Automatyka i robotyka - Warszawa

Automatyka i robotyka - Warszawa

Automatyka i robotyka - Warszawa
Dodaj do ulubionych

26.05.2023

Automatyka i robotyka studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Automatyka i robotyka w Warszawie to 3,5-letnie studia I stopnia (inżynierskie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 2 różne specjalności. Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej).

Studia na kierunku automatyka i robotyka w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku automatyka i robotyka w Warszawie rozpocznie się 5 czerwca 2023 r. i potrwa do 10 lipca 2023 r. | Automatyka i robotyka Warszawa - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Automatyka i robotyka to kierunek studiów, który oferuje zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu budowy maszyn. W takcie zajęć studenci uczą się działania, a także poprawnej konserwacji robotów przemysłowych czy mobilnych. W trakcie nauki zetkniesz się z takimi dziedzinami jak informatyka, sztuczna inteligencja i projektowanie mechanicznych układów automatyki.

Absolwent kierunku automatyka i robotyka nie będzie miał problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Specjaliści z tej dziedziny poszukiwani są w sektorze automatyki przemysłowej oraz w firmach związanych z branżą IT czy multimediami. Zawody jakie można wykonywać po tych studiach to m.in. programista automatyk, inżynier robotyki, specjalista ds. automatyzacji procesów.

 

Uczelnie
W Warszawie automatykę i robotykę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa PW, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW).
 
Specjalności
Współczesne studia z automatyki i robotyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku automatyka i robotyka w Warszawie: biomechanika i biorobotykarobotyka... specjalności na automatyce i robotyce w Warszawie >
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Warszawie na kierunku automatyka i robotyka w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, informatyka, język obcy, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku automatyka i robotyka w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Wykaz opłat za studia na kierunku automatyka i robotyka w Warszawie >

czytaj dalej wszystko o Automatyka i robotyka - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek AUTOMATYKA I ROBOTYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Automatyka i robotyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Automatyka i robotyka w Warszawie?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Automatyka i robotyka w Warszawie? Biletem wstępu na studia inżynierskie w Warszawie jest, wszystkim dobrze znany, konkurs świadectw.

Najważniejszym przedmiotem, branym pod uwagę jest matematyka, w gronie przedmiotów dodatkowych znajdują się: fizyka, informatyka, chemia i biologia. Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni, czy wydziału.

Wymagania na kierunek Automatyka i robotyka w Warszawie są wysokie, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi: przetwarzanie sygnałów, grafika inżynierska, symulacja i modelowanie komputerowe, komputerowe wspomaganie projektowania, systemy operacyjne czasu rzeczywistego.

 

Automatyka i robotyka Politechnika Warszawska (PW) - przedmioty maturalne

W rekrutacji 2023/2024 na kierunek automatyka i robotyka na Politechnice Warszawskiej uwzględniane są 3 przedmioty obowiązkowe: matematyka oraz język obcy, a także jeden przedmiot spośród: fizyka, informatyka, chemia, biologia. dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na automatykę i robotykę w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Warszawie przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Automatyka i robotyka w Warszawie

  • Automatyka i robotyka w Warszawie - terminy rekrutacji

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń


    Terminy rekrutacji na uczelniach 2023/2024

    I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
    Politechnika Warszawska Politechnika Warszawska Termin rekrutacji I stopnia:
    od 05.06.2023
    do 10.07.2023
    Termin rekrutacji II stopnia:
    Termin dodatkowej rekrutacji:
    Dowiedz się więcej

    Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

    Harmonogram rekrutacyjny +

    Studia w Warszawie na kierunku automatyka i robotyka należą do najpopularniejszego grona kierunków inżynieryjnych. Znajdują się one w kręgu zainteresowań wielu absolwentów szkół średnich, którzy chcą wziąć udział w procedurze rekrutacyjnej. By było to możliwe, muszą oni odpowiednio wcześnie zorientować się, jak wygląda harmonogram rekrutacyjny. Studenci zazwyczaj zapisywać się na studia mogą już w maju, to czy zostaną przyjęci, zależy jednak nie od daty zgłoszenia, lecz od liczby punktów uzyskanych na maturze.

