Budownictwo studia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie – rekrutacja 2022/2023

Budownictwo studia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie – rekrutacja 2022/2023

Studia Warszawa - Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

07.04.2022

Budownictwo studia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie – rekrutacja 2022/2023

Studenci budownictwa uczą się m.in.: projektowania oraz wykonywania projektów budowlanych budynków i budowli inżynierskich, z uwzględnieniem ich technicznych, ekonomicznych i ekologicznych aspektów. Absolwenci budownictwa mogą aplikować na takie stanowiska jak np.: wykonawca, nadzorca i kierownik budów; kierownik działu gospodarki nieruchomościami czy konstruktor.

Studia na kierunku budownictwo w WSEIZ WARSZAWA
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Program studiów i przedmioty

Studia architektoniczne pozwalają studentom poznać m.in. historię i teorię architektury i budownictwa czy zagadnienia związane z estetyką i dziedzinami plastycznymi. W programie kierunku budownictwo znajdują się przedmioty poświęcone np.: realizacji obiektów budowlanych; przetwarzaniu koncepcji projektowych w budynku; integracji projektów w procesie planowania inwestycji.

W programie studiów na kierunku budownictwo znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • organizacja i sterowanie produkcją
 • logistyka w przedsiębiorstwie
 • efektywność inwestycji budowlanych
 • mechanika ogólna
 • budownictwo ogólne
 • wytrzymałość materiałów
 • nowoczesne technologie w budownictwie
   

Sprawdź także:

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie kierunki studiów

Warszawa kierunki studiów
 

Przykładowe specjalności

Energooszczędne technologie w budownictwie – Absolwent przygotowany jest m.in. do: wyboru proekologicznych rozwiązań w budownictwie; stosowania nowych technologii w budownictwie energooszczędnym; diagnozowania cieplnego obiektów.

Konstrukcje budowlane – Absolwent przygotowany jest m.in. do: projektowania i wznoszenia budowli o konstrukcji żelbetonowej, stalowej, murowej i drewnianej; wykorzystywania ekologicznych źródeł energii.

Budownictwo kolejowe – Absolwent przygotowany jest m.in. do: projektowania i budowy nowoczesnych szlaków kolejowych wraz z infrastrukturą; zarządzania remontami sieci trakcyjnych; sterowania ruchem kolejowym.
 

Praca po studiach

Absolwenci budownictwa przygotowani są m.in. do nadzorowania i zarządzania procesami budowlanymi czy projektowania obiektów budowlanych, spełniających wymogi użytkowe uzależnione od czynników np. kosztowych, prawnych lub ekologicznych.

Ponadto inżynierowie budownictwa umiejętnie nawiązują współpracę z przedstawicielami administracji państwowej lub samorządowej, instytucji, organizacji czy jednostek gospodarczych, a także z innymi specjalistami z zakresu dziedzin pokrewnych budownictwu.

Absolwenci budownictwa mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak:

 • przedsiębiorstwa budowlane
 • biura i pracownie projektowe
 • urzędy gminy, starostwa powiatowe
 • własna działalność gospodarcza
   

Zasady rekrutacji

Rekrutacja na wszystkie studia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie odbywa się bez egzaminów wstępnych - o przyjęciu kandydata na kierunek budownictwo decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj
 

Studia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania oferuje kandydatom na studia w Warszawie kilkanaście kierunków prowadzonych na dwóch wydziałach. Ta niepubliczna uczelnia ma za zadanie wykształcenie pokolenia specjalistów dziedzin technicznych, społecznych i artystycznych, gotowych do rozwiązywania współczesnych problemów gospodarczych.

 

Komentarze (0)