Powinniśmy zdać sobie sprawę, że współcześnie nie tylko sektor prywatny odgrywa rolę podczas zbilansowanego rozwoju gospodarczego. Zapominamy wielokrotnie o sektorze publicznym. A to przecież jego funkcjonowanie w największej mierze wpływa na kondycję współczesnej gospodarki. Uczelnie w Warszawie dostrzegają jednak tę tendencję i stworzyły propozycję kształcenia jaką są finanse publiczne.
Studenci, którzy ją wybiorą, otrzymają pogłębione kwalifikacje sprzężone z programem finansów i rachunkowości. Odnajdą oni w programie kształcenia wiele interdyscyplinarnych przedmiotów. Można zaliczyć do nich chociażby: zamówienia publiczne, finanse samorządowe, kontrolę i audyt finansowy, doradztwo inwestycyjne, statystykę ekonomiczną, czy prawo i doradztwo finansowe.
Łatwo zauważyć, że kompetencje przyszłych specjalistów z tego zakresu będą naprawdę potężne. To właśnie dzięki nim abiturienci będą mogli liczyć na szybki rozwój zawodowy właśnie w sektorze publicznym. Czekają na nich różnorodne urzędy, instytucje finansowe, jednostki samorządu terytorialnego itd.
Studenci doradztwa finansowo-księgowego zdobywają wiedzę oraz umiejętności, które ściśle związane są m.in. z doradztwem podatkowym, kredytowym, inwestycyjnym, ubezpieczeniowym czy księgowym. Studia na tej ścieżce kształcenia przygotowują absolwentów do profesjonalnego świadczenia usług doradczych.
W programie studiów tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np. specyfice mikrofinansów, strukturze systemu podatkowego, znaczeniu papierów wartościowych, sposobom monitoringu finansowego. W trakcie zajęć uczestnicy poznają nie tylko podstawy prawne regulujące rynki finansowe, ale również kształcą oni swoje umiejętności organizacyjne, komunikacyjne i analityczne.
W programie studiów na doradztwie finansowo-księgowym znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: technik komunikacyjnych stosowanych w poradnictwie finansowym; specyfiki działania instrumentów finansowych; strategii podatkowych małych i dużych przedsiębiorstw; metody przeprowadzania kontroli finansowej.
Studenci doradztwa finansowo-księgowego szkolą się w zakresie m.in. usług księgowych oraz consultingu finansowego czy prowadzenia działalności gospodarczej związanej z finansami i rachunkowością. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu absolwenci tej ścieżki kształcenia mogą liczyć na zatrudnienie na stanowisku np. doradcy podatkowego czy pracownika biura rachunkowego.
Absolwent doradztwa finansowo-księgowego może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Doradztwo finansowo-księgowe to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku finanse i rachunkowość.
Studenci finansów i rachunkowości m.in. zdobywają aktualną wiedzę z zakresu podatków, ubezpieczeń lub finansów, którą w praktyczny sposób mogą wykorzystać m.in. do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Studenci finansów i rachunkowości poznają również np. sposób funkcjonowania instytucji finansowych oraz banków, a także zyskują umiejętność dokonywania analizy podstawowych zjawisk gospodarczych lub sytuacji ekonomiczno-finansowych.
Absolwenci tego kierunku właściwie gospodarują zasobami finansowymi podmiotów gospodarczych i umiejętnie dokonują rozliczeń podatkowych z urzędami skarbowymi. Osoby, które ukończyły te studia, mogą liczyć na zatrudnienie na stanowisku np.: księgowego, analityka, doradcy finansowego, audytora czy skarbika. Finansiści chętnie zatrudniani są m.in. w: jednostkach sektora prywatnego i publicznego, bankach, firmach ubezpieczeniowych czy działach controllingu.
Dowiedz się więcej: finanse i rachunkowość studia w Warszawie
Zobacz także: