Studia teologiczne Warszawa

Studia teologiczne Warszawa

Studia teologiczne Warszawa

Największy wybór studiów

teologicznych w Warszawie

Odkryj kierunki teologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia teologiczne Warszawa | woj. mazowieckie

Studia teologiczne to najstarsza dziedzina kształcenia - to od teologii począł się akademicki świat europejskiego systemu nauki. Duchowni stanowili elitę intelektualną od początku dziejów. To jedna z najstarszych dziedzin wiedzy, dziś walcząca o przydomek naukowości przez wzgląd na wiedzę opartą na Objawieniu i źródłach patrystycznych. To nauka o Bogu.

Filozofowie nauki odmawiają teologii statusu wiedzy naukowej, bowiem trudno jest badać ducha w rozumieniu teologicznym, zamykającym otwartą drogę rozważaniom przez dogmaty religijne. Teologia to przygoda intelektualna, to historia idei, religii i filozofii, to kształcenie moralności i osobowości katolika. Dzięki tego rodzaju studiom, z pewnością wyjdziecie na “prostą”. Na pytanie co jest dobre, a co złe, zawsze znajdziecie odpowiednią odpowiedź. Zostaniecie dobrze przygotowani do pracy duszpasterskiej i pracy w kościelnych i świeckich instytucjach, zajmujących się świadczeniem usług wychowawczych, edukacyjnych, kulturalnych.

POPULARNE KIERUNKI TEOLOGICZNE W WARSZAWIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE SĄ STUDIA TEOLOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI TEOLOGICZNE W WARSZAWIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI TEOLOGICZNE W WARSZAWIE

Rekrutacja i wymagania na studia teologiczne w Warszawie

By dostać się na studia teologiczne, musicie bardzo dobrze zdać maturę z języka polskiego, obcego oraz na przykład z historii. Konkurs świadectw jest jednym z etapów rekrutacji, kolejną jej częścią jest rozmowa kwalifikacyjna, na której to powinniście zaprezentować swoją wiedzę o Piśmie Świętym i swój stosunek do świata. Nie wszystkie jednak uczelnie wprowadziły rozmowę kwalifikacyjną do procesu rekrutacji. Często wystarcza doniesienie zaświadczenia czy też opinii proboszcza, bądź katechety, że nadajecie się na studia teologiczne.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA TEOLOGICZNE W WARSZAWIE - PODYPLOMOWE

K
M
R
S
T
Rozwiń

Praca po studiach teologicznych

Studia teologiczne dają wbrew pozorom bardzo szerokie perspektywy zawodowe - dzięki umiejętności logicznego myślenia i dobrego przygotowania historycznego i filozoficznego, teolodzy odnajdują się na wielu stanowiskach pracy. Bardzo często, co ciekawe, zostają politykami i dziennikarzami! Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest nawet i taka specjalizacja, kształcąca stricte w kierunku dziennikarskim i medialnym. Teolodzy to ludzie z silnie ukształtowanym charakterem, dzięki któremu dążą do tego, czego pragną. To pożądana cecha w świecie mediów i to nie tylko katolickich! Oprócz tego teolodzy to katecheci i działacze instytucji i ośrodków społeczno-katolickich. W takich organizacjach jest zawsze sporo pracy i spore potrzeby. Niestety zarobki w tego typu miejscach nie są najwyższe, podobnie, jeśli chodzi o zarobki katechetów czy pomocy duszpasterskiej.

Praca po studiach teologicznych w Warszawie zależy od przede wszystkim pobudek, przez które na takie studia się wybraliście! Jeśli były to czysto ideologiczne powody, to bycie katechetom czy pomocnikiem duszpasterzy z pewnością Was zadowoli, jeśli jednak po prostu poszukujecie swojej drogi, to może trzeba zwrócić się w innym kierunku? Możecie zostać na przykład mediatorami i coachami domowego ogniska w rozumieniu katolickim - taka specjalizacja na studiach również się pojawiła. Nic nie stanie Wam na przeszkodzie, jeśli zechcecie po takich studiach rozpocząć karierę naukową, no prawie nic, uczeni teolodzy to zazwyczaj duchowni, jednak jeśli naprawdę okaże się, że jesteście super zdolni, to na pewno Wam nikt nie zamknie tej drogi.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO STUDIA TEOLOGICZNE

Studia teologiczne w Warszawie realizować możecie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, na którym to oferowane są kierunki na Wydziale Teologicznym, Wydziale Prawa Kanonicznego oraz Wydziale Nauk o Rodzinie:

  • Teologia - studia jednolite magisterskie, specjalności do wyboru: teologia ogólna, specjalizacja nauczycielsko-katechetyczna, turystyka krajów biblijnych, edukacja mediana i dziennikarstwo, coaching i mediacje społeczne, misjologia
  • Nauki o Rodzinie - studia I i II stopnia, stacjonarne
  • Prawo Kanoniczne - studia jednolite, magisterskie, specjalność: kanoniczno-cywilna, sądowo-administracyjna

dowiedz się więcej

 


CHRZEŚCIJAŃSKA AKADEMIA TEOLOGICZNA STUDIA TEOLOGICZNE

Chrześcijańska Akademia Teologiczna zaprasza kandydatów na studia na Wydziale Teologicznym, na którym to prowadzone są kierunki:

  • Teologia - studia jednolite magisterskie, specjalności: teologia ewangelicka, teologia prawosławna, teologia starokatolicka, teologia protestancka
  • Teologia - studia I stopnia, specjalności: takie jak studia jednolite
  • Teologia - studia II stopnia, specjalności: takie jak studia jednolite plus specjalizacja: teologia tradycji wyznaniowych

Obok tych dwóch uczelni w Warszawie znajdziecie również Papieski Wydział Teologiczny, na którym to możecie realizować studia teologiczne w połączeniu ze studiami seminaryjnymi dla duchownych, jak i studia teologiczne w trybie poza klerykalnym.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)