    Pierwszy etap rekrutacji kończy się na ogół tuż po otrzymaniu wyników maturalnych, czyli w lipcu. Wtedy przyszli studenci składają dokumenty na studia i mogą w spokoju oczekiwać na październik. Studia na kierunku automatyka i robotyka w Warszawie umożliwiają stabilne zatrudnienie w przyszłości, więc kandydatów jest wielu, a liczba miejsc ograniczona.

    Pamiętaj, że jeżeli nie dostałeś się na wymarzone studia w pierwszym terminie, to jeszcze nic straconego. Uczelnie w Warszawie przygotowują na ogół jeszcze dodatkowy termin rekrutacji na przełomie sierpnia i września, który pozwala na przyjęcie dodatkowej puli osób (w przypadku wolnych miejsc).

    Dokumenty rekrutacyjne +

    Składanie dokumentów to bardzo ważny czas podczas procedury rekrutacyjnej. Pamiętaj, że to, że dostałeś się na studia, to dopiero wstęp do twojej intelektualnej przygody. By ją przypieczętować, powinieneś dostarczyć zestaw podstawowych dokumentów. Pamiętaj, że ich brak oznacza automatyczną rezygnację ze studiów. Jeżeli zostaniesz skreślony z listy studentów na tym etapie, będziesz musiał ubiegać się o ponowne przyjęcie podczas dodatkowego etapu rekrutacji. Każda z uczelni ma swoją podstawową bazę dokumentów, ich trzon jednak rzadko się różni, więc gdy będziesz przygotowywać swoją teczkę, pamiętaj, by znalazły się w niej przede wszystkim:

    • świadectwo maturalne polskiego systemu oświaty;
    • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza system oświaty (jeżeli takie posiadasz);
    • aktualna fotografia;
    • różnego rodzaju umowy;
    • potwierdzenie opłat rekrutacyjnych.

    Szczegółowe informacje na temat tego, co dostarczyć, znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Wszystkie informacje, które się na nich pojawiają, śledź uważnie.

    Opłaty rekrutacyjne +

    Dziś większość ośrodków akademickich w Polsce wprowadza opłatę rekrutacyjną dla kandydatów. Oznacza to, że musisz ją uiść w momencie, gdy decydujesz się wziąć udział w procedurze rekrutacyjnej. Opłata ta oscyluje na ogół w granicach od 85 do 100 zł za kierunek. Możesz ją dokonać przy pomocy płatności elektronicznych, przelewu lub za pośrednictwem poczty. Pamiętaj, że wiążącą datą jest czas księgowania takiego przelewu – jeżeli spóźnisz się z nim, twoja kandydatura być może w ogóle nie zostanie uwzględniona w procesie rekrutacji.

    Przedmioty kwalifikacyjne +

    Studia na kierunku automatyka i robotyka są wyjątkowo wymagające i od kandydatów wymaga się już na poziomie rekrutacji, by zaprezentowali rozbudowaną wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych. Wśród nich powinny się znaleźć: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia lub informatyka (wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni). Pamiętaj także o doskonałym przygotowaniu z dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego, ponieważ on również bardzo często uwzględniany jest w procedurze rekrutacyjnej. Nie zwlekaj i swoje przygotowania zacznij odpowiednio wcześnie.

    Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

    Wyniki maturalne, które zostaną poznane przez kandydatów, to dopiero początek na drodze rekrutacyjnej. Otóż każda z uczelni ustala swój indywidualny przelicznik punktów maturalnych. To indywidualny system, który uwzględnia przedmioty, jakie zdawane były przez kandydatów oraz ich poziom. Maturzyści mają do wyboru dwa poziomy – podstawowy oraz rozszerzony. Poziom rozszerzony zawsze punktowany jest dużo wyżej, więc to szczególnie na nim powinieneś się skupiać.

    Olimpiady oraz konkursy +

    Ambitni uczniowie szkół średnich powinni także pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To niekonwencjonalna propozycja, która dla laureatów i finalistów otwiera drogi do znalezienia się na listach osób przyjętych poza kolejnością. Pamiętaj jedynie, że twoja wiedza musi wykraczać poza mury szkoły średniej. Musisz mieć także świadomość, że nawet bycie laureatem olimpiady nie zwalnia cię z obowiązku przystąpienia do egzaminu maturalnego, jeśli chcesz kandydować na studia. W przypadku studiów na kierunku automatyka i robotyka rozważ:

    • Olimpiada Matematyczna
    • Olimpiada Wiedzy Technicznej i Wynalazczości;
    • Olimpiada Fizyczna;
    • Olimpiada Lingwistyki Matematycznej itd.

