Język dyplomacji i instytucji międzynarodowych

Język dyplomacji i instytucji międzynarodowych

Język dyplomacji i instytucji międzynarodowych

Studia w Warszawie

język dyplomacji i instytucji międzynarodowych

Odkryj studia język dyplomacji i instytucji międzynarodowych w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Język dyplomacji i instytucji międzynarodowych studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Język dyplomacji i instytucji międzynarodowych to unikalna propozycja kształcenia. Dziś bowiem musimy mieć świadomość, że zarówno w sferze publicznej, jak i prywatnej przestajemy funkcjonować wyłącznie na arenie lokalnej. Towarzyszy nam rozwój globalny, więc potrzebujemy też specjalistów, którzy będą wiedzieli, jak funkcjonować na arenie międzynarodowym.

Studenci kształcić się będą w zakresie trzech grup przedmiotów – filologii angielskiej, prawa i teorii dyplomacji, czy zagadnień praktycznych takich jak sztuka negocjacji. Warto podkreślić, że w programie kształcenia znalazły się przede wszystkim takie przedmioty, które można wykorzystywać podczas prowadzenia szeroko rozumianej działalności dyplomatycznej. W praktyce oznacza to, że największy nacisk zostanie położony na kształcenie chociażby języka angielskiego dyplomatycznego. Przykładowe przedmioty znajdujące się w programie to: sztuka wystąpień publicznych, zastosowanie języka obcego, wstęp do kulturoznawstwa.

Abiturienci tej propozycji kształcenia nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia po ukończeniu studiów. Czekać na nich będą wszelkie instytucje międzynarodowe w sektorze publicznym, jak i instytucje prywatne, które prowadzą swoją działalność na arenie globalnej. Warto podkreślić, że kariera absolwentów będzie mieć przede wszystkim charakter międzynarodowy!

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Język dyplomacji i instytucji międzynarodowych

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Pokaż więcej

Program studiów i przedmioty

Studia na języku dyplomacji i instytucji międzynarodowych skierowane są do osób, które chciałyby m.in. zdobyć wysokie kwalifikacje językowe, poszerzyć swoją wiedzę w zakresie prawa międzynarodowego, poznać metody i techniki współczesnej dyplomacji, a także dowiedzieć się, na czym polega protokół dyplomatyczny.

W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty, które związane są np. z dyplomacją, zarządzaniem, komunikacją społeczną, prawem, nowymi mediami, kulturoznawstwem, językoznawstwem czy retoryką.

W programie studiów na języku dyplomacji i instytucji międzynarodowych znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • Wstęp do językoznawstwa
 • Wstęp do kulturoznawstwa
 • Praktyczna nauka i zastosowanie języka obcego
 • Sztuka wystąpień publicznych

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: sposobu funkcjonowania organizacji międzynarodowych i placówek dyplomatycznych; przepisów prawa międzynarodowego, technik komunikacyjnych stosowanych w dyplomacji.

Absolwenci filologii angielskiej wyróżniają się kompetencjami, które niezbędne są do pracy na stanowiskach związanych np. z tłumaczeniem, dyplomacją, negocjacją, komunikacją społeczną czy biznesem. Ponadto osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, są przygotowane do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.

Absolwent języka dyplomacji i instytucji międzynarodowych może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • branża turystyczna
 • instytucje europejskie
 • organizacje pozarządowe
 • międzynarodowe korporacje
 • wydawnictwa
 • ośrodki kulturowe
 • szkoły, przedszkola
 • biura tłumaczeń
 • instytucje rządowe
   

Na jakim kierunku

Język dyplomacji i instytucji międzynarodowych to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku filologia angielska.

 

Filologia angielska studia w Warszawie

Studia na filologii angielskiej pozwalają studentom poznać m.in.: zasady zarządzania w środowisku międzynarodowym; reguły dotyczące profesjonalnego tłumaczenia tekstów pisanych i mówionych; specyfikę terminologii angielskiej z zakresu różnych dziedzin zawodowych; technik komunikacyjnych stosowanych w mediach i biznesie. Filologia angielska poświęcona jest np. literaturoznawstwu, kulturoznawstwu i językoznawstwu, charakterystycznych dla krajów anglojęzycznych.

Studenci filologii angielskiej, w zależności od wybranej ścieżki kształcenia, przygotowują się do pracy np. w środowisku kulturalnym, biznesowym, specjalistycznym, marketingowym lub medialnym. Absolwenci tego kierunku studiów wyróżniają się kompetencjami komunikacyjnymi, które niezbędne są do rozwijania kariery w branżach międzynarodowych i wielokulturowych. Filologia angielska skierowana jest zarówno do tych osób, które już płynnie porozumiewają się w języku angielskim, jak i tych, które dopiero chcą zacząć swoją zawodową praktykę językową.

Dowiedz się więcej: filologia angielska studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

Komentarze (0)