Programowanie

Studia w Warszawie

programowanie

Odkryj studia programowanie w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Programowanie studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Programowanie to obecnie jeden z tych sektorów informatycznych, który cieszy się największą popularnością. Zainteresowanie jest w pełni zrozumiałe, ponieważ są w nim wciąż potrzebni nowi, doskonale wykształceni specjaliści. Jeśli chcesz być jedną z tych osób, wybierz tę propozycję kształcenia, która została przygotowana przez warszawskie ośrodki akademickie.

W programie kształcenia odnajdziesz między innymi przedmioty takie jak: programowanie aplikacji internetowych, systemy wbudowane, projektowanie systemów programistycznych, czy programowanie obiektowe. Twoje kształcenie będzie mieć przede wszystkim praktyczny wymiar. Dzięki niemu dowiesz się, jak posługiwać się współczesnymi narzędziami programistycznymi oraz jak opracowywać i rozwijać projekty systemów komputerowych.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że programiści są obecnie jedną z najbardziej pożądanych grup zawodowych na aktualnym rynku zatrudnienia. Abiturienci mogą ubiegać się o atrakcyjne zatrudnienie na stanowiskach: front-end developerów, back-end developerów, programistów, czy helpdesk IT.

 

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Programowanie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Program studiów i przedmioty

Studia na programowaniu poświęcone są m.in.: strategiom oraz narzędziom, które stosowane są w rozwiązywaniu problemów informatycznych związanych z tworzeniem, testowaniem i wdrażaniem oprogramowania w systemach komputerowych. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: współczesnym technikom programistycznym czy specyfice określonych środowisk informatycznych i systemów.

Studenci programowania szkolą się w zakresie m.in.: analizowania problemów oraz odnajdywania ich rozwiązań w efektywnych systemach komputerowych; opracowywania i rozwijania projektów systemów komputerowych; kierowania zespołem programistycznym; posługiwania się dokumentacją techniczną systemów komputerowych.

W programie studiów na programowaniu znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • programowanie aplikacji internetowych
 • programowanie obiektowe
 • zespołowy projekt programistyczny
 • systemy wbudowane
 • projektowanie systemów informatycznych

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: specyfiki środowiska systemów komputerowych; języków programowania; sposobów wytwarzania oprogramowania; nowoczesnych narzędzi programistycznych, służących rozwiązywaniu problemów informatycznych oraz optymalizowaniu współczesnego oprogramowania.

Absolwenci programowania mogą aplikować na takie stanowiska jak np.: forn-end developer; back-end developer; programista; helpdesk IT. Ponadto uczelnie w Warszawie kładą duży nacisk na praktyczne przygotowanie absolwentów tej ścieżki kształcenia, dzięki czemu osoby, które ukończyły programowanie, mogą również rozpocząć własną działalność gospodarczą w zakresie pełnienia usług programistycznych.

Absolwent programowania może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • nowoczesne przedsiębiorstwa
 • firmy projektujące strony internetowe
 • firmy wytwarzające systemy internetowe
 • studia cyfrowe
 • instytucje edukacyjne
 • urzędy, korporacje, firmy technologiczne
 • własna działalność gospodarcza
 • media i branża rozrywkowa

 

Na jakim kierunku

Programowanie to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku informatyka.


 

Informatyka studia w Warszawie

Studenci informatyki poznają podstawy m.in.: automatyki, robotyki, technologii cyfrowych i multimedialnych czy matematyki i fizyki – absolwenci potrafią np. programować w wybranych językach i umiejętnie zarządzają systemami operacyjnymi, bezpieczeństwem systemów komputerowych czy bazami danych. Studia informatyczne zapoznają studentów z różnymi językami programowania oraz pozwalają zdobyć cenne certyfikaty, będące potwierdzeniem ich kompetencji.

Uczelnie w Warszawie oferują studentom szeroki wybór ścieżek kształcenia na tym kierunku studiów. Absolwenci informatyki mogą np.: tworzyć aplikacje, strony internetowe, oprogramowanie lub gry komputerowe. Informatycy zdobyte w trakcie studiów umiejętności mogą wykorzystać m.in. w: firmach komputerowych odpowiedzialnych za tworzenie oprogramowania czy administrację sieci komputerowych. Wielu absolwentów informatyki jest gotowych do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej w obszarze IT.

Dowiedz się więcej: informatyka studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)