3837 kandydatów wzięło udział w pierwszej turze rekrutacji 2023/2024 na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, która zakończyła się 10 lipca. Absolwenci szkół średnich najchętniej wybierali kierunki takie jak: weterynaria, dietetyka oraz finanse i rachunkowość. UP w Poznaniu ogłosił, że 1 sierpnia rozpoczęła się druga tura rekrutacji i potrwa ona do 28 sierpnia 2023 r.
Przyszli studenci w rekrutacji na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu na rok akademicki 2023/2024 mogli wybierać spośród 23 kierunków studiów I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich prowadzonych w formie stacjonarnej. Ponadto, 15 kierunków realizuje program studiów w formie niestacjonarnej, są nimi m.in.: ekoenergetyka, inżynieria rolnicza, czy leśnictwo. Na kandydatów czekało łącznie ponad 1,7 tysięcy miejsc. Najwięcej zgłoszeń wpłynęło na weterynarię - 926, co spowodowało dużą rywalizację wśród aplikujących - 9 osób na jedno miejsce.
Ponad 300 absolwentów szkół średnich aplikowało na dietetykę, o jedno miejsce walczyło 3,5 kandydatów. Kolejnymi wysoce obleganymi kierunkami były: finanse i rachunkowość oraz dietetyka, na które aplikowało kolejno 311 oraz 289 osób. Spora konkurencja panowała również podczas rekrutacji na kierunki takie jak: architektura krajobrazu, biotechnologia oraz projektowanie mebli, gdzie na jedno miejsce zgłosiło się ponad 3 kandydatów.
Nabór uzupełniający
W drugiej turze rekrutacji 2023/2024 na UPP na kandydatów czekają kierunki studiów, na których limit miejsc nie został wypełniony, łącznie jest ich 17 np.: biologia stosowana, inżynieria środowiska, czy zootechnika. Elektroniczna rejestracja, zarówno na studia pierwszego stopnia, jak i drugiego, potrwa do 28 sierpnia 2023 r. Dzień później uczelnia ogłosi listę osób zakwalifikowanych do przyjęcia. Kandydaci będą zobowiązani do dostarczenia wymaganych dokumentów w dniu 31 sierpnia 2023 r. w godzinach od 9:00 do 14:00.
Pełna lista kierunków z otwartą rekrutacją:
-
biologia stosowana
-
ekoenergetyka
-
ekonomia
-
gospodarka przestrzenna
-
informatyka i inżynieria danych
-
inżynieria ochrony klimatu
-
inżynieria rolnicza
-
inżynieria środowiska
-
jakość i bezpieczeństwo żywności
-
leśnictwo
-
ochrona środowiska
-
ogrodnictwo
-
projektowanie mebli
-
rolnictwo
-
technologia drewna
-
technologia żywności i żywienie człowieka
-
zootechnika
Szczegółowe informacje dotyczące drugiej tury rekrutacji dostępne są na stronie internetowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.