Zarządzanie w sporcie - Rzeszów

Zarządzanie w sporcie - Rzeszów

Zarządzanie w sporcie - Rzeszów

Studia w Rzeszowie

zarządzanie w sporcie

Odkryj zarządzanie w sporcie w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Zarządzanie w sporcie studia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku zarządzanie w sporcie w Rzeszowie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w trybie stacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie w sporcie w Rzeszowie?

Studia zarządzanie charakteryzują się taką specyfiką, która nakłada na studentów obowiązek posiadania świadectwa ukończenia poprzedniego etapu edukacji.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku zarządzanie w sporcie w Rzeszowie najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia,
 • chemia,
 • język obcy,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie

 

Zatem jeżeli marzysz o podjęciu zarządzania w sporcie, przygotuj się na zaprezentowanie komisji wyników uzyskanych na dyplomie ukończenia poprzedniego cyklu kształcenia na uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Zarządzanie w sporcie w Rzeszowie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W SPORCIE?

Chociaż na pierwszy rzut oka znalezienie wspólnego mianownika dla szeroko rozumianego sportu oraz działań związanych z zarządzaniem jest bardzo trudne, to studia w Rzeszowie na kierunku zarządzanie w sporcie stanowią interdyscyplinarną i popularną propozycję edukacyjną, której się to udało.

W czasach, kiedy panujący kult ciała, atrakcyjności fizycznej i sprawności dominuje większość czasu wolnego znacznej części ludzi, istotnie wzrasta zapotrzebowanie na ekspertów zdolnych do podjęcia działań związanych z zarządzaniem placówkami sportowymi, takimi jak na przykład siłownie, ośrodki fitness, czy kluby sportowe. Zarządzanie w sporcie jest dziedziną interdyscyplinarną, aktualną i niezwykle potrzebną w perspektywie tworzenia kolejnych ośrodków sportowych.

Czy potrafisz wyobrazić sobie przedsiębiorcę zajmującego się na co dzień sprawami związanymi z szeroko rozumianą działalnością sportową, który nie posiada zamiłowania do aktywności fizycznej i w najmniejszym stopniu nie orientuje się w jej specyfice? Z pewnością byłoby to trudne. Zatem tuż przed aplikacją na zarządzanie w sporcie warto szczerze odpowiedzieć sobie na kilka pytań i w ten sposób rozwiać ewentualne wątpliwości, związane z przyszłą rekrutacją.

 • Czy dobrze odnajdujesz się na pozycji lidera, a kierowana przez ciebie grupa ludzi bez problemu realizuje wyznaczone cele?
 • Interesujesz się tematami związanymi ze zdrowiem, aktywnością fizyczną, a także biologicznymi i medycznymi aspektami opisującymi aktywność człowieka?
 • Posiadasz tak zwaną smykałkę do mądrego zarządzania określonymi przedsięwzięciami, dlatego masz pewność, że idealnie spiszesz się na stanowiskach kierowniczych?

Trzykrotna twierdząca odpowiedź powinna stanowić doskonały pretekst do podjęcia studiów na kierunku zarządzanie w sporcie. Prawdopodobnie wybór ten okaże się strzałem w dziesiątkę, a ty będziesz czerpał wiele radości z kształcenia.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku zarządzanie w sporcie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie w sporcie w Rzeszowie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. 

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Rzeszowie starają się w kompleksowy sposób odpowiedzieć na potrzeby współczesnego rynku pracy oraz zainteresowanie samych przyszłych kandydatów, dlatego prezentowana przez nie siatka kształcenia na dowolnym kierunku nosi miano uniwersalnej i pragmatycznej. Jako student zarządzania w sporcie, będziesz miał okazję nauczyć się kilku najważniejszych strategii zarządzania, dzięki którym być może doprowadzisz dane przedsiębiorstwo na szczyt hierarchii prestiżu. Ponadto zgłębisz kilka podstawowych dziedzin, wchodzących w skład ogólnie rozumianej aktywności fizycznej – poznasz podstawy takich nauk, jak:

 • anatomia
 • fizjologia
 • dietetyka
 • biologia

 

Ponadto znacznie udoskonalisz posiadane kompetencje interpersonalne, dzięki którym podejmowanie współpracy z podwykonawcami innych dziedzin nie będzie dla ciebie problemem.

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie w sporcie w Rzeszowie

Studia na kierunku zarządzanie w sporcie w Rzeszowie trwają 3 lata (studia I stopnia).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W SPORCIE?

Co będziesz mógł robić po ukończeniu zarządzania w sporcie? Jako że kierunki studiów w Rzeszowie powstały, aby zagwarantować absolwentom stabilną pozycję na rynku pracy, to po ukończeniu tych studiów, zatrudnisz się w międzynarodowych przedsiębiorstwach związanych z przemysłem sportowym i zdrowotnym, założysz własną działalność gospodarczą pod postacią dobrze prosperującej siłowni lub innego ośrodka sportowego.Niezależnie od tego, na jaką opcję zawodową zdecydujesz się ostatecznie, zagwarantujesz sobie dobrą przyszłość i stabilizację finansową.

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie w sporcie w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie w sporcie w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie w sporcie w Rzeszowie?

 

STUDIA W RZESZOWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Rzeszowie

studia w Rzeszowie

 

ZARZĄDZANIE W SPORCIE - ważne informacje

studia sport i turystyka w Rzeszowie

studia sport i turystyka w Polsce

zasady rekrutacji na studia

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia zarządzanie i marketing wybrać

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)