Uniwersytet na skalę światową - Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
Uczelnia wychodzi z założenia, że wiedzy nigdy za dużo. W placówce w marcu odbywały się doszkalania kadry dydaktycznej i administracyjnej. Kadra pragnie doskonalić swój fach i z dnia na dzień stawać się coraz to bardziej pomocna. Zakres szkoleń obejmował: komunikację interulturową, przeciwdziałania dyskryminacji oraz prawa i administrację w obsłudze studentów i studentek z zagranicy.
Również w marcu ChAt nawiązało wspólpracę z Regionalnym Kolegium Kształcenia Nauczycieli Himanitarno-Technologicznej Akademii w Krzemieńczuku w Ukrainie. 2 marca 2023 roku odbyło się pierwsze spotkanie kierownictwa obu instytucji.
Z kolei 29-30 marca Akademię odwiedzili studenci z Uniwersytetu Padeborn. W skład zagranicznych gości wchodziło 20 studentów i studentek, były to osoby przygotowujące się do zawodu nauczycieli historii lub religii. Wraz ze studentami Sekcji Ewangelickiej Wydziału Teologicznego mieli okazję uczestniczyć w specjalnie wyselekcjonowanych seminariach:
„Stosunki chrześcijańsko-żydowskie po Shoah – perspektywa niemiecka",
„Stosunki chrześcijańsko-żydowskie po Shoah – perspektywa polska",
„Stosunki chrześcijańsko-żydowskie w perspektywie Wspólnoty Kościołów Ewangelickich w Europie”
„Stosunki chrześcijańsko-żydowskie w perspektywie Światowej Federacji Luterańskiej”.
W dniach poprzedzających pobyt w Akademii studenci owiedzili Oświęcim w ramach programu poświęconemu zapoznaniu się z miejscem pamięci i muzeum w Byłym Niemieckim Nazistowskim Obozie Koncentracyjnym i Zakłady Auschwitz-Birkenau. Wzięli również udział w rozmowie z Ocalałą z Auschwitz Stefanią Wernik.