Doradca podatkowy

Studia w Warszawie

doradca podatkowy

Odkryj studia doradca podatkowy w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Doradca podatkowy studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Dziś na szczęście powoli kończy się era żmudnego wypełniania zeznań podatkowych, ponieważ możemy spokojnie wypełniać je drogą cyfrową. Czasami jednak warto skorzystać z usług profesjonalisty, którzy będzie wiedział jak zadbać o nasze podatki – dotyczy to chociażby wielkich przedsiębiorstw i korporacji. Okazuje się bowiem, że rola doradcy podatkowego bywa niekiedy nie do przecenienia.

Dlatego też uczelnie w Warszawie przygotowały propozycję kształcenia jaką jest doradztwo podatkowe. Studenci odnajdą w programie dydaktycznym między innymi przedmioty takie jak: prawo podatkowe, zarządzanie finansami, czy podstawy ekonomii i statystykę matematyczną. Przyszli specjaliści do spraw podatków muszą posiadać bowiem rozległe kompetencje.

Propozycja kształcenia jaką jest doradca podatkowy sprawia, że jej abiturienci nie powinni obawiać się o swój zawodowy rozwój w przyszłości. Będą czekać na nich stanowiska w bankach, funduszach inwestycyjnych, domach maklerskich, czy firmach rachunkowych i doradztwa podatkowego.

Program studiów i przedmioty

Studia na ścieżce kształcenia przygotowującej studentów do pracy na stanowisku doradcy podatkowego poświęcone są zagadnieniom, które związane są m.in. z: udzielaniem fachowych porad i opinii w zakresie prawa podatkowego; obsługą podatkową podmiotów gospodarczych; regulacjami materialnego prawa podatkowego; przepisami postępowania podatkowego i sądowo-administracyjnego; reprezentowania klientów w kontaktach z fiskusem.

W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty, które poświęcone są np. prawnym, administracyjnym, ekonomicznym i psychologicznym aspektom prowadzenia działalności w zakresie doradztwa podatkowego. Studenci rozwijają swoje umiejętności analityczne, organizacyjne, zarządcze i komunikacyjne.

W programie studiów na ścieżce kształcenia doradca podatkowy znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

  • prawo podatkowe
  • zarządzanie finansami
  • podstawy ekonomii
  • statystyka matematyczna

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: cyfrowych systemów rozliczania podatków; metod zarządzania finansami przedsiębiorstw; technik komunikacyjnych wykorzystywanych w doradztwie finansowym.

Absolwenci ścieżki kształcenia doradca podatkowy przygotowani są podejście do państwowego egzaminu na doradcę podatkowego, a także do późniejszej pracy zarówno w publicznym, jak i prywatnym sektorze rynku gospodarczego lub finansowego. Mogą oni liczyć na zatrudnienie m.in., w bankach, funduszach inwestycyjnych, domach maklerskich, firmach rachunkowych czy biurach doradztwa podatkowego.

Absolwent ścieżki kształcenia doradca podatkowy może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • działy finansowe przedsiębiorstw
  • korporacje międzynarodowe
  • firmy konsultingowe
  • firmy świadczące usługi finansowe
  • instytucje specjalizujące się w usługach finansowych
  • firmy zajmujące się doradztwem biznesowym
  • banki, instytucje kredytowe
  • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Doradca podatkowy to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku finanse i rachunkowość.

 

Finanse i rachunkowość studia w Warszawie

Finanse i rachunkowość to dziedzina o interdyscyplinarnym charakterze. Studenci tego kierunku poznają m.in.: tajniki polskiej i światowej gospodarki, zagadnienia związane np. z rachunkowością i podatkami czy podstawy prawa i administracji. Absolwenci finansów i rachunkowości m.in. dokonują oceny zjawisk gospodarczych, diagnozują sytuacje przedsiębiorstw oraz przygotowują dokumentację finansowo-księgową do celów ewidencyjno-decyzyjnych organizacji.

Uniwersalne wykształcenie absolwentów finansów i rachunkowości pozwala im na podjęcie pracy m.in. w: biurach maklerskich i rachunkowych, towarzystwach ubezpieczeniowych czy administracji publicznej lub prywatnej. Finansiści mogą swoją karierę zawodową związać np. z: bankowością, finansowymi innowacjami, doradztwem podatkowym, zarządzaniem przedsiębiorstwami czy międzynarodową rachunkowością.

Dowiedz się więcej: finanse i rachunkowość studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

Komentarze (0)