Uczelnia Vistula. Darmowe kursy języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy

Uczelnia Vistula. Darmowe kursy języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy

Studia Warszawa - Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

25.04.2022

Uczelnia Vistula. Darmowe kursy języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy

Akademia Finansów i Biznesu Vistula organizuje darmowe kursy języka polskiego dla obywateli Ukrainy. Zajęcia rozpoczną się 1 maja.

Projekt realizowany jest w ramach programu „Solidarni z Ukrainą” Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej NAWA. Kursy adresowane są do obywateli Ukrainy, którzy byli studentami ukraińskich uczelni w roku akademickim 2021/2022 i przybyli do Polski nie wcześniej niż 24 lutego bieżącego roku. Zajęcia przewidziane są dla 180 osób, a program zakłada utworzenie dwunastu grup. Celem kursu jest osiągnięcie przez uczestników znajomości języka polskiego na poziomie B1 lub B2, w zależności od poziomu wyjściowego.

Zajęcia rozpoczną się 1 maja i potrwają do 30 września. W czasie trwania kursu uczestnicy otrzymają dodatkowo stypendium NAWA w wysokości 1500 zł miesięcznie. Aby zapisać się na kurs należy wypełnić krótki formularz udostępniony na stronie internetowej uczelni.

To już kolejna odsłona kursów języka polskiego dla osób przybywających z Ukrainy, prowadzonych przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula. Pierwsza, uruchomiona w marcu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Z zajęć korzystają osoby, którym zależy na pozyskaniu podstawowych umiejętności, aby móc sprawnie komunikować się w codziennych sytuacjach.

Uwaga: uruchomienie kursów w ramach programu „Solidarni z Ukrainą” NAWA jest uzależnione od przyznania dofinansowania ze środków NAWA.

Więcej szczegółowych informacji na temat kursu można odnaleźć na stronie internetowej: vistula.edu.pl

 

Komentarze (0)