LOGISTYKA HANDLU I DYSTRYBUCJI

LOGISTYKA HANDLU I DYSTRYBUCJI

LOGISTYKA HANDLU I DYSTRYBUCJI

Studia w Poznaniu

logistyka handlu i dystrybucji

Odkryj studia logistyka handlu i dystrybucji w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Logistyka handlu i dystrybucji studia Poznań - specjalność / ścieżka kształcenia

Branża logistyczna jest tak szeroka, że obejmuje również przemysł związany z handlem i dystrybucją. Posiadasz wrodzone zdolności do efektywnego planowania? Lubisz nauki ścisłe oraz społeczne? Wyróżnia cię umiejętność logicznego myślenia i sprawnego rozwiązywania złożonych problemów? W takim razie rozważ kształcenie na logistyce handlu i dystrybucji.

Jest to interdyscyplinarna propozycja, dzięki której zrozumiesz i opanujesz wiele złożonych zagadnień, dzięki którym staniesz się profesjonalistą w jednej z najbardziej poważanych dziedzin na współczesnym rynku. Nauczysz się kalkulowania kosztów produkcji w oparciu o samodzielne wykonane analizy, zgłębisz strategie i struktury handlu stacjonarnego i internetowego, a także będziesz w stanie adekwatnie ocenić koszty wdrażania konkretnych rozwiązań logistycznych.

Gdzie będziesz mógł pracować jako absolwent? W działach sprzedaży i prognozowania popytu, handlu elektronicznego, planowania zakupów. Rozważysz zatrudnienie w firmach konsultingowych i doradczych, które specjalizują się w logistyce lub postawisz na osobisty rozwój w ramach własnej działalności.

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest specjalność / ścieżka kształcenia LOGISTYKA HANDLU I DYSTRYBUCJI

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu

WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu

Program studiów i przedmioty

Studia na logistyce handlu i dystrybucji poświęcone są zagadnieniom ściśle związanym np. z: logistyką zaopatrzenia handlu; dystrybucją towarów do sieci sprzedaży; planowaniem zamówień i dostaw; zarządzaniem zapasami czy magazynowaniem towarów. W trakcie nauki studenci poznają m.in.: specyfikę procesów wieloszczeblowej dystrybucji; zasady funkcjonowania centrów dystrybucji; metod prawidłowej obsługi klienta lub obsługi zwrotów i reklamacji.

W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone m.in.: strategiom firm handlowych; współczesnym rozwiązaniom operacyjnych dla e-commerce i fulfilment; technologiom cyfrowym handlu; zasadom zarządzania dystrybucją. Uczestnicy zajęć praktycznych szkolą się w zakresie np.: planowania struktur dystrybucji; sterowania przepływem towarów; pakowania i kompletacji ładunków; zarządzania automatyczną identyfikacją ładunków; prognozowania popytu rynkowego; dokonywania analizy potrzeb klientów.

W programie studiów na logistyce handlu i dystrybucji znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Logistyka przedsiębiorstw dystrybucyjnych
 • Strategie i struktury handlu
 • Systemy i sieci dystrybucji
 • Systemy informatyczne w handlu i dystrybucji

 

Praca po studiach

Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zasad planowania dystrybucji w handlu tradycyjnym i cyfrowym; zastosowania nowoczesnych rozwiązań technologicznych we współczesnej logistyce; rodzaje i funkcjonowanie systemów handlu i dystrybucji.

Uczelnie w Poznaniu, które oferują logistykę handlu i dystrybucji, przygotowują studentów do ubiegania się o zdobycie certyfikatu European Logistics Association. Absolwenci tej ścieżki kształcenia mogą szukać zatrudnienia m.in. w: działach sprzedaży, zamówień, zakupów czy reklamacji, a także w centrach dystrybucji, firmach handlowych i produkcyjnych czy u operatorów e-commerce. Ponadto osoby, które ukończyły logistykę handlu i dystrybucji, mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Absolwent logistyki handlu i dystrybucji może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • firmy spedycyjne
 • centra logistyczne
 • przedsiębiorstwa transportowe
 • firmy kurierskie
 • porty lotnicze lub morskie
 • zakłady komunikacji miejskiej
 • przedsiębiorstwa produkcyjne
 • magazyny
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Logistyka handlu i dystrybucji to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku logistyka.

 

Logistyka studia w Poznaniu

Logistyka pozwala studentom zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie m.in.: zarządzania procesami logistycznymi oraz transportem; tworzenia profesjonalnej dokumentacji; oceniania technicznych, ekonomicznych i organizacyjnych aspektów działań logistycznych; obsługi nowoczesnych programów informatycznych. Studia te związane są z takimi dziedzinami jak np.: ekonomia, finanse i rachunkowość, prawo, administracja, komunikacja społeczne, informatyka czy zarządzanie i marketing.

Logistycy są kompleksowo przygotowani m.in. w nowoczesnych przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych i handlowych, a także w centrach logistycznych czy firmach konsultingowych. Kompetencje absolwentów logistyki cenione są zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku gospodarczym. Ponadto osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą także rozpocząć własną działalność gospodarczą w obszarze związanym np. z transportem, dystrybucją, spedycją.

Dowiedz się więcej: logistyka studia w Poznaniu

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Poznaniu

kierunki studiów w Poznaniu

Komentarze (0)