Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Powiedzieć, że żadna organizacja ani jakakolwiek działalność nie mogłaby istnieć, gdyby nie wyspecjalizowana kadra pracownicza, rzetelnie wypełniająca zadania wynikające z posiadanych kompetencji, to jak nic nie powiedzieć. Jeżeli chciałbyś w sposób dogłębny zapoznać się z istotą człowieka w przedsiębiorstwie, wybierz zasoby ludzkie w organizacji.
Ta interdyscyplinarna propozycja kształcenia pozwoli ci zrozumieć znaczenie zasobów ludzkich w procesie zarządzania organizacją, rozwiniesz posiadane kompetencje interpersonalne, które pozwolą ci na wywiązywanie się z niezwykle odpowiedzialnej roli lidera, zgłębisz zagadnienia ekonomiczne, prawne, administracyjne oraz z zakresu zarządzania, a ponadto dowiesz się, jak ważna jest właściwa selekcja dokumentów aplikacyjnych podczas rekrutacji na dane stanowisko w przedsiębiorstwie.
Absolwenci zasobów ludzkich w organizacji bardzo chętnie decydują się na rozpoczęcie działalności na własny rachunek poprzez założenie firmy, jednak nie jest to jedyna opcja zawodowa. Będziesz mógł objąć stanowiska kierownicze i menedżerskie w międzynarodowych przedsiębiorstwach i korporacjach różnego szczebla, a także pomyśleć o pracy w jednostkach administracyjnych i doradczych.
Studenci zasobów ludzkich w organizacji szkolą się w zakresie m.in.: profesjonalnego zarządzania personelem; sporządzania opisu stanowiska pracy i charakterystyki wymagań kwalifikacyjnych; rekrutowania i selekcjonowania kandydatów do pracy; tworzenia i doskonalenia systemu rozwoju kwalifikacji pracowników lub systemu motywacji i wynagrodzeń; prowadzenia skutecznych negocjacji; rozwiązywania konfliktów pracowniczych; efektywnego komunikowania się w nowoczesnych kanałach informacji.
Studia na zasobach ludzkich w organizacji przewidują program składający się z trzech bloków tematycznych, poświęconych kolejno: funkcjonowaniu człowieka w organizacji, zasadom zarządzania zasobami ludzkimi oraz metodom kształtowania kariery zawodowej. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone m.in.: ekonomicznym, psychologicznym i prawnym podstawom budowania i realizowania strategii firmy; technikom motywowania pracowników; zasadom prawidłowej komunikacji wewnątrz organizacji; sposobom koordynowania pracy zespołów projektowych.
W programie studiów na zasobach ludzkich w organizacji znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: sposobów planowania kariery zawodowej; zasad i technik zarządzania zasobami ludzkimi; roli lidera w zespole projektowym lub w całej organizacji; psychologicznych podstaw prawidłowej komunikacji wewnątrz organizacji.
Absolwenci ścieżki zasoby ludzkie w organizacji są gotowi do pracy na stanowiskach np. menedżerskich, a także do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej. Ponadto osoby, które ukończyły tę ścieżkę, mogą podjąć pracę w zawodzie m.in. specjalisty ds. personalnych, ds. wynagrodzeń czy ds. szkoleń i mogą one szukać zatrudnienia zarówno w publicznym, jak i prywatnym sektorze rynku gospodarczego.
Absolwent zasobów ludzkich w organizacji może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Zasoby ludzkie w organizacji to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku ekonomia.
Studenci ekonomii zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie m.in.: krytycznej analizy i diagnozy zdarzeń, zjawisk i procesów ekonomicznych lub społecznych; przeprowadzania audytu wewnętrznego i sprawowania kontroli zarządczej; prowadzenia rachunkowości przedsiębiorstwa i oceniania sytuacji finansowej podmiotu gospodarczego. Uczelnie w Poznaniu oferują studentom tego kierunku studiów kilka ścieżek kształcenia, które poświęcone są różnym zagadnieniom ekonomiczno-gospodarczym.
Absolwenci ekonomii wyróżniają się znajomością nie tylko np. finansów i rachunkowości czy bankowości, ale również m.in. prawa, administracji, zarządzania, informatyki czy komunikacji społecznej. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, są przygotowane do pracy m.in. w przedsiębiorstwach i korporacjach, instytucjach finansowych, jednostkach administracji rządowej i samorządowej czy w ośrodkach naukowych. Ponadto ekonomiści wyróżniają się kompetencjami, które cenione są np. na stanowiskach kierowniczych, analitycznych, eksperckich czy doradczych.
Dowiedz się więcej: ekonomia studia w Poznaniu
Zobacz także: