Dobry start w przyszłość z "Kumplem" - UMED Łódź

Dobry start w przyszłość z "Kumplem" - UMED Łódź

Studia Łódź - Uniwersytet Medyczny w Łodzi

07.04.2023

Dobry start w przyszłość z "Kumplem" - UMED Łódź

Studia medyczne w Łodzi od lat cieszą się dużą popularnością. W rekrutacji na studia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi co roku bierze udział tysiące kandydatów. Uczelnia może pochwalić się wachlarzem przyszłościowych kierunków studiów oferowanych w Łodzi. Dostają się tylko nieliczni, ci z najlepszymi wynikami matur lub osiągnięciami naukowymi.

Niewątpliwym atutem kandydata na UMED jest uczestnictwo w KUMPLU, który ułatwi mu proces rekrutacji na studia w Łodzi.

31 marca w gmachu Centrum Informacyjno-Bibliotecznym Uniwersytetu Medycznego odbyło się uroczyste zwięczenie piątej edycji programu mentorskiego KUMPEL.

Czas trwania pojedyńczego projektu to rok. Tworzone są cztery zespoły, w skład których wchodzą: dwaj uczniowie, student/doktorant i mentor. Razem realizują projekt naukowy. Celem projektu jest przbliżenie najzdolniejszej młodzieży licealnej procesów pracy naukowej. Założonym efetem ubocznym jest umożliwienie potencjalnym studentom UMED lepszego startu w studenckie życie.

Co roku ośmioro zdolnych licealistów bierze udział w projekcie. Selekcja kandydatów odbywa się w wymiarze wielopoziomowym: wewnątrzszkolnym następnie wewnątrzuczelnianym. Spośród licznych kandydatów zostaje wybrana ósemka najzdolniejszych.

Tegoroczne zwieńczenie V. edycji KUMPLA prowadzone było przez absolwenta pierwszej edycji programu, Szymona Turkiewicza. Opowiedział on o tym, jak projekt wpłynął na jego ścieżkę nauki i przyszłe plany zawodowe.

Momentem kulminacyjnym wydarzenia były prezentacje rocznej pracy grup. Wśród tematów tegorocznych projektów nakowych znalazły się: "Zastosowanie Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia (ICF) w celu skutecznego zarządzania procesem rehabilitacji w praktyce klinicznej", "Wykorzystanie badań wielkoprzepustowych i analiz bioinformatycznych do poznania biologii komórek nowotworowych", "Wykorzystanie terapeutycznych adenowirusów w neuroregeneracji" oraz "Podłoże molekularne Niealkoholowego stłuszczenia wątroby".

Komentarze (0)