Studia sportowe Rzeszów

Studia sportowe Rzeszów

Studia sportowe Rzeszów

Największy wybór studiów

sportowych w Rzeszowie

Odkryj kierunki sportowe i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia sportowe Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia sportowe w Rzeszowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA SPORTOWE W RZESZOWIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Turystyka historyczna i kulturowa stacjonarne I stopnia, II stopnia
Turystyka i rekreacja stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Wychowanie fizyczne stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie są studia sportowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI SPORTOWE W RZESZOWIE

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

Rekrutacja i wymagania na studia sportowe w Rzeszowie

Konkurs świadectw to termin wszystko bardzo dobrze znany. Jest on także podstawą procesu rekrutacji na studia sportowe. Ważny dokumentem, który należy dołączyć to zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia studiów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI SPORTOWE W RZESZOWIE

STUDIA SPORTOWE W RZESZOWIE - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia sportowe w Rzeszowie?

Sport rzeźbi nie tylko ciało, lecz również charakter. Te słowa powinny być najlepszym streszczeniem studiów sportowych, które kształtują organizm, sylwetkę, a także energię do tego, by innym wszczepiać podobne zamiłowanie do zdrowia.

Rzeszów to miasto, które wydaje się być idealne do podjęcia studiów o takim charakterze. Tradycje sportowe sięgają tutaj 1888 roku, kiedy to powstało Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, które kilkanaście lat później przemieniło się w klub sportowy pod nazwą Resovia. Ponadto, znajdują się tutaj szlaki turystyczne, a nawet podziemna trasa turystyczna.

Studia sportowe w Rzeszowie zawierają wszystko to, co potrzebne by zająć się zdrowiem, kondycją fizyczną i poprawnym myśleniem nie tylko u siebie, ale także u innych. Niepokojące zmiany zachodzące w społeczeństwie prowadzą do otyłości, bezpodstawnej niechęci do wysiłku fizycznego, kontaktu ze sportem wyłącznie za pośrednictwem telewizora.

Kandydaci na studia sportowe wybierają określone kierunki, by zgłębić wiedzę potrzebną do tego, by zmienić negatywne nawyki i wskazać drogę ku zdrowiu. Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego teorię mogą przemienić w praktykę, dołączając do Akademickiego Związku Sportowego, w którym funkcjonują różne sekcje sportowe, na przykład: Kolarstwo górskie, Rugby, Piłka nożna, Żeglarstwo, czy Kajakarstwo.

Studia sportowe w Rzeszowie kształcą specjalistów, którzy po ukończeniu nauki, wypełnieni wiedzą i energią, zmieniają nas na lepsze i zmuszają do zadbania o własne zdrowie. Chcesz dołączyć do grona takich specjalistów? Sprawdź ofertę kształcenia!

 

Studia sportowe w Rzeszowie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia sportowe w Rzeszowie są niezwykle popularne zwłaszcza wśród osób, które w życiu zawodowym planują zajmować się sportem, a swoją postawą chcą promować zdrowy styl życia. Poszczególne kierunki możesz realizować w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Studia licencjackie trwają trzy lata i kończą się egzaminem licencjackim. Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na pierwszym stopniu. Trwają dwa lata i kończą się tytułem magistra.

Rzeszowskie ośrodki akademickie przygotowują także propozycje kształcenia podyplomowego, które umożliwia zdobycie dodatkowych kwalifikacji zawodowych lub pozwala zdobyć wykształcenie w danej dziedzinie w krótkim czasie. Tego typu kierunki możesz studiować w trybie niestacjonarnym od dwóch do czterech semestrów.

Studia sportowe możesz realizować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Kształcenie na studiach dziennych odbywa się od poniedziałku do piątku, natomiast na studiach zaocznych w weekendy.

czytaj dalej studia w Rzeszowie

 

Kierunki studiów sportowych w Rzeszowie

Wśród najpopularniejszych kierunków sportowych w Rzeszowie znaleźć możemy turystykę i rekreację, turystykę historyczną i kulturową, wychowanie fizyczne oraz zarządzanie w sporcie. Propozycje kształcenia miejscami są unikatowe, inne tego typu studia są uniwersalne w skali kierunków realizowanych na polskich uczelniach.

Interdyscyplinarne programy studiów umożliwiają łączenie różnych dziedzin, jak chociażby zarządzania i sportu, historii i turystyki, turystyki i rekreacji, co w znaczący sposób wpływa na powodzenie absolwentów na rynku pracy.

