Dzień Otwarty w Politechnice Morskiej w Szczecinie

Dzień Otwarty w Politechnice Morskiej w Szczecinie

Studia Szczecin - Politechnika Morska w Szczecinie

01.09.2022

Dzień Otwarty w Politechnice Morskiej w Szczecinie

W czwartek, 7 kwietnia, odbędzie się Dzień Otwarty w Politechnice Morskiej w Szczecinie. Wydarzenie odbędzie się w formie stacjonarnej.

Dzień Otwarty w szczecińskiej uczelni organizowany jest w ramach akcji „Dziewczyny na politechniki”, jednak skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych kierunkami technicznymi. Tego dnia, uczestnicy wydarzenia będą mogli nie tylko zaznajomić się z ofertą dydaktyczną i warunkami studiowania, ale również przekonać się, że studia techniczne przestały być męską domeną i twierdzenie, że dziewczyny nie odnajdują się w tej przestrzeni kształcenia już dawno odeszło do lamusa.

W programie Dnia Otwartego Politechniki Morskiej w Szczecinie znajdują się między innymi: odwiedziny statku Nawigator XXI, czy też wycieczki po laboratoriach poszczególnych wydziałów. Uczestnicy będą mogli wejść na mostek nawigacyjny, zobaczyć jak działa siłownia okrętowa, poznać tajniki automatyzacji procesów produkcyjnych i logistycznych, zrozumieć sztuczną inteligencję, jak również odwiedzić największe statki i magazyny za pomocą technologii VR.

Oprócz tego, organizatorzy zaplanowali trzy prelekcje, które poprowadzą mentorki związane z logistyką, ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii i nawigacją:

"Od rejsu po Bałtyku do lotu na Marsa" – Magdalena Klera- Nowopolska (godz. 10:00 sala nr 19, godz. 12:00, Aula Łaskiego);

„Nowe technologie. Wyznaczanie kierunków świata – dawniej i dziś" – Ewelina Chłopinska (godz.10:00 Aula Łaskiego, godzina 11:00 sala nr 19);

„Możliwości ograniczenia zanieczyszczenia środowiska morskiego tworzywami sztucznymi” – Agnieszka Deja (godz. 11:00, Aula Łaskiego, godz. 12:00 sala nr 19).

Dzień Otwarty w Politechnice Morskiej w Szczecinie rozpocznie się o godzinie 10:00.

Więcej informacji odnaleźć można na stronie internetowej uczelni: am.szczecin.pl/pl

 

Komentarze (0)