Geodezja i kartografia, napędy hybrydowe w inżynierii mechanicznej, a może zarządzanie?
Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej rekrutacji 2022/2023 na Politechnice Morskiej w Szczecinie najpopularniejszymi kierunkami według ogólnej liczby zgłoszeń były:
-
nawigacja: ok. 280 kandydatów,
-
logistyka: ok. 220 kandydatów,
-
informatyka: ok. 200 kandydatów.
Rekrutacja 2023/2024 na PM w Szczecinie wystartowała 15 maja 2023 r. I etap rekrutacji potrwa do 18 lipca 2023 r. W tym terminie kandydaci zobowiązani są do elektronicznej rejestracji oraz uiszczenia opłaty rekrutacyjnej (85 zł).
Dla kierunków studiów stacjonarnych I stopnia realizowanych w języku polskim oraz w języku angielskim, takich jak: mechanical engineering oraz navigation, składanie dokumentów rozpoczęło się 15 maja 2023 i potrwa do 18 lipca 2023 r. Ogłoszenie wyników rekrutacji dla studiów stacjonarnych I stopnia nastąpi 21 lipca 2023 r.
Historia Politechniki Morskiej w Szczecinie sięga 1947 roku, w którym to powstała jednowydziałowa Państwowa Szkoła Morska w Szczecinie. Z kolei w roku 1962 roku, po licznych transformacjach, które wniknęły z dynamicznego rozwoju floty dalekomorskiej i przedsiębiorstw rybackich w Polsce, uczelnia wznowiła swoją działalność pod nazwą Państwowej Szkoły Rybołówstwa Morskiego. Rok później powołano kolejną szkołę – Państwową Szkołę Morską, kształcącą kadrę oficerską dla floty handlowej. W 1967 roku uczelnie zjednoczyły się, aby w 1968 roku przekształcić się w Wyższą Szkołę Morską z dwoma wydziałami: Nawigacyjnym i Mechanicznym.
Misją Politechniki Morskiej w Szczecinie jest aktywny udział w tworzeniu międzynarodowej przestrzeni naukowo-badawczej i edukacyjnej, skupiającej się na gospodarce morskiej i innych komplementarnych sektorach gospodarki narodowej oraz aktywnie kształtowanie postaw twórczych i odpowiedzialnych. PM w Szczecinie realizuje misję za pośrednictwem ciągłego doskonalenia procesów badawczych, dydaktycznych i organizacyjnych z korzyścią dla całej społeczności akademickiej. Politechnika Morska stawia na indywidualne podejście do studenta, kształcenie odbywa się przy nacisku na zdobywanie umiejętności praktycznych.