Dotknij trzeciego wymiaru z Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

Dotknij trzeciego wymiaru z Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

Studia Warszawa - Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

12.04.2023

Dotknij trzeciego wymiaru z Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej zaprasza na konferencję "Dotknij trzeciego wymiaru", organizowaną przez Fundację Prowadnica, która odbędzie się 14 kwietnia o godzinie 17:00 w budynku szkoły. Celem wydarzenia jest prezentacja dotychczasowych dokonań fundacji w zakresie badań nad wykorzystaniem druku 3D w służbie osobom niewidomym. 

Jeśli swoją przyszłość wiążesz z pedagogiką specjalną, warto zjawić się na wydarzeniu. Będzie to idealna okazja do bliższego poznania placówki oraz dzieł jej studentów i współpracowników. Być może konferencja przekona cię do podjęcia studiów w Warszawie, zachęci do zapoznania się z kierunkami studiów oferowanych przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej i ułatwi podjęcie decyzji o uczestnictwie w rekrutacji na uczelnię

"W nowe 100-lecie APS nowe do100sowania" to projekt realizowany przez Fundację Prowadnica oraz Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, mający na celu doskonalenie wykorzystania druku 3D do opracowywania rozwiązań dostępnych dla osób niewidomych. Warto wspomnieć, że przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 
W planie wydarzenie znajdziemy: prezentację dotychczasowych dokonań Fundacji w zakresie badań nad wykorzystaniem technologii 3D w służbie osobom niewidomym, rozmowy i wykłady dotyczące drukowania oznaczeń w alfabecie Braille'a, pomocy dydaktycznych, zabawek edukacyjnych oraz gier planszowych. 
W skład Fundacji Prowadnica wchodzi wiele inspirujących niewidomych osób, które opowiedzą o możliwościach obsługi drukarki 3D przez niewidzących oraz projektowaniu przez nich modeli. Dużą atrakcją z pewnością okaże się możliwość obserwacji drukarki 3D w trakcie pracy

Komentarze (0)