Psychologia sportu

Studia w Warszawie

psychologia sportu

Odkryj studia psychologia sportu w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Psychologia sportu studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Psychologia sportu to propozycja kształcenia, która znalazła się w ofercie warszawskich ośrodków akademickich. Pozwoli ci ona połączyć interdyscyplinarne zainteresowania związane ze sportem i tajnikami ludzkiej psychiki. Wybierz ją wtedy, jeśli chciałbyś w przyszłości wykonywać zawód psychologa i współpracować z osobami, uprawiającymi sport. Dziś psychologia sportu cieszy się dużą popularnością, więc możesz liczyć na aktywny rozwój zawodowy.

W siatce programowej odnajdziesz wiele różnorodnych przedmiotów. Można zaliczyć do nich: psychologię aktywności fizycznej i sportu, lek i stres sportowy, psychologię rozwojową człowieka, czy nawet fizjologię człowieka, której znajomość jest niezwykle ważna podczas wszelkich aktywności fizycznych. Największe znaczenie będą mieć jednak umiejętności, jakie pozyskają studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia.

To dzięki nim przyszli psychologowie sportu będą wiedzieli, jak motywować osoby, uprawiające sport, wpływać aktywnie na rozwój fizyczny sportowców, czy jak aktywizować chociażby osoby niepełnosprawne fizycznie. Abiturienci znajdą zatrudnienie w klubach sportowych i fitness, ośrodkach sportu i rekreacji, czy nawet w klinikach rehabilitacyjnych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Psychologia sportu

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Pokaż więcej

Program studiów i przedmioty

Studia na psychologii sportu pozwalają studentom poznać nie tylko społeczne i kulturowe aspekty sportu, ale również tajniki medycyny sportu i psychologii rozwojowej. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: diagnozie psychologicznej, metodom pracy psychologa w zespole szkoleniowym, neurologii i neuropsychologii, terapii aktywizującej ruchowo osoby niepełnosprawne, szeroko pojętej kulturze fizycznej i treningom sportowym czy animacji sportu powszechnego i rekreacyjnego.

Absolwenci psychologii sportu rozumieją m.in. znaczenie motywacji i stresu w sporcie; psychologię treningu sportowego; rolę sportu w rozwoju społeczeństwa; strategie współpracy psychologicznej ze sportowcami różnych dziedzin. Uczestnicy zajęć w trakcie nauki poznają np.: fizjologię człowieka, psychologię odnowy biologicznej, psychologię treningu relaksacyjnego czy psychologię aktywności fizycznej.

W programie studiów na psychologii sportu znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • Wprowadzenie do psychologii sportu
 • Psychologia organizacji i zarządzania
 • Ilościowe i jakościowe metody badań marketingowych
 • Psychologiczne aspekty kreowania wizerunku
 • Lek i stres sportowy
 • Agresja w sporcie
 • Wybrane aspekty pracy z drużyną
 • Psychologia przywództwa i kierowania zespołem
 • Elementy prawa dla psychologów

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: różnorodnych problemów psychologicznych pojawiających się w treningu i walce sportowej; znaczenia motywacji oraz stresu w sporcie amatorskim i zawodowym.

Osoby, które ukończyły psychologię sportu, są kompleksowo przygotowane do pełnienia zawodu psychologa w pracy z osobami uprawiającymi sport, korzystającymi z odnowy biologicznej i rehabilitacji, zawodnikami sportu wyczynowego czy trenerami personalnymi i trenerami grup sportowych. Ponadto absolwenci tej ścieżki kształcenia mogą samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą np. w zakresie usług doradczych czy eksperckich.

Absolwent psychologii sportu może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • ośrodki badawczo-naukowe
 • kluby sportowe i kluby fitness
 • sanatoria, uzdrowiska, ośrodki SPA
 • media, placówki edukacyjne
 • ośrodki sportu i rekreacji
 • kliniki i ośrodki rehabilitacji
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Psychologia sportu to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku psychologia.

 

Psychologia studia w Warszawie

Psychologia to kierunek, który odnajduje zastosowanie w różnorodnych aspektach życia społecznego i gospodarczego – coraz częściej jest ona wykorzystywana w przedsiębiorstwach, mediach czy środowiskach edukacyjnych i kulturalnych. Studenci psychologii rozwijają swoje zdolności empatyczne, komunikacyjne i analityczne. Zapotrzebowanie na usługi psychologiczne stale wzrasta, a zdolności ekspertów tej dziedziny cenione są w różnorodnych środowiskach.

Absolwenci tego kierunku znają te mechanizmy emocjonalne i motywacyjne, które kierują działalnością człowieka. W trakcie studiów uczestnicy zajęć badają m.in. emocjonalne i biologiczne reakcje ludzi na różnorodne bodźce. Nabyte kompetencje przyszli psycholodzy mogą wykorzystywać w różnorodnych zawodach – zarówno badawczych, jak i tych związanych np. z zarządzaniem, pracą z klientem czy organizowaniem szkoleń. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą pełnić rolę np. psychologa, szkoleniowca, trenera, seksuologa czy analityka.

Dowiedz się więcej: psychologia studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)