Studia Kraków - Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

18.09.2023

Rekrutacja uzupełniająca na URK

Trwa dodatkowy nabór na studia w roku akademickim 2023/2024 na Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. Jeszcze przez kilka dni kandydaci mogą dokonywać elektronicznej rejestracji oraz uiszczać opłatę rekrutacyjną. Absolwenci szkół średnich w rekrutacji uzupełniającej mają do wyboru sześć studiów pierwszego stopnia, a licencjaci z dyplomem mogą wziąć udział w rekrutacji na ekonomię. 
 

Wybił ostatni dzwonek tegorocznej rekrutacji

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie uruchomił nabór uzupełniający na te kierunki studiów, na których limit miejsc nie został wyczerpany, wśród nich znalazły się te realizowane w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Harmonogram elektronicznej rejestracji kandydatów uzależniony jest od wybranego kierunku studiów
Maturzyści, którzy z różnych powodów nie przystąpili jeszcze do rekrutacji, mogą wziąć udział w rekrutacji dodatkowej na URK na sześć kierunków studiów. Kandydaci pragnący od października rozpocząć edukację na leśnictwie w ramach studiów niestacjonarnych muszą dokonać elektronicznej rejestracji do 20 września 2023 r. Absolwenci szkół średnich mogą również aplikować na: biogospodarkę, ochronę środowiska, rolnictwo, ekonomię i zarządzanie. Dla tych kierunków elektroniczna rejestracja potrwa do 24 września 2023 r. Natomiast kandydaci na studia magisterskie w drugim naborze do 24 września 2023 r. mogą rejestrować się na studia na kierunku — ekonomia. 
Jak informuje URK, w dniu ogłoszeniu wyników postępowania rekrutacyjnego kandydaci zostaną również poinformowani o terminie i miejscu składania dokumentów od osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia.  
 

Wyniki dotychczasowej rekrutacji 

W czerwcowo-lipcowej rekrutacji na studia 2023/2024 na Uniwersytet Rolniczy w Krakowie udział wzięło ponad 7 tysięcy osób. Kandydaci mieli do wyboru 35 różnorodnych kierunków studiów I stopnia — np.: bioinformatyka i analiza danych, food processing, safety and quality, czy sztuka ogrodowa, jednolitych magisterskich — weterynaria oraz II stopnia — np.: environmental protection, leśnictwo oraz zootechnika. Przyszli studenci mogli zdecydować się na realizację programu kształcenia w formie stacjonarnej bądź zaocznej.
Tegoroczni maturzyści najchętniej aplikowali na weterynarię - 736 kandydatów, gdzie o jedno miejsce walczyło aż 9 osób! Liczne grono absolwentów szkół średnich aplikowało również na dietetykę: 593 zgłoszenia, zarządzanie i ekonomię: ok. 500 zgłoszeń. Duża rywalizacja rozegrała się wśród kandydatów na etnologię i psychologię zwierząt — prawie 8 osób na jedno miejsce, architekturę krajobrazu — ponad 5 osób na jedno miejsce, oraz na dietetykę — prawie 5 osób na jedno miejsce.

Komentarze (0)