Kierunek lekarsko-dentystyczny studia jednolite magisterskie - Łódź

Kierunek lekarsko-dentystyczny studia jednolite magisterskie - Łódź

Kierunek lekarsko-dentystyczny studia jednolite magisterskie - Łódź

Studia jednolite w Łodzi

kierunek lekarsko-dentystyczny

Odkryj kierunek lekarsko-dentystyczny w Łodzi i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Kierunek lekarsko-dentystyczny studia jednolite magisterskie Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku lekarsko-dentyctycznym w Łodzi to studia magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Kierunek lekarsko-dentystyczny studia jednolite magisterskie - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek kierunek lekarsko-dentystyczny

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Jednostka prowadząca

Kierunek lekarsko-dentystyczny stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek lekarsko-dentystyczny w Łodzi?

Aby dostać się na kierunek lekarsko-dentystyczny w Łodzi będziesz musiał zaliczyć egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz z dwóch spośród przedmiotów dodatkowych, do których należą: biologia, chemia i fizyka. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o terminowym złożeniu wymaganych dokumentów, których listę znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Łodzi - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNYM?

 

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Łodzi kształci przyszłych stomatologów, zawodowo zajmujących się leczeniem zębów, przyzębia i innych tkanek jamy ustnej. W dzisiejszych czasach, zdrowy i zadbany uśmiech jest naszą najlepszą wizytówką, dlatego też miliony ludzi na całym świecie regularnie korzysta z pomocy dentystów, którzy pomagają im zachować estetyczne i przede wszystkim zdrowe uzębienie. Biorąc pod uwagę tego typu tendencje, zapotrzebowanie na dentystów będzie stale rosło. Jeżeli więc zależy Ci na zdobyciu perspektywicznego zawodu, to koniecznie weź udział w rekrutacji na kierunek lekarsko-dentystyczny w Łodzi.

Idealnymi kandydatami na studia medyczne będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z obszaru nauk biologicznych, chemicznych i ścisłych. W zawodzie lekarza bardzo ważna jest pasja, empatia i zaangażowanie w wykonywane obowiązki, dlatego też przed aplikacją na studia powinieneś upewnić się, że spełniasz powyższe warunki.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie
 • Studia podyplomowe

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w całej Polsce coraz częściej decydują się na wprowadzenie do swojej oferty studiów medycznych, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów. W dziale poniżej znajdziesz aktualną listę łódzkich uczelni, na których zrealizujesz kierunek lekarsko-dentystyczny.

Program nauczania na kierunku lekarsko-dentystycznym w Łodzi oscyluje wokół zagadnień związanych z naukami:

 • przyrodniczymi
 • biologicznymi
 • medycznymi

 

Jako student będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z obszaru stomatologii oraz wykształcić umiejętności przeprowadzania diagnostyki, badania stomatologicznego oraz wdrażania odpowiedniego leczenia. Ponadto, nauczysz się zasad odpowiedniej komunikacji z pacjentem oraz rodziną chorego, a także kierowania zespołem medycznym. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Lekarsko-dentystycznym w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie).

 

 

Jednolite studia magisterskie na kierunku lekarsko-dentystycznym w Łodzi trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po upływie tego czasu absolwenci uzyskują tytuł lekarza dentysty.

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNYM?

Ukończenie prestiżowych studiów medycznych daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy. Dlatego też, absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego mają wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Podczas studiów zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, między innymi w szpitalach czy prywatnych gabinetach stomatologicznych. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik instytucji badawczych i ośrodków badawczo-naukowych. Abiturienci doskonale sprawdzają się na stanowisku:

 • ortodonty
 • chirurga szczękowego

 

Co więcej, możesz rozpocząć karierę w firmach farmaceutycznych lub w zawodzie przedstawiciela medycznego. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje możesz wykorzystać zakładając własną działalność gospodarczą.

Gdzie studiować na kierunku Lekarsko-dentystycznym w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek lekarsko-dentystyczny w Łodzi

 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Co warto sprawdzić, idąc na studia jednolite na kierunku lekarsko-dentystycznym?

 

Jakie przedmioty są brane pod uwagę?

Studia medyczne w Łodzi wzbudzają duże zainteresowanie wśród kandydatów na studia, liczba miejsc jest jednak ograniczona, natomiast progi punktowe na kierunek lekarsko-dentystyczny są wysokie.

Właśnie dlatego prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów musisz zdawać dwa przedmioty dodatkowe najlepiej na poziomie rozszerzonym.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Kandydaci na studia medyczne powinni także wykonać najważniejsze badania lekarskie, poświadczające możliwość podjęcia kształcenia w danym zakresie.

Wysoką pozycję na listach zakwalifikowanych możesz zapewnić sobie także poprzez udział w olimpiadach i konkursach. Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu niezbędnych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

 

Czy te studia są dla Ciebie?

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Łodzi jest idealny dla osób, którym marzy się kariera stomatologa. Studia dentystyczne to interdyscyplinarne rozwiązanie, łączące wiedzę medyczną i stomatologiczną, a zarazem umożliwiające zajmowanie się ochroną zdrowia i prowadzenie praktyki lekarsko-dentystycznej.

Czy warto iść na studia jednolite na kierunku lekarsko-dentystycznym?

Kierunek lekarsko-dentystyczny uchodzi za niezwykle prestiżowy, ale zarazem należy do kategorii najbardziej wymagających propozycji kształcenia.

Studenci zdobywają rzetelne wykształcenie medyczne, które pozwoli Ci zapoznać się ze szczegółami odnoszącymi się do anatomii człowieka, stomatologii dziecięcej, stomatologii społecznej, materiałoznawstwa stomatologicznego.

Niezwykle zajmujący kierunek medyczny realizowany jest w dostosowanych do tego salach wykładowych, pracowniach komputerowych i laboratoryjnych, ale także w klinikach i szpitalach podczas obowiązkowych praktyk zawodowych.

W trakcie całego procesu kształcenia, który obejmuje także praktyki, nauczysz się przeprowadzać diagnostykę najczęstszych chorób, dokonywać oceny i opisu stanu somatycznego pacjenta, prowadzić profesjonalną opiekę dentystyczną w zakresie profilaktyki i leczenia, przeprowadzać badanie i leczenie pacjenta w zakresie problemów stomatologicznych. Zdobywana wiedza i umiejętności są niezwykle użyteczne w pracy w zawodzie.

Studia jednolite niestacjonarne na kierunku lekarsko-dentystycznym

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Łodzi możesz studiować stacjonarnie lub niestacjonarnie. Studia niestacjonarne obierają formę wieczorowych, które najczęściej odbywają się w ramach spotkań w tygodniu od poniedziałku do piątku (podobnie jak w przypadku trybu dziennego), jednak są one płatne.

Opłata za studia medyczne jest wysoka; szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych znajdziesz na stronach internetowych łódzkich placówek akademickich. Kwota zbliżona jest do tej za studia wieczorowe w przypadku kierunku lekarskiego.

Proces rekrutacyjny przebiega bardzo podobnie do rekrutacji na studia dzienne. Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów kandydaci na kierunek lekarsko-dentystyczny muszą zdawać dwa wybrane przedmioty dodatkowe na poziomie rozszerzonym.

Kierunki medyczne w Łodzi

farmacja
położnictwo
Rozwiń

Komentarze (0)