Studia sportowe Rzeszów

Studia sportowe Rzeszów

Studia sportowe Rzeszów

Największy wybór studiów

sportowych w Rzeszowie

Odkryj kierunki sportowe i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia sportowe Rzeszów | woj. podkarpackie

Sport rzeźbi nie tylko ciało, lecz również charakter. Te słowa powinny być najlepszym streszczeniem studiów sportowych, które kształtują organizm, sylwetkę, a także energię do tego, by innym wszczepiać podobne zamiłowanie do zdrowia. Rzeszów to miasto, które wydaje się być idealne do podjęcia studiów o takim charakterze. Tradycje sportowe sięgają tutaj 1888 roku, kiedy to powstało Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, które kilkanaście lat później przemieniło się w klub sportowy pod nazwą Resovia. Ponadto, znajdują się tutaj szlaki turystyczne, a nawet podziemna trasa turystyczna.

Studia sportowe w Rzeszowie zawierają wszystko to, co potrzebne by zająć się zdrowiem, kondycją fizyczną i poprawnym myśleniem nie tylko u siebie, ale także u innych. Niepokojące zmiany zachodzące w społeczeństwie prowadzą do otyłości, bezpodstawnej niechęci do wysiłku fizycznego, kontaktu ze sportem wyłącznie za pośrednictwem telewizora.

Kandydaci na studia sportowe wybierają określone kierunki, by zgłębić wiedzę potrzebną do tego, by zmienić negatywne nawyki i wskazać drogę ku zdrowiu. Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego teorię mogą przemienić w praktykę, dołączając do Akademickiego Związku Sportowego, w którym funkcjonują różne sekcje sportowe, na przykład: Kolarstwo górskie, Rugby, Piłka nożna, Żeglarstwo, czy Kajakarstwo.

Studia sportowe w Rzeszowie kształcą specjalistów, którzy po ukończeniu nauki, wypełnieni wiedzą i energią, zmieniają nas na lepsze i zmuszają do zadbania o własne zdrowie. Chcesz dołączyć do grona takich specjalistów? Sprawdź ofertę kształcenia!

POPULARNE KIERUNKI SPORTOWE W RZESZOWIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RZESZOWIE SĄ STUDIA SPORTOWE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI SPORTOWE W RZESZOWIE

Rekrutacja i wymagania na studia sportowe w Rzeszowie

Konkurs świadectw to termin wszystko bardzo dobrze znany. Jest on także podstawą procesu rekrutacji na studia sportowe. Ważny dokumentem, który należy dołączyć to zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia studiów.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI SPORTOWE NIESTACJONARNE W RZESZOWIE

STUDIA SPORTOWE W RZESZOWIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach sportowych w Rzeszowie

Po ukończeniu studiów sportowych można obrać ścieżki kariery o różnych specyfikacjach. Zapewne, część absolwentów od dawna marzy o karierze zawodniczej, imprezach mistrzowskich i zdobywaniu medali. Niektórzy chcą rozpocząć karierę trenerską, doskonalić swoich podopiecznych, odkrywać nowe talenty i walczyć z nimi o najwyższe, sportowe cele.

Czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Po ukończeniu studiów sportowych w Rzeszowie można podjąć pracę trenera osobistego, a zawód ten należy do popularnych także dlatego, iż można realizować go na kilku płaszczyznach; prowadząc zajęcia, oraz tworząc programy poradnikowe emitowane w telewizji czy Internecie. Będąc absolwentem studiów można zająć się edukacją, czyli zostać nauczycielem wychowania fizycznego i wpajać w nowe pokolenia energię sportowej rywalizacji i istotę zdrowego trybu życia. Można prowadzić zajęcia ruchowe, gimnastyczne, rekreacyjne, obozy sportowe, treningi wielu dyscyplin dla amatorów ruchu i współzawodnictwa.

Mając w sobie żyłkę organizacyjną, można starać się o organizację dużej imprezy sportowej; mityngów, memoriałów, mistrzostw juniorów, seniorów. A mając w sobie żyłkę dziennikarską i mogąc pochwalić się niezłą dykcją można spróbować swoich sił w roli komentatora sportowego. 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET RZESZOWSKI STUDIA SPORTOWE

Uniwersytet Rzeszowski zaprasza na Wydział Wychowania Fizycznego:

  • Wychowanie fizyczne- studia I i II- stopnia. Specjalności: Instruktor sportu, Instruktor fitness, Instruktor aktywizacji ruchowej dzieci, Wychowanie fizyczne w służbach mundurowych, Instruktor treningu osobistego, Trener zdrowia, Instruktor tańca;
  • Turystyka i rekreacja- studia I i II- stopnia. Specjalności: Rekreacja ruchowa, Zarządzanie i obsługa w ruchu turystycznym, Hotelarstwo i gastronomia.

dowiedz się więcej 

Wydział Wychowania Fizycznego prowadzi także kształcenie na studiach podyplomowych. W ofercie znajdziecie takie kierunki jak: Wychowanie fizyczne, Gimnastyka korekcyjno- kompensacyjna, Wychowanie obronne z edukacją dla bezpieczeństwa i zarządzaniem bezpieczeństwem, Organizacja i zarządzanie sportem, Trener zdrowia, Trener przygotowania motorycznego.

 


WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA W RZESZOWIE STUDIA SPORTOWE

Uczelnią niepubliczną w Rzeszowie, która oferuje kształcenie z zakresu sportu jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania. Tutaj znajdziecie następujący kierunek studiów:

  • Turystyka i rekreacja. Specjalności: Turystyka zdrowotna, Obsługa ruchu turystycznego, Hotelarstwo i gastronomia.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)