Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Czy to prawda, że pieniądze szczęścia nie dają? Szczęścia zapewne nie, ale są one środkiem, dzięki któremu możemy zapewnić sobie dostęp do potrzebnych nam dóbr i usług. Żyjemy również w zmaterializowanym społeczeństwie, dlatego też powinniśmy korzystać z usług osób, które potrafią aktywnie zająć się analizą rynku finansowego. Uczelnie w Warszawie wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom.
Propozycja kształcenia jaką są rynki finansowe została stworzona z myślą o umysłach ścisłych, którzy chcieliby rozwijać swoją karierę w sektorze bankowym. Warto pamiętać jednak, że przed studentami tej oferty rozpościera się sporo zawodowych wyzwań. W siatce programowej odnajdą oni bowiem przedmioty takie jak: analiza ekonomiczna, makro- i mikroekonomia, prawo bankowe, rynek kapitałowy czy podstawy rachunkowości i finansowania przedsiębiorstw.
Banki komercyjne i spółdzielcze, korporacje audytowe, firmy konsultingowe, czy biura doradztwa finansowego i domy maklerskie – wszędzie tam znajdzie zatrudnienie abiturient rynków finansowych. Przy obecnej globalizacji rynkowej może on także liczyć na szybki rozwój zawodowy także na arenie międzynarodowej.
Studia na rynkach finansowych poświęcone są takim zagadnieniom jak np.: instrumenty finansowe; mechanizmy funkcjonowania rynków finansowych; zastosowanie instrumentów finansowych w instytucjach i przedsiębiorstwach; ryzyko finansowe. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty, które związane są m.in. z różnorodnymi produktami bankowymi lub ubezpieczeniowymi, a także wpływem czynników społecznych i psychologicznych na podejmowanie strategicznych decyzji biznesowych.
Studenci rynków finansowych kształcą się w zakresie np.: efektywnego wykorzystywania instrumentów finansowych w biznesie; prowadzenia analiz finansowych; zarządzania ryzykiem finansowym; prowadzenia działań marketingowych i sprzedażowych w instytucjach finansowych i przedsiębiorstwach; pozyskiwania i przetwarzania informacji; prowadzenia własnej działalności gospodarczej lub udzielania porad w zakresie finansów i rachunkowości.
W programie studiów na rynkach finansowych znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: przepisów prawnych regulujących współczesnej rynki finansowe; metod sprawowania kontroli finansowej nad jednostkami gospodarczymi; sposobów oceny inwestycji.
Absolwenci rynków finansowych wyróżniają się kompetencjami, które niezbędne są do pracy na stanowiskach np.: doradczych, analitycznych, eksperckich, kierowniczych lub związanych z kontrolingiem i komunikacją biznesową. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą podjąć się zawodu np. prywatnego inwestora – uczelnie w Warszawie przygotowują absolwentów do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Absolwent rynków finansowych może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Rynki finansowe to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku finanse i rachunkowość.
Studia na finansach i rachunkowości to studia o charakterze interdyscyplinarnym. W programie tego kierunku znajdują się przedmioty, które pozwalają studentom zrozumieć problemy z zakresu m.in. bankowości, prawa i administracji, ekonomii, zarządzania czy marketingu. Ponadto studenci rozwijają swoje umiejętności analityczne, organizacyjne, zarządcze i strategiczne. Uczestnicy praktycznych ćwiczeń m.in. analizują sytuację współczesnych rynków finansowych i sporządzają odpowiednią dokumentację finansową.
Absolwenci finansów i rachunkowości są przygotowani do pracy m.in. w przedsiębiorstwach i korporacjach międzynarodowych. Kompetencje finansistów są też doceniane np. w domach maklerskich, firmach ubezpieczeniowych, biurach doradczych, instytucjach finansowych, firmach konsultingowych, urzędach czy izbach skarbowych.
Dowiedz się więcej: finanse i rachunkowość studia w Warszawie
Zobacz także: