Rekrutacja 2023/2024 na UAM – drugi nabór

Rekrutacja 2023/2024 na UAM – drugi nabór

Studia Poznań - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

05.08.2023

Rekrutacja 2023/2024 na UAM – drugi nabór

Kandydacie, nie załapałeś się na pierwszą turę rekrutacji? Nic straconego! Jeszcze możesz aplikować na studia zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ogłosił drugi nabór na studia, dając szansę kandydatom, którzy z różnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w uprzedniej turze. Należy jednak pamiętać, że oferta edukacyjna UAM jest okrojona, kandydaci mogą aplikować tylko na te kierunki, na których limit miejsc nie został wyczerpany. 
 

Rekrutacja uzupełniająca na studia I stopnia 

Drugi nabór na studia I stopnia w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu obejmuje kierunki studiów licencjackich oraz jednolitych magisterskich, a także niektóre kierunki drugiego stopnia. Chociaż oferta kierunków jest skromniejsza niż w czerwcu, to wciąż kandydaci mają do wyboru ponad 50 kierunków studiów z różnorodnych dziedzin naukowych, w tym nauk ścisłych, społecznych, humanistycznych i przyrodniczych.
Należy pamiętać, że w drugim naborze dla każdego kierunku zostały wyznaczone według indywidualnego harmonogramy rekrutacji poszczególnych kierunków. Ponadto, liczba dostępnych miejsc na niektórych kierunkach może być ograniczona. W przypadku niektórych kierunków dostępne jest tylko kilka wolnych miejsc, a czasami jest to pula nawet kilkunastu miejsc.
 

Rekrutacja 2023/2024 na studia drugiego stopnia w UAM

Rekrutacja na studia II stopnia rozpoczęła się w czerwcu, a harmonogramy rekrutacji są różne dla poszczególnych kierunków. Wciąż trwają liczne otwarte rekrutacje, które kończą się w sierpniu lub we wrześniu, z uwagi na fakt, że absolwenci studiów I stopnia również składają swoje podania.
Należy pamiętać, że na niektóre kierunki studiów II stopnia zakończono już rekrutację, jednak dla kilkunastu z nich nadal trwa drugi nabór. Szczegółowe informacje o zasadach i terminach rekrutacji można znaleźć w Systemie Internetowej Rekrutacji (SIR). Aby wziąć udział w rekrutacji, niezbędne jest posiadanie konta w SIR, a poszczególne kroki rekrutacji zostały dokładnie opisane w schemacie postępowania kwalifikacyjnego.

Komentarze (0)