Studia na kierunku informatyka – studia online realizowane są przez specjalną platformę do kształcenia na odległość. Sesja egzaminacyjna oraz laboratoryjna odbywa się na zakończenie semestru na terenie uczelni.
Studenci zyskują nieograniczony dostęp do materiałów edukacyjnych, które są udostępniane na platformie. Każdego tygodnia samodzielnie przerabiają zadany temat i realizują zadania domowe czy testy. Nie trzeba więc logować się do systemu w danym terminie. Co tydzień odbywają się konsultacje z prowadzącymi.
Program zajęć został skonstruowany w taki sposób, aby zachowywał harmonię między podstawami niezbędnymi do zrozumienia koncepcji tej dyscypliny a nowoczesnymi zastosowaniami technologii.
Siatka dydaktyczna została dopasowana do bieżących trendów i technologii rynkowych. Uwzględniono w niej przedmioty z zakresu analizy matematycznej, podstaw programowania w języku Java, wstępu do zarządzania czy algebry liniowej i geometrii.
Dodatkowo studenci wybierają jedną ścieżkę kształcenia spośród takich propozycji, jak np. aplikacje internetowe, projektowanie aplikacji mobilnych, sztuczna inteligencja i data science, zarządzanie projektami i user experience czy cyberbezpieczeństwo. Do wyboru jest także specjalność w zakresie baz danych, sieci komputerowych, inżynierii oprogramowania, hurtowni danych czy interakcji człowiek-komputer.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku informatyka – studia online możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (studia inżynierskie),
-
studia II stopnia (studia magisterskie).
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Uczelnie w Warszawie na kierunku informatyka – studia online kształcą absolwentów, którzy wykazują się rozbudowaną wiedzą i umiejętności w zakresie programowania, administrowania i strojenia baz danych, wykorzystując przykład Oracle, IBM DB2 czy MySQL. Potrafią projektować i używać narzędzi CASE.
Znają metodykę projektowania systemów informatycznych za pomocą techniki obiektowej i obiektowych narzędzi. Zarządzają przedsięwzięciem programistycznym, interfejsami graficznymi użytkownika oraz projektami inżynierskimi, które łączą bazy danych i technologie rozproszone.