Opis kierunku

Automatyka i robotyka to studia, których program kształcenia będzie oscylował wokół nauk technicznych, w tym elektroniki, a także nauk informatycznych, fizycznych i matematycznych. Studenci nauczą się realizacji zadań projektowych i laboratoryjnych. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób zaprojektować algorytm, nowoczesne systemy sterowania oraz roboty przemysłowe.
Automatyka i robotyka należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2022/2023 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrana była przez ponad 8 tys. kandydatów.

Wśród warszawskich uczelni publicznych automatyka i robotyka znałazła się wśród najpopularniejszych kierunków na Politechnice Warszawskiej (ponad 4 osób na miejsce).

Przyszło nam żyć w czasach, w których wszelka działalnośc ludzka powoli wypierana jest przez nowoczesne urządzenia, mechanizmy i roboty. Nikt nie wyobraża sobie przeciętnego gospodarstwa domowego, w którym brakuje pralki, zmywarki, suszarki, a niekiedy nawet specjalistycznych technologii zarządzania bezpieczeństwem gospodarstwa.

Nowoczesne wynalazki, tworzone i udoskonalane przez sztab naukowców, służą każdemu człowiekowi i dzięki powszechnej dostępności stają się coraz tańsze, a tym samym dostępne dla kieszeni przeciętnego Kowalskiego. To zwiększa popyt, a celem współczesnej gospodarki jest jego zaspokojenie.

Czy ktoś jest w stanie wyobrazić sobie, że dynamiczny postęp technologiczny nagle zwalnia, albo całkowicie się zatrzymuje? Nie. Dlatego, Automatyka i robotyka to wciąż jeden z chętniej wybieranych kierunków kształcenia.

 

Praca po studiach

Po ukończeniu studiów można podjąć zatrudnienie w przemyśle motoryzacyjnym, elektronicznym oraz zbrojeniowym. Absolwenci znajdą pracę w biurach projektowych, firmach konstrukcyjnych, przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz w ośrodkach badawczych. Co więcej mogą założyć własną działalność gospodarczą.


Program studiów i przedmioty

Przygodę ze studiami na tym kierunku rozpoczniesz od przypomnienia sobie zagadnień matematycznych oraz fizycznych, wyniesionych z poprzednich lat edukacji. Będzie stanowiło to podstawę pod rozwój bardziej specjalistycznych kompetencji, mających przełożenie na efektywność pracy w zawodzie.

Zajęcia praktyczne, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę mają na celu przygotowanie do projektowania systemów automatyki i robotyki przy zastosowaniu nowoczesnych algorytmów obliczeniowych oraz sprzętu.

W ramach praktyk na późniejszych etapach edukacji, będziesz miał okazję obserwować pracę starszych kolegów, którzy specjalizują się w projektowaniu i implementacji algorytmów we współczesnych systemach automatyki i robotyki w różnych zastosowaniach.

W programie studiów na kierunku automatyka i robotyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

Szerokie zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy na wykształconych fachowców, absolwentów kierunków technicznych, implikuje konieczność wykształcenia coraz większej ich liczby. Swoistą odpowiedzią na to zapotrzebowanie oraz zainteresowanie samych przyszłych studentów podjęciem przyszłościowej kariery są studia na kierunku Automatyka i robotyka.

Chętni do podjęcia studiów oferowanych przez uczelnie w Warszawie będą mieli spore pole manewru. Należy pamiętać, że dostać się nie jest łatwo – rok rocznie liczba kandydatów przewyższa liczbę dostępnych miejsc. Automatyka i robotyka należy do najchętniej wybieranych kierunków technicznych w Warszawie.

 

Ogólne cele kształcenia

Automatyka i robotyka to kierunek studiów poświęcony problematyce m.in. modelowania systemów dynamicznych, sterowania liniowego i nieliniowego, podstaw robotyki i sztucznej inteligencji, technik przetwarzania sygnałów, elektrotechniki i elektroniki, automatyki przemysłowej czy informatyki i fizyki.

