1 czerwca 2023 roku wystartowała rekrutacja 2023/2024 na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Kandydaci mają do wyboru ponad 20 kierunków studiów. W zeszłorocznej rekrutacji 2022/2023 na podium najpopularniejszych kierunków znalazły się: weterynaria, finanse i rachunkowość oraz dietetyka. I tura rekrutacji potrwa do 10 lipca 2023 roku.
W ubiegłorocznej rekrutacji 2022/2023 najpopularniejszymi kierunkami studiów, pod względem ogólnej liczby zgłoszeń kandydatów, okazały się: weterynaria, finanse i rachunkowość, dietetyka, biotechnologia, ekonomia oraz leśnictwo. Biorąc pod uwagę liczbę osób na jedno miejsce najbardziej rozchwytywanymi kierunkami były:
-
weterynaria: 13 osób na 1 miejsce,
-
dietetyka: 3,8 osób na 1 miejsce,
-
biotechnologia: 3,8 osób na 1 miejsce,
-
finanse i rachunkowość: 3 osoby na 1 miejsce,
-
architektura krajobrazu: 3 osoby na 1 miejsce,
-
ochrona środowiska: 2,7 osób na miejsce.
14 lipca 2023 r. zostanie opublikowana lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na studia oraz lista rezerwowej. W terminie od 17 do 18 lipca 2023 r. zakwalifikowane osoby powinny złożyć wymagane dokumenty w placówce. Z kolei, 19 lipca 2023 r. zostanie ogłoszona lista kandydatów zakwalifikowanych z listy rezerwowej oraz informacja o wolnych miejscach
21 lipca 2023 r. uczelnia opublikuje listę kandydatów zakwalifikowanych z listy rezerwowej oraz kandydatów zakwalifikowanych w turze wewnętrznej na kierunki z wolnymi miejscami. 26 lipca 2023 r. w godzinach 9:00-14:00 kandydaci zakwalifikowani w turze wewnętrznej będą musieli złożyć wymagane dokumenty na UP w Poznaniu. II tura rekrutacji, w przypadku niewypełnienia wszystkich miejsc, zostanie uruchomiona w sierpniu 2023 r.
Internetowa Rekrutacja Kandydatów
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu jest szkołą wyższą z ponad stuletnią tradycją akademickich studiów o charakterze rolniczo-leśnym oraz siedemdziesięcioletnia działania jako niezależny podmiot. Uczelnia pamięta tradycje akademickie z 1870 roku, wtedy dzięki staraniom Augusta Cieszkowskiego pod Poznaniem powstała Wyższa Szkoła Rolnicza im. Haliny.
Obecnie UP w Poznaniu jest jedną z najwybitniejszych uczelni przyrodniczych w kraju. Co roku kształci ponad 7000 studentów, zatrudnia ponad 800 wykładowców akademickich, w tym ponad 105 profesorów. Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego mają dostęp do nowoczesnej bazy materiałowej oraz licznego grona profesjonalnych pracowników naukowych i dydaktycznych.
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu dysponuje nowoczesną bazą naukową i dydaktyczną, w której realizowany jest szeroki zakres innowacyjnych badań. Na UP w Poznaniu prowadzone są zajęcia, warsztaty i laboratoria dla studentów. Dzięki doskonałemu i niepowtarzalnemu zapleczu dydaktycznemu wielu jednostek możliwa jest realizacja projektów we współpracy z otoczeniem, zarówno krajowym jak i zagranicznym. Studenci i pracownicy uczelni ma możliwość realizacji projektów przy użyciu nowoczesnej aparatury wytwórczej, a proponowana oferta usługowo-badawcza jest realizowalna na kilku płaszczyznach.