CSR – psychologia biznesu odpowiedzialnego społecznie - studia podyplomowe we Wrocławiu

CSR – psychologia biznesu odpowiedzialnego społecznie - studia podyplomowe we Wrocławiu

CSR – psychologia biznesu odpowiedzialnego społecznie - studia podyplomowe we Wrocławiu
Dodaj do ulubionych

CSR – psychologia biznesu odpowiedzialnego społecznie - studia podyplomowe we Wrocławiu

Studia na kierunku CSR – psychologia biznesu odpowiedzialnego społecznie to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie online.

Studia na kierunku CSR – psychologia biznesu odpowiedzialnego społecznie to innowacyjny program, który łączy zagadnienia związane z Corporate Social Responsibility (CSR) z psychologią biznesu. Celem studiów jest wyposażenie uczestników w wiedzę oraz praktyczne umiejętności potrzebne do tworzenia, wdrażania i zarządzania strategiami CSR w organizacjach, z uwzględnieniem ich wpływu na środowisko, społeczeństwo i relacje z interesariuszami. Studenci poznają psychologiczne aspekty funkcjonowania organizacji odpowiedzialnych społecznie. Rozwijają kompetencje w zakresie zarządzania zmianą, budowania relacji z interesariuszami i tworzenia wartości społecznej w biznesie.

Ukończenie studiów w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i psychologii biznesu otwiera szerokie możliwości zawodowe w organizacjach nastawionych na zrównoważony rozwój, etyczne praktyki i odpowiedzialność wobec interesariuszy. Absolwenci zdobywają unikalne kompetencje, które pozwalają na realizację działań z zakresu CSR oraz zarządzanie projektami z uwzględnieniem aspektów etycznych, społecznych i środowiskowych.

 

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek csr - psychologia biznesu odpowiedzialnego społecznie - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu

Jakie wymagania rekrutacyjne?

Studia podyplomowe we Wrocławiu na tym kierunku przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku CSR – psychologia biznesu odpowiedzialnego społecznie?

Studia we Wrocławiu na tym kierunku to unikalny program edukacyjny, który łączy wiedzę z zakresu zrównoważonego rozwoju, psychologii organizacyjnej oraz zarządzania projektami społecznymi. Program skupia się na rozwijaniu kompetencji umożliwiających wdrażanie strategii CSR w organizacjach oraz zarządzanie projektami odpowiedzialnymi społecznie.

Studenci poznają mechanizmy psychologiczne wpływające na zachowania pracowników i interesariuszy. Uczą się raportowania działań CSR zgodnie z międzynarodowymi standardami (np. GRI – Global Reporting Initiative).

Wykłady teoretyczne obejmują wprowadzenie do istotnych zagadnień CSR. W ramach warsztatów praktycznych studenci wykonują ćwiczenia z zakresu wdrażania strategii CSR, komunikacji i zarządzania projektami. Mają też dostęp do platformy edukacyjnej z dodatkowymi materiałami (nagrania, prezentacje, literatura).

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku CSR – psychologia biznesu odpowiedzialnego społecznie, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia te oferują uczestnikom szeroki zakres umiejętności związanych z wdrażaniem strategii społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), zarządzaniem projektami zrównoważonego rozwoju oraz budowaniem relacji z interesariuszami. Program kładzie nacisk na połączenie wiedzy teoretycznej z praktycznym podejściem do realizacji działań odpowiedzialnych społecznie.

Absolwenci potrafią opracowywać strategie CSR dopasowaną do specyfiki organizacji. Integrują cele zrównoważonego rozwoju (SDG) z działalnością biznesową. Tworzą też długoterminowe plany działań społecznie odpowiedzialnych.

Tworzą raporty CSR zgodnie z międzynarodowymi standardami (np. GRI – Global Reporting Initiative). Prezentują także działania CSR interesariuszom wewnętrznym i zewnętrznym (pracownicy, klienci, inwestorzy).

 

Ile trwają studia na kierunku CSR – psychologia biznesu odpowiedzialnego społecznie?

Studia na kierunku CSR – psychologia biznesu odpowiedzialnego społecznie trwają 1 rok

(studia podyplomowe).

 

Jaka praca po studiach na kierunku CSR – psychologia biznesu odpowiedzialnego społecznie

Ukończenie tych studiów otwiera szerokie możliwości zawodowe w firmach i organizacjach, które kładą nacisk na społecznie odpowiedzialne działania, zrównoważony rozwój i budowanie etycznych relacji z interesariuszami. Absolwenci są przygotowani do pracy na stanowiskach wymagających zaawansowanej wiedzy z zakresu CSR, psychologii organizacyjnej oraz zarządzania projektami społecznymi.

Absolwenci odnajdą się w roli specjalistów do spraw CSR, którzy opracowują i wdrażają strategie CSR w organizacji. Zajmą się też organizacją działań związanych z odpowiedzialnością społeczną firmy, np. programy edukacyjne, charytatywne czy ekologiczne.

W roli menedżerów do spraw zrównoważonego rozwoju zajmą się np. koordynacją działań związanych z ograniczeniem śladu węglowego organizacji.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku CSR – psychologia biznesu odpowiedzialnego społecznie

  • specjalista do spraw CSR,
  • menedżer do spraw zrównoważonego rozwoju,
  • specjalista do spraw komunikacji i wizerunku,
  • konsultant do spraw CSR,
  • koordynator projektów społecznych,
  • specjalista do spraw HR z ukierunkowaniem na CSR,
  • ekspert do spraw raportowania niefinansowego.

Obszar CSR dynamicznie się rozwija, a przedsiębiorstwa coraz częściej stawiają na działania zrównoważone i odpowiedzialne społecznie. Specjaliści w tej dziedzinie są poszukiwani na rynku pracy, a ukończenie studiów daje nie tylko przewagę konkurencyjną, ale także możliwość realnego wpływu na rozwój społeczeństwa i ochronę środowiska.

 

Komentarze (0)