PROGRAMOWANIE

Studia w Poznaniu

programowanie

Odkryj studia programowanie w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Programowanie studia Poznań - specjalność / ścieżka kształcenia

Istnieje wiele sektorów współczesnej informatyki, jednak to właśnie programowanie cieszy się największą popularnością zarówno wśród osób zainteresowanych kształceniem kierunkowym, jak i dzisiejszego międzynarodowego rynku pracy. Programiści, którzy opanowali perfekcyjnie przynajmniej jeden język kodowania, mogą liczyć na zdobycie dowolnej pracy w branży informatycznej.

Podejmując kształcenie na programowaniu, zetkniesz się między innymi z takimi przedmiotami, jak: programowanie obiektowe, programowanie aplikacji internetowych, czy projektowanie systemów komputerowych. Szczególny nacisk zostanie położony na umiejętności praktyczne, dzięki którym staniesz się prawdziwym specjalistą w swojej dziedzinie.

Programiści mogą ubiegać się o zatrudnienie w przedsiębiorstwach informatycznych na arenie międzynarodowej, a czekające ich stanowiska to między innymi: front-end developer, twórca stron internetowych, programów i aplikacji w wybranych językach, specjalista w obszarze baz danych, a także freelancer, realizujący projekty klientów indywidualnych oraz firm. Jak sam widzisz, spektrum możliwości jest na tyle szerokie, że zdołasz znaleźć coś dla siebie.

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest specjalność / ścieżka kształcenia PROGRAMOWANIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Program studiów i przedmioty

Studenci programowania w trakcie nauki poznają m.in.: określone języki programowania, zasady testowania oprogramowania, technologię systemów VR, techniki kontrolowania systemów i aplikacji. Studia na tej ścieżce kształcenia poświęcone są np.: technikom projektowania i wdrażania oprogramowania; zasadom tworzenia stron internetowych lub aplikacji mobilnych; narzędziom multimedialnym stosowanym we współczesnej branży informatycznej; zabezpieczeniom systemów operacyjnych.

Uczestnicy zajęć praktycznych szkolą się w zakresie m.in.: tworzenia efektywnych rozwiązań multimedialnych, zarządzania prostymi i złożonymi projektami informatycznymi, zabezpieczania sieci komputerowych czy prowadzenia działań doradczych w branży IT i multimediów. Uczelnie w Poznaniu, które oferują programowanie jako ścieżkę kształcenia na informatyce, zapewniają studentom dostęp do profesjonalnych sprzętów i narzędzi, których obsługi uczą się podczas odpowiednich warsztatów.

W programie studiów na programowaniu znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Języki programowania – Python
 • Podstawy projektowania stron internetowych
 • Języki programowania Objectiv-C/Swift
 • Języki programowania – JavvaScript
 • Testowanie oprogramowania
 • Programowania systemów VR
 • Podstawy monitoringu systemów i aplikacji

 

Praca po studiach

Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: różnych języków i technik programowania stron i aplikacji internetowych lub mobilnych; zasad zarządzania projektami informatycznymi oraz kierowania zespołem informatycznym; narzędzi służących zabezpieczaniu sieci komputerowych.

Absolwenci programowania są kompleksowo przygotowani do pracy na takich stanowiskach jak np.: software developer, konsultant IT, programista aplikacji internetowych, tester oprogramowania czy koordynator projektu IT. Ponadto osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą w obszarze IT. Kompetencje programistów cenione są zarówno na lokalnym, jak i międzynarodowym rynku.

Absolwent programowania może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • nowoczesne przedsiębiorstwa
 • firmy projektujące strony internetowe
 • firmy wytwarzające systemy internetowe
 • instytucje edukacyjne
 • urzędy, korporacje, firmy technologiczne
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Programowanie to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku informatyka.

 

Informatyka studia w Poznaniu

Informatyka pozwala studentom poznać m.in.: podstawy programowania, zasady bezpieczeństwa w sieci, specyfikę systemów teleinformatycznych, nowoczesne rozwiązania cyfrowe czy narzędzia animacji komputerowej. Absolwenci informatyki mogą liczyć na zatrudnienie np. w środowiskach związanych z wykorzystywaniem, projektowaniem lub testowaniem nowoczesnych rozwiązań komputerowych. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, są zatrudniane np. w nowoczesnych przedsiębiorstwach, działach IT krajowych i międzynarodowych organizacji, firmach technologicznych czy zespołach projektowych.

Dowiedz się więcej: informatyka studia w Poznaniu

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Poznaniu

kierunki studiów w Poznaniu

 

Komentarze (0)