Zagadnienia na poszczególnych kierunkach są rozwijane w trakcie specjalizacji, które w pewnym sensie nakreślają ścieżkę kariery studentów. Rzeszowskie uczelnie proponują także kształcenie podyplomowe, które umożliwia zdobywanie potrzebnych do pracy kwalifikacji w krótkim czasie. Do tego typu studiów zaliczyć możemy kierunek trener zdrowego stylu życia – trener personalny.

 

Najpopularniejsze kierunki studiów sportowych:

 • turystyka historyczna i kulturowa
 • turystyka i rekreacja
 • wychowanie fizyczne
 • zarządzanie w sporcie

czytaj dalej kierunki studiów w Rzeszowie

 

Gdzie studiować kierunki sportowe w Rzeszowie?

Kierunki sportowe możesz realizować przede wszystkim na Wydziale Wychowania Fizycznego, który podlega pod Uniwersytet Rzeszowski oraz na Politechnice Rzeszowskiej. Są to dwie najpopularniejsze publiczne uczelnie województwa podkarpackiego. Wydziały i instytuty każdej z placówek akademickich są przystosowane dydaktycznie i technologicznie do prowadzenia kształcenia w zakresie studiów sportowych.

Propozycje kształcenia przedstawia także Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania. Ośrodki akademickie w Rzeszowie proponują studia pierwszego i drugiego stopnia oraz studia podyplomowe. Pamiętaj, że tryb stacjonarny na uczelniach publicznych jest bezpłatny, natomiast na uczelniach niepublicznych tryby zarówno stacjonarny, jak i niestacjonarny zazwyczaj są odpłatne.

 

Uczelnie, na których można studiować kierunki sportowe w Rzeszowie:

 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

 

Jak wybrać studia sportowe w Rzeszowie, aby mieć dobrą pracę?

Na studiach sportowych odnajdą się zwłaszcza Ci, którzy w życiu zawodowym chcą zajmować się sportem i zdrowym trybem życia, a także swoją postawą wykazują, że warto być aktywnym fizycznie, ponieważ w pozytywny sposób wpływa to na naszą egzystencję. Nie ulega wątpliwości, że warto kształcić się w zakresie własnych predyspozycji i zainteresowań, ponieważ zwiększa to satysfakcję z pogłębianej wiedzy, zachęca do zdobywania edukacji, a także wpływa na satysfakcję zawodową.

 

Możliwe ścieżki Twojej przyszłej kariery zawodowej:

 • trener personalny
 • nauczyciel wychowania fizycznego
 • specjalista ds. turystyki
 • specjalista ds. turystyki i rekreacji
 • menedżer organizacji sportowych
 • zarządca obiektów sportowych
 • trener przygotowania motorycznego
 • rener sportu w wybranej dyscyplinie
 • specjalista ds. zarządzania w sporcie

 

Nim wybierzesz kierunek, zwróć uwagę na to, jak wygląda aktualny rynek pracy i jakie zawody z danej kategorii studiów są najpotrzebniejsze czy też najbardziej oblegane. Być może ułatwi Ci to podjęcie decyzji w trakcie wyboru opłacalnych studiów sportowych.

Absolwenci zatrudniani są na przykład w klubach sportowych, klubach fitness, stowarzyszeniach dorosłych, zrzeszeniach i stowarzyszeniach sportowych, w ośrodkach sportowych i rekreacyjnych, klubach i świetlicach terenowych, w domach kultury i w branży turystycznej. Odnajdziesz się z pewnością w pracy w ośrodkach spa i wellness, sanatoryjnych i rehabilitacyjnych, biurach podróży, agencjach turystycznych.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Rzeszowie?

By realizować studia sportowe, uczelnie wyższe muszą mieć odpowiednie podłoże dydaktyczne i techniczne. Poszczególne placówki akademickie muszą mieć merytoryczne podstawy w postaci rzetelnie opracowanych programów studiów, a także należycie wyposażone sale wykładowe i pracownie.

Studenci powinni mieć także dostęp do różnego rodzaju obiektów sportowych oraz możliwość brania udziału w wyjazdach terenowych, które pozwolą zdobyć praktyczne umiejętności i doświadczenia zawodowe i badawcze. Kierunki sportowe w Rzeszowie możesz realizować na uczelniach publicznych i niepublicznych, między innymi na znanym i cenionym Uniwersytecie Rzeszowskim.

Warto zapoznać się z ofertą kształcenia poszczególnych placówek akademickich, by zweryfikować, jakie możliwości rozwoju da Ci dany wydział. Pamiętaj także, że nie na każdej uczelni znajdziesz takie same kierunki studiów, a nawet jeśli propozycje się powielają, metody dydaktyczne i realizowane przedmioty mogą się różnić.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

Czy warto iść na studia sportowe w Rzeszowie?