Studia te pozwalają zrozumieć np.: sposoby eksploatacji i integracji przemysłowych systemów sterowania oraz systemów kontrolno-pomiarowych; zasady obsługi i programowania przemysłowych stanowisk zrobotyzowanych; narzędzia i metody projektowania lub realizacji prostych układów i systemów automatyki.

Absolwenci automatyki i robotyki mogą podjąć pracę np. w organizacjach stosujących nowoczesne technologie, działach produkcji przemysłowej, transporcie, telekomunikacji, energetyce czy w ochronie zdrowia. Ponadto osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą. Kompetencje absolwentów automatyki i robotyki cenione są zarówno w kraju, jak i za granicą.

 

Gdzie studiować na kierunku automatyka i robotyka w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku automatyka i robotyka, w roku akademickim 2023/2024, Politechnika Warszawska oferuje 60 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

Kierunek automatyka i robotyka - uczelnie w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

 

Limity miejsc

Uczelnie przyjmują kandydatów w ramach limitu miejsc, dlatego na wybrane studia dostają się te osoby, które uzyskały odpowiedni wynik w postępowaniu kwalifikacyjnym, a także znajdują się na najwyższych miejscach na liście rankingowej.

Limity miejsc na kierunku automatyka i robotyka w Warszawie:

  • Politechnika Warszawska: 60

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia na kierunku automatyka i robotyka w Warszawie

Możliwość studiowania w trybie stacjonarnym w uczelni publicznej jest bezpłatna – nie dotyczy to studiów w prywatnych szkołach wyższych, a także niestacjonarnej nauki w publicznych uczelniach.

Automatykę i robotykę jako kierunek oferuje tylko jedna uczelnia publiczna w trybie stacjonarnym. Oznacza to, że nauka na automatyce i robotyce w Warszawie jest bezpłatna.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Uczelnie indywidualnie ustalają terminy podania informacji o wynikach rekrutacji. Kandydaci mogą poznać swoje wyniki dzięki systemowi IRK lub ERK. Dane dotyczące listy rankingowej oraz liczby zdobytych przez nich punktów publikowane są w prywatnych profilach użytkowników.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2023 w uczelniach publicznych w Warszawie:

  • Politechnika Warszawska – 18.07.2023

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne można dostarczać najczęściej osobiście, bezpośrednio do siedziby wybranej uczelni. Niektóre szkoły wyższe dopuszczają jednak przyjmowanie kompletnych zestawów doręczanych za pośrednictwem poczty elektronicznej lub tradycyjnej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć w wyznaczonym przez daną uczelnię terminie – zazwyczaj można tego dokonywać tuż po ogłoszeniu wyników rekrutacji, a kandydaci mają kilka dni na dopełnienie formalności. Pamiętaj, by dostarczyć kompletny zestaw dokumentów – spóźnienie lub niespełnienie któregoś z wymogów rekrutacyjnych może skutkować skreśleniem z listy kandydatów zakwalifikowanych na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Terminy składania dokumentów na studia 2023 w uczelniach publicznych w Warszawie:

  • Politechnika Warszawska – od 19.07.2023 do 24.07.2023

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w Warszawie - kierunek automatyka i robotyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Warszawska (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Jakie opinie mają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Warszawie?

Wybór kierunku kształcenia może być trudny. Wybór miejsca kształcenia jeszcze trudniejszy. Ułatwiając kandydatom na studia proces decyzyjny, zadajmy pytanie: Jakie ma kierunek Automatyka i robotyka w Warszawie opinie?

 

Piotrek, student Automatyki i robotyki mówi:

„Każdy kto jest zainteresowany tworzeniem urządzeń, czy układów i systemów będzie w siódmym niebie. Automatyka i robotyka w Warszawie to wciągające studia, na których można realizować własne pasje i studia, po których czeka na absolwentów ciekawa praca.”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Automatyka i robotyka Warszawa studia i stopnia

Automatyka i robotyka Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Automatyka i robotyka Warszawa studia stacjonarne

Automatyka i robotyka Warszawa studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku automatyka i robotyka w Warszawie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
nanoinżynieria
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie



# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku automatyka i robotyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Warszawie

Politechnika Warszawska kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia