Dni Otwarte w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (UMK) 2024

Dni Otwarte w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (UMK) 2024

Studia Toruń - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

05.03.2024

Dni Otwarte w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (UMK) 2024

6 marca 2024 r. odbędzie się Dzień Otwarty w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się wszystkiego o ofercie edukacyjnej, rekrutacji 2024/2025, a przede wszystkim bliżej poznają UMK i perspektywy, które mógłby im potencjalnie stworzyć. Będą mieli również okazję wziąć udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez poszczególne wydziały uczelni.

Dzień otwarty na uczelni rozpocznie się o godzinie 9:00 w Auli UMK i potrwa do 15:00. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy muszą zmierzyć się z wyborem kierunku studiów oraz uczelni. Dobór odpowiedniej ścieżki edukacyjnej i rozwoju nie jest prosty, ale Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu z pewnością ci go ułatwi!

 

W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przy ulicy Jurija Gagarina 11 uczestnicy wydarzenia zwiedzą siedem stref, wśród nich znalazły się m.in.: strefa kariery i rozwoju, strefa informacyjna oraz strefa innowacji i sukcesów. Organizatorzy przewidzieli sporo atrakcji: turniej gry logicznej Skato, tablica celów edukacyjnych, zespołowe uwalnianie kreatywnej energii oraz quiz wiedzy o studiowaniu. Ponadto, dodatkową ofertę zajęć przygotowały również poszczególne wydziały UMK.UMK dni otwarte 2024 - harmonogram i terminy

Dzień Otwarty na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu będzie doskonałą okazją do poznania wszystkich wydziałów uczelni, bowiem każdy z nich przygotował indywidualne programu. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez: Wydział Chemii, Wydział Filozofii i Nauk Społecznych, Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, Wydział Nauk Historycznych, Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej, Wydział Sztuk Pięknych oraz Wydział Teologiczny.

 

Aula UMK

TERMIN: 6 marca 2024 r., godz. 9:00-15:00

Przykładowe wydarzenia: Spotkanie z doradcami zawodowymi z Biura Karier UMK, Prezentacja działania wynalazków i nowatorskich rozwiązań autorstwa studentów, naukowców oraz absolwentów UMK czy Testowanie narzędzi uniwersyteckich mediów.

Więcej informacji: https://www.umk.pl/kandydaci/dzien-na-umk-2024/o-wydarzeniu/

 

 

Wydział Chemii

TERMIN: 6 marca 2024 r. w godz. 10:00-15:00

Przykładowe wydarzenia: Gra wydziałowa, Kalambury z nagrodami czy Strefa Erasmus+.


 

Wydział Filozofii i Nauk Społecznych

TERMIN: 6 marca 2024 r., godz. 10:00-15:00

Przykładowe wydarzenia: Spotkanie z przedstawicielami poszczególnych kierunków studiów, Rozmowy ze studentami i studentkami czy warsztaty.


 

Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych

TERMIN: 6 marca 2024 r.

Przykładowe wydarzenia: Zwiedzanie z przewodnikiem „Kolekcji Przyrodniczej”, pokaz sprzętu dostępnego w Klinice Weterynaryjnej czy eksperymenty w laboratorium.


 

Wydział Nauk Historycznych

TERMIN: 6 marca 2024 r., godz. 9:00-14:00

Przykładowe wydarzenia: Wakacje z duchami" czyli badania krypt grobowych, Wojna nie ma w sobie nic z kobiety? O „słabej płci” w konflikcie zbrojnym Hitlera czy Wielcy Polacy nieznani. Casus Edwarda Raczyńskiego.


 

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej

TERMIN: 6 marca 2024 r., godz. 9:00-13:45

Przykładowe wydarzenia: Nie taki wilk straszny: współczesny stan wiedzy o drapieżniku, Współczesne technologie pozyskiwania danych przestrzennych, praktyczne zastosowanie i metody wizualizacji czy Rowerem przez miasto – co pomaga, a co przeszkadza w rozwoju miejskiej mobilności aktywnej?.


 

Wydział Sztuk Pięknych

TERMIN: 6 marca 2024 r.

Wydarzenia: Spotkania z przedstawicielami poszczególnych kierunków wydziału, w tym m.in.: grafika, konserwacja i restauracja dzieł sztuki czy architektura wnętrz.


 

Wydział Teologiczny

TERMIN: 6 marca 2024 r.

Przykładowe wydarzenia: Wykuj w sobie lidera (prezentacja kursu liderskiego), Wirtualna tożsamość – o poszukiwaniu siebie w XXI w. czy A-teista też wierzy. Poszukiwanie sensu we współczesnym świecie.


 

Uniwersyteckie Centrum Sportowe

TERMIN: 6 marca 2024 r.

Wydarzenia: Ergometr, Air Bike oraz Podnoszenie hantli jedną ręką.

 

Komentarze (0)