Rzeszów to popularne miasto akademickie, w którym znajdziesz ważne ośrodki akademickie, a na nich wiele propozycji kierunków sportowych. Uczelnie są przystosowane do realizowania kształcenia w tym zakresie, a interdyscyplinarnie konstruowane programy studiów dają wiele perspektyw na znalezienie pracy dzięki szerokiej wiedzy i praktycznym umiejętnościom.

Czeka na Ciebie wiele atrakcji, urozmaicających lata nauki, a także pozwalających rozwinąć się kulturowo i sportowo. Będziesz miał/a okazję brać udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach, imprezach masowych, festiwalach. Uczelnie organizują także targi pracy i wyjazdy terenowe.

W porozumieniu z firmami, ośrodkami sportu i innymi miejscami związanymi z branżą sportową i zdrowotną władze ośrodków akademickich przygotowują propozycje staży i praktyk. Możesz także liczyć na pomoc finansową w postaci programów stypendialnych i socjalnych.

Uczelnie zachęcają także do studenckich i naukowych inicjatyw. Właśnie dlatego często słyszy się o organizowanych konferencjach naukowych, a także o kołach naukowych i grantach badawczych. Masz możliwość skorzystania z programów ERASMUS, MOST i innych, które pozwolą Ci podjąć studia, a zarazem praktykę na różnych uczelniach w kraju lub za granicą. Studia to owocny czas poznawania samego siebie, innych ludzi, a także zdobywania doświadczeń życiowych i zawodowych.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach sportowych w Rzeszowie

Po ukończeniu studiów sportowych można obrać ścieżki kariery o różnych specyfikacjach. Zapewne, część absolwentów od dawna marzy o karierze zawodniczej, imprezach mistrzowskich i zdobywaniu medali. Niektórzy chcą rozpocząć karierę trenerską, doskonalić swoich podopiecznych, odkrywać nowe talenty i walczyć z nimi o najwyższe, sportowe cele.

Czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Po ukończeniu studiów sportowych w Rzeszowie można podjąć pracę trenera osobistego, a zawód ten należy do popularnych także dlatego, iż można realizować go na kilku płaszczyznach; prowadząc zajęcia, oraz tworząc programy poradnikowe emitowane w telewizji czy Internecie.

Będąc absolwentem studiów można zająć się edukacją, czyli zostać nauczycielem wychowania fizycznego i wpajać w nowe pokolenia energię sportowej rywalizacji i istotę zdrowego trybu życia. Można prowadzić zajęcia ruchowe, gimnastyczne, rekreacyjne, obozy sportowe, treningi wielu dyscyplin dla amatorów ruchu i współzawodnictwa.

Mając w sobie żyłkę organizacyjną, można starać się o organizację dużej imprezy sportowej; mityngów, memoriałów, mistrzostw juniorów, seniorów. A mając w sobie żyłkę dziennikarską i mogąc pochwalić się niezłą dykcją można spróbować swoich sił w roli komentatora sportowego. 

POPULARNE KIERUNKI W RZESZOWIE POLECANE DLA CIEBIE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET RZESZOWSKI STUDIA SPORTOWE

Uniwersytet Rzeszowski zaprasza na Wydział Wychowania Fizycznego:

 • Wychowanie fizyczne- studia I i II- stopnia. Specjalności: Instruktor sportu, Instruktor fitness, Instruktor aktywizacji ruchowej dzieci, Wychowanie fizyczne w służbach mundurowych, Instruktor treningu osobistego, Trener zdrowia, Instruktor tańca;
 • Turystyka i rekreacja- studia I i II- stopnia. Specjalności: Rekreacja ruchowa, Zarządzanie i obsługa w ruchu turystycznym, Hotelarstwo i gastronomia.

dowiedz się więcej 

Wydział Wychowania Fizycznego prowadzi także kształcenie na studiach podyplomowych. W ofercie znajdziecie takie kierunki jak: Wychowanie fizyczne, Gimnastyka korekcyjno- kompensacyjna, Wychowanie obronne z edukacją dla bezpieczeństwa i zarządzaniem bezpieczeństwem, Organizacja i zarządzanie sportem, Trener zdrowia, Trener przygotowania motorycznego.

 


WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA W RZESZOWIE STUDIA SPORTOWE

Uczelnią niepubliczną w Rzeszowie, która oferuje kształcenie z zakresu sportu jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania. Tutaj znajdziecie następujący kierunek studiów:

 • Turystyka i rekreacja. Specjalności: Turystyka zdrowotna, Obsługa ruchu turystycznego, Hotelarstwo i gastronomia.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)