BAZY DANYCH I INŻYNIERIA DANYCH

BAZY DANYCH I INŻYNIERIA DANYCH

BAZY DANYCH I INŻYNIERIA DANYCH

Studia w Katowicach i woj. śląskim

bazy danych i inżynieria danych

Odkryj studia bazy danych i inżynieria danych w Katowicach i woj. śląskim i sprawdź gdzie możesz studiować

Bazy danych i inżynieria danych studiaKatowice i woj. śląskie - specjalność / ścieżka kształcenia

Bazy danych i inżynieria danych to niezwykle rozwijająca propozycja kształcenia. Studenci mają okazję poznać nowe metody przetwarzania i analizy danych oraz wykorzystywać je w różnych obszarach praktyki. Nauczysz się rozwiązywać problemy przetwarzania danych oraz rozwijać i budować aplikacje bazodanowe i rozwiązania analityczne.

Program studiów tworzony jest w interdyscyplinarny sposób. Studenci nabywają w zakresie technologii i metod związanych z przetwarzaniem danych, w szczególności relacyjnych baz danych i hurtowni danych, budowaniem aplikacji bazodanowych oraz wydobywaniem z danych wiedzy dla celów biznesowych. Mają okazję poznać narzędzia  i nowoczesne technologie informatyczne związane z przetwarzaniem różnego rodzaju danych, ich pozyskiwanie, integracja i analizą.

Absolwenci pracują między innymi w firmach IT, które specjalizują się w dostarczaniu oprogramowania biznesowego, jako administratorzy systemów informatycznych oraz jako analitycy w firmach, instytucjach publicznych i organizacjach, które zajmują się gromadzeniem, przetwarzaniem i analizą danych dla różnorodnych potrzeb.

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest specjalność / ścieżka kształcenia BAZY DANYCH I INŻYNIERIA DANYCH

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Jednostka prowadząca

Komentarze (0)