Bankowość i innowacje finansowe

Bankowość i innowacje finansowe

Bankowość i innowacje finansowe

Studia w Warszawie

bankowość i innowacje finansowe

Odkryj studia bankowość i innowacje finansowe w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Bankowość i innowacje finansowe studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Bankowość i innowacje finansowe to propozycja kształcenia, która odpowiada na wyzwania współczesnego konsumpcjonizmu i nieustannego obrotu pieniędzmi. Znalazła się ona w ofercie warszawskich ośrodków akademickich i jej celem jest wykształcenie specjalistów, którzy będą wiedzieli, jak prowadzić różnorodne analizy finansowe.

Studenci, którzy wybiorą bankowość i innowacje finansowe, odnajdą w siatce programowej między innymi przedmioty takie jak: sprzedaż produktów bankowych, system bankowy, ryzyko bankowe, zarządzanie aktywami i pasywami banku, czy produkty i procedury bankowe. Pamiętaj, że swoje specjalistyczne kompetencje opierać będziesz na zagadnieniach sprzężonych z królową nauk, czyli matematyką.

Bankowość i innowacje finansowe to jedna z tych propozycji kształcenia, która staje się gwarantem znalezienia dobrej pracy, więc nie będziesz musiał obawiać się o swoją zawodową przyszłość. Banki komercyjne, spółdzielcze, firmy konsultingowe, instytucje finansowe czy biura doradztwa finansowego – wszystkie te instytucje czekają właśnie na ciebie!

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Bankowość i innowacje finansowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet WSB Merito Warszawa

Uniwersytet WSB Merito Warszawa

Program studiów i przedmioty

Studia na bankowości i innowacjach finansowych poświęcone są zagadnieniom z zakresu m.in.: produktów finansowych, systemów bankowych w Polsce i na świecie, światowego systemu finansowego czy specyfiki funkcjonowania różnych instytucji finansowych. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np. prawnym przepisom regulującym funkcjonowanie rynków i instrumentów finansowych czy nowoczesnym technologiom wykorzystywanym we współczesnej bankowości.

Studenci bankowości i innowacji finansowych zdobywają wiedzę oraz umiejętności, które niezbędne są np. do pracy analitycznej, oceny ryzyka bankowego czy prowadzenia działalności doradczej w zakresie finansów i rachunkowości. Absolwenci tej ścieżki kształcenia rozumieją m.in.: metody marketingowe wykorzystywane w bankowości, specyfikę bankowości elektronicznej czy standardy obsługi klienta i sprzedaży produktów finansowych.

W programie studiów na bankowości i innowacjach finansowych znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • System bankowy
 • Prawo bankowe
 • Bankowość detaliczna i korporacyjna
 • Innowacje finansowe
 • Ocena zdolności kredytowej
 • Doradztwo finansowe
 • Marketing usług bankowych i finansowych
 • Ryzyko bankowe

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: systemów bankowych w Polsce i na świecie; narzędzi oraz produktów charakterystycznych dla instytucji finansowych; produktów finansowych i sposobów wprowadzania ich na rynek.

Absolwenci bankowości i innowacji finansowych mogą liczyć na zatrudnienie na stanowisku np.: specjalisty w banku lub oddziale instytucji kredytowej; pracownika spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej; specjalisty w firmie pośrednictwa kredytowego czy pracownika w instytucji pożyczkowej. Ponadto absolwenci tej ścieżki kształcenia są kompleksowo przygotowani do samodzielnego prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Absolwent bankowości i innowacji finansowych może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • przedsiębiorstwa, korporacje
 • biura maklerskie i rachunkowe
 • firmy doradztwa finansowego
 • fundusze inwestycyjne i emerytalne
 • firmy ubezpieczeniowe
 • podmioty sektora administracji publicznej
 • banki, instytucje finansowe
 • instytucje Unii Europejskiej
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Bankowość i innowacje finansowe to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku finanse i rachunkowość.

 

Finanse i rachunkowość studia w Warszawie

Finanse i rachunkowość to kierunek przeznaczony dla tych studentów, którzy pragną zdobyć kompetencje w zakresie m.in. bezbłędnego analizowania zjawisk gospodarczych i ekonomicznych – zarówno w skali makro, jak i mikro. Ta ekonomiczna dyscyplina pozwala studentom zrozumieć np. procesy gromadzenia, podziału oraz wydatkowania zasobów pieniężnych, a także czynniki kształtujące funkcjonowanie współczesnych rynków finansowych w Polsce i na świecie.

Absolwenci finansów i rachunkowości dostarczają prawdziwego i rzetelnego obrazu sytuacji majątkowej i finansowej podmiotu gospodarczego, dzięki czemu bardzo dobrze odnajdują się na stanowiskach np. doradczych, analitycznych, eksperckich czy kierowniczych. Osoby, które ukończyły studia na tym kierunku, mogą szukać zatrudnienia m.in. w: biurach maklerskich, departamentach planowania i budżetowania, biurach rachunkowych, towarzystwach ubezpieczeniowych czy jednostkach administracji publicznej.

Dowiedz się więcej: finanse i rachunkowość studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

Komentarze (0)