Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie wypełnił się tłumami

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie wypełnił się tłumami

Studia Szczecin - Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

18.04.2023

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie wypełniony się tłumami

14 kwietnia w Centrum Symulacji Medycznej PUM odbył się Dzień Otwarty. Na wydarzenie zjechało się ponad 250 uczniów szkół średnich z całej Polski! 14 kwietnia w Centrum Symulacji Medycznej PUM odbył się Dzień Otwarty. Na wydarzenie zjechało się ponad 250 uczniów szkół średnich z całej Polski! Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele liceów z Sopotu, Łodzi, a nawet Warszawy. Zdecydowana większość pochodziła jednak ze Szczecina oraz pobliskich miejscowości, takich jak: Stargard, Kamień Pomorski oraz Gorzów Wielkopolski.

Kadra uczelni przygotowała dla kandydatów rekrutacji na studia na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie trzy dwugodzinne spotkania. Pierwsze z nich poświęcone było prezentacji uczelni, kadry oraz życia akademickiego. Jednakże jego głównym elementem było zaprezentowanie szerokiej oferty kierunków studiów PUM w Szczecinie.

Podczas drugiego maturzyści mieli okazję na rozmowę ze swoimi starszymi kolegami, obecnymi studentami US. Każdy kierunek studiów miał swojego przedstawiciela. Dodatkowo poruszono temat studenckich stowarzyszeń i kół naukowych.

Końcowym etapem wydarzenia był spacer po Centrum Symulacji Medycznej PUM, przewodnikiem tej wycieczki byli odpowiednio dobrani instruktorzy. W kilkunastu specjalistycznych salach zaprezentowano odwiedzającym symulatory wysokiej wierności. To właśnie na nich studenci PUM ćwiczą różnorodne czynności medyczne. Za pośrednictwem urządzeń licealiści mieli okazję odebrać nawet poród! Ostatnim przystankiem była praktyczna nauka resuscytacji pod okiem wykwalifikowanej kadry dydaktycznej PUM.

Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem studiów w Szczecinie i interesujesz się tematyką związaną z medycyną, nie zastanawiaj się zbyt długo aplikuj na Pomorski Uniwersytet Medyczny w  Szczecinie!

Komentarze (0)