Dowodzenie - Warszawa

Dowodzenie - Warszawa

Dowodzenie - Warszawa

Studia w Warszawie

dowodzenie

Odkryj dowodzenie w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Dowodzenie studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Dowodzenie w Warszawie to studia licencjackiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Dowodzenie to studia stworzone dla osób, które chciałby otrzymać wszechstronne wykształcenie z pogranicza zarządzania i innych nauk społecznych, prawa czy administracji i swoje umiejętności wykorzystywać w pracy dla Sił Zbrojnych RP. Studenci w trakcie kształcenia poznawać będą funkcjonowanie różnorodnych instytucji państwowych. Nieobce im będą również zagadnienia poświęcone historii, współczesnym konfliktom zbrojnym czy polityce międzynarodowej.

Wykształcą także niezbędne umiejętności w pracy każdego dowódcy. Będzie to między innymi sprawne zarządzanie zespołem, wprowadzania stanów gotowości bojowej w państwie, interpretacji zdarzeń odgrywających się na arenie państwowej i międzynarodowej. Absolwenci znajdą między innymi pracę w jednostkach sił zbrojnych czy w instytucjach związanych z obronnością państwa.

 

czytaj dalej wszystko o Dowodzenie - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek dowodzenie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Jednostka prowadząca

Dowodzenie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku dowodzenie

Uczelnie, gdzie dowodzenie jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie i dowodzenie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie i dowodzenie

Jakie wymagania podczas rekrutacji na studia na kierunek dowodzenie w Warszawie?

Studia na kierunku dowodzenie zarezerwowane są przede wszystkim dla tych osób, które czują powołanie do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu. Pamiętaj jednak, że samo poczucie o byciu dobrym dowódcą nie wystarczy.

Znaczenie będzie mieć również wiedza, którą będziesz musiał zaprezentować podczas rekrutacji. Przedmioty, dzięki którym dostaniesz szansę na znalezienie się na listach osób przyjętych, to między innymi: historia, WOS, czy nawet geografia i język polski.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Dowodzenie w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

DOWODZENIE WARSZAWA STUDIA I STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

DOWODZENIE WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

DOWODZENIE WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dowodzenie w Warszawie

Studia I stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DOWODZENIE?

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważną rolę odgrywają specjaliści do spraw dowodzenia. Do bowiem od ich kompetencji zależy powodzenie wszelkich akcji prewencyjnych, ratunkowych, czy obronnych. Kompetencje doskonałego dowódcy są dzisiaj na wagę złota. Potrafi on sprawnie zarządzać swoimi pracownikami, podejmuje decyzje niejednokrotnie pod presją czasu i zachowuje przy tym zimną krew. Dziś dodatkowo duży nacisk kładziemy na kwestię związaną z bezpieczeństwem i obronnością. To właśnie tam nieustannie potrzebni są wykwalifikowani dowódcy.

Studia na kierunku dowodzenie stanowią zatem unikalną propozycję kształcenia, dzięki której posiądziesz unikalną wiedzę także z zakresu zarządzania. Pamiętaj jednak, że ten profil kształcenia nie sprawdzi się w przypadku każdego abiturienta szkoły średniej. Jeśli chcesz odnieść sukcesy jako dowódca, musisz dysponować szeregiem różnorodnych cech. Można do nich zaliczyć przykładowo – otwartość oraz zdolność do logicznego myślenia oraz zachowania zimnej krwi nawet w sytuacji kryzysowej. Odnajdujesz te cechy u siebie? Kierunki studiów takie jak dowodzenie mogą przynieść ci zatem sporo satysfakcji!

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku dowodzenie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku dowodzenie w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Z racji tego, że dziś państwo inwestuje w sektor związany z bezpieczeństwem i obronnością, to powstaje także szereg kierunków, dzięki któremu będzie można kształcić się właśnie w tych obszarach. Uczelnie w Warszawie także umożliwiają absolwentom szkół średnich rozwój, który zapewni im w przyszłości pracę w sektorze związanym z obronnością. Dlatego też uczelnie, które znajdziesz w dziale poniżej przygotowały unikalną propozycję dydaktyczną, jaką są studia na kierunku dowodzenie.

Co znajduje się programie kształcenia takiego kierunku? Poznasz wiele interdyscyplinarnych zagadnień, dzięki którym rozwiniesz swoje kompetencje dowódcze. Poznasz tajniki związane z:

 • zarządzaniem
 • światem prawniczym 

 

Wiedza, jaką zdobędziesz podczas wszystkich lat kształcenia, będzie mogła być przez ciebie wykorzystana podczas różnorodnych działań dowódczych. Pamiętaj, że dobry dowódca posiada także szereg kompetencji społecznych – je także rozwijać będziesz podczas studiów.

Ile trwają studia na kierunku dowodzenie w Warszawie?

Studia na kierunku Dowodzenie w Warszawie trwają 3 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DOWODZENIE?

Dowodzenie ma wpisane w swój charakter wiele różnorodnych znaczeń. Dlatego uniwersalność tego profilu kształcenia przyczyni się także do twojej mocniej pozycji na aktualnym rynku pracy. Uczelnie w Warszawie dbają bowiem o swoich studentów, dzięki czemu mogą oni liczyć na szybkie znalezienie dobrej pracy w zawodzie. Jako ekspert do spraw dowodzenia wykazywać będziesz wiele różnorodnych kompetencji, które doceniane są szczególnie przez pracodawców.

Twoja kariera jako dowódcy może rozwijać się we wszelkiego rodzaju administracji rządowej i samorządowej oraz organizacjach publicznych. Czekają na ciebie także bardzo interesujące perspektywy w:

 • przemyśle obronnym
 • jednostkach sił zbrojnych

 

Twoje umiejętności i wiedza będą mogły być wykorzystane także w szeroko rozumianym sektorze związanym z zarządzaniem.

 

Gdzie studiować na kierunku dowodzenie w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek dowodzenie w Warszawie

 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Dowodzenie w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

DOWODZENIE - ważne informacje

dowodzenie studia

studia wojskowe w Warszawie

studia wojskowe w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki wojskowe w Warszawie

Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 
 

Komentarze (0)