Trwa rekrutacja 2023/2024 na UWM w Olsztynie

Trwa rekrutacja 2023/2024 na UWM w Olsztynie

Studia Olsztyn - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

30.06.2023

Trwa rekrutacja 2023/2024 na UWM w Olsztynie 

Medycyna, weterynaria i psychologia znalazły się wśród najpopularniejszych kierunków zeszłorocznej rekrutacji. Jak będzie w tym roku? I etap rekrutacji 2023/2024 na stacjonarne studia I i II stopnia w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zakończy się 11 lipca 2023 r. W ofercie edukacyjnej UWM znalazło się ponad 65 kierunków studiów. 
 

Kierunki studiów oferowane na UWM w Olsztynie

  • stacjonarnej — np.: architektura krajobrazu, ichtologia i akwakultura lub zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii,
  • niestacjonarnej — np.: bezpieczeństwo wewnętrzne, geodezja i kartografia oraz prawo. 
Oferta edukacyjna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na rok akademicki 2023/2024 wzbogaciła się o pięć nowych kierunków studiów. Od października studenci zaczną edukację na: fizjoterapii, analityce i zarządzaniu publicznym, chemii, kryminologii oraz politologii i stosunkach międzynarodowych
Przypomnijmy, że w zeszłorocznej rekrutacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim najpopularniejszymi kierunkami według ogólnej liczby zgłoszeń były:
  • kierunek lekarski: 2557 kandydatów, 
  • weterynaria: 1385 kandydatów, 
  • psychologia: 825 kandydatów,  
  • prawo: 702 kandydatów,  
  • kryminologia: 495 kandydatów,  
  • informatyka: 396 kandydatów. 
 

Harmonogram rekrutacji 2023/2024 na UWM

Rekrutacja 2023/2024 na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie wystartowała 7 czerwca 2023 r. I etap rekrutacji potrwa do 11 lipca 2023 r. W tym terminie kandydaci zobowiązani są do dokonania elektronicznej rejestracji oraz opłaty rekrutacyjnej. Ogłoszenie list osób kwalifikowanych do przyjęcia na studia nastąpi 17 lipca 2023 r.
Rekrutacja na niektóre kierunki będzie opierała się również na egzaminie wstępnym, przykładowo ocena predyspozycji na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych odbędzie się 13-14 lipca 2023 r. Tego samego dnia odbędą się również egzaminy na kierunki: logopedia oraz produkcja muzyczna i realizacja dźwięku. 
WAŻNE! I etap rekrutacji na kierunki prowadzone w językach obcym (poza kierunkiem lekarskim oraz weterynarią) przebiega w terminie od 25 kwietnia 2023 r. do 11 lipca 2023 r. 
 

Internetowa Rekrutacja Kandydatów

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie jest dynamicznie i prężnie rozwijająca się uczelnią, oferującą kształcenie w różnych dziedzinach, takich jak np. nauki geograficzne, matematyczne bądź humanistyczne. UWM na cel postawił sobie kształcenie studentów gotowych do wprowadzenia zmian w swoim regionie i kraju. Na strukturę uczelni składa się 17 wydziałów, na każdym z nich kierunki są wieloprofilowe i interdyscyplinarne. 
Studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim są gwarancja najwyższej jakości kształcenia. Kampus akademicki uczelni nazywany jest Kortowem i należy do grona najpiękniejszych kampusów, zarówno w Polsce, jak i w Europie. Jeziora i obszerne tereny zieleni, plaże miejskie i nieziemski klimat — właśnie taki jest Olsztyn. Warto zaznaczyć, że UWM pełni istotną rolę w regionie. Uczelnia jest miejscem kulturalnym i opiniotwórczym, partnerem lokalnej administracji i środowiska gospodarczego, a także inspiracją dla szeroko rozumianego rozwoju Warmii i Mazur.

Komentarze (0)