również w oczekiwania przedstawicieli firm, które dostarczają usługi technologiczne dla banków.

Kształcenie w ramach tej ścieżki dydaktycznej będzie też dobrą propozycją dla menedżerów czy osób dopiero rozpoczynających karierę zawodową w bankowości. Wymaga się jednak, aby kandydat dostarczył w trakcie rekrutacji odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych na dowolnym stopniu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ CYFROWA?

Studia na kierunku bankowość cyfrowa, prowadzone są zdalnie, co ułatwia studentom uczestniczenie w zajęciach – bez względu na ich aktualne miejsce pobytu. W trakcie semestru poruszane są zagadnienia związane z innowacjami technologicznymi w ramach usług bankowych.

Siatka zajęć obejmuje również treści transformacji cyfrowej w bankach czy umiejscowienia podmiotów bankowych w ramach ekosystemu usług finansowych. Wszystkie zajęcia realizowane są przez doświadczonych ekspertów w zakresie bankowości. To uznani pracownicy kancelarii prawnych czy firm konsultingowych współpracujących z bankowością na poziomie lokalnym oraz globalnym.

Siatka zajęć obejmuje tematyczne zajęcia z zakresu wprowadzenia do bankowości cyfrowej, systemów płatniczych i rozliczeniowych, wykorzystania chmury obliczeniowej w finansach, systemów płatniczych czy rozliczeniowych.

Ciekawą tematyką są przedmioty związane z zarządzaniem projektami IT, transformacją cyfrową, analizą danych czy przepisami prawa w branży bankowej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bankowość cyfrowa, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunku bankowość cyfrowa wykazują się obszerną wiedzą umożliwiającą wprowadzanie i obsługę innowacji technologicznych w bankowości, podejmowanie współpracy sektora bankowego z finansami technologicznymi czy dostawcami usług pozabankowych.

W trakcie licznych zajęć uczestnicy zapoznają się z nowoczesnymi trendami w ramach rozwoju usług w bankowości elektronicznej, innowacji świadczenia usług finansowych czy zasad Bank as a Service i as a Platform.

Potrafią w efekcie obsługiwać systemy cyberbankingowe, rozliczeniowe, a także znają trendy w zakresie architektury finansowej. Doskonale wiedzą, na czym polega transformacja cyfrowej bankowości. Tworzą strategię instytucji finansowej, przeprowadzają analizę bankową przy jednoczesnym uwzględnieniu uwarunkowań technicznych i prawnych.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ CYFROWA?

Studia na kierunku bankowość cyfrowa, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ CYFROWA

Absolwenci po ukończeniu ścieżki kształcenia na kierunku bankowość cyfrowa, wyróżniają się wszechstronnym przygotowaniem, dzięki któremu podejmą pracę w oddziałach bankowych oraz finansowych. Mogą również znaleźć zatrudnienie w firmie konsultingowej lub takiej, która współpracuje z instytucjami finansowymi.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku bankowość cyfrowa

  • bank i inna instytucja z branży finansów,
  • firma zajmująca się konsultingiem,
  • pośrednik z branży finansów,
  • referent bankowości.

Studia na kierunku bankowość cyfrowa, obejmują praktyczną siatkę przedmiotów, które prowadzą doświadczeni fachowcy zatrudnieni w firmach konsultingowych lub jednostkach banków.

Komentarze (0)