Dni Otwarte w Politechnice Łódzkiej (PŁ) 2024

Dni Otwarte w Politechnice Łódzkiej (PŁ) 2024

Studia Łódź - Politechnika Łódzka

12.03.2024

Dni Otwarte w Politechnice Łódzkiej (PŁ) 2024

14 marca 2024 roku odbędzie się dzień otwarty Politechniki Łódzkiej. Uczelnia przygotowała ponad 60 wykładów, warsztatów i laboratoriów. Podczas wydarzenia uczestnicy zapoznają się z ofertą edukacyjną PŁ, wymaganiami rekrutacyjnymi, a także poznają kulisty studiowania na uczelni.

Tegoroczne Dni Otwarte Politechniki Łódzkiej odbędą się już 14 marca 2024 r. Będą doskonałą okazją do bliższego poznania uczelni oraz jej wydziałów. Potencjalni kandydaci na studia będą mieli okazję porozmawiać ze swoimi starszymi kolegami oraz wykładowcami PŁ i dowiedzieć się od nich wszystkich informacji niezbędnych do pomyślnego przejścia procesu rekrutacyjnego.

Dni otwarte na uczelni to niezwykła okazja doświadczenia atmosfery akademickiej jeszcze przed podjęciem studiów. Uczniowie szkół ponadpodstawowych zanurzają się w wir inspirujących wykładów i warsztatów stanowiących przedsmak tego, co czeka ich podczas studiów na Politechnice Łódzkiej.

więcej: https://rekrutacja.p.lodz.pl/

 

PŁ dni otwarte 2024 - harmonogram i terminy

Jakie atrakcje zaplanowali organizatorzy? Obchody Dnia Otwartego Politechniki Łódzkiej 2024 podzielone zostały na pięć Stref: Strefa Inspiracji, Strefa Gier, Strefa Nauki, Strefa Odkryć oraz Strefa Zwiedzania. W każdej z nich na odwiedzających czeka morze atrakcji – każdy znajdzie tu coś dla siebie!

 

Strefa Nauki

TERMIN: 14 marca 2024 r., godz. 9:00-15:30

MIEJSCE: Budynek Alchemium A34

Przykładowe wydarzenia: Jak wygrać projekt i sprawnie prowadzić budowę?, Cząsteczki mRNA w grze o ludzkie życi czy Level up: the sensory analysis game.

 

Strefa Odkryć

TERMIN: 14 marca 2024 r., godz. 13:00-15:15

MIEJSCE: Wydział Mechaniczny, Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, Wydział Biotechnologii i Nauk O Żywności, Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, Centrum Papiernictwa i Poligrafii Oraz Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki.

Przykładowe wydarzenia: Produkcja kosmetyków naturalnych, Od elektronów do smartfonów czy Prezentacja robotów przemysłowych oraz mobilnych.
 

Strefa Gier

TERMIN: 14 marca 2024 r., godz. 9:30-15:00

MIEJSCE: Budynek Alchemium A34, Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej, Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE).

Przykładowe wydarzenia: Chemistry Express, Kolorowe włókna – tekstylna gra planszowa czy Przegrana + Przegrana = Wygrana. Warto brać udział w grach, w których przegrywam.

 

Strefa Inspiracji

TERMIN: 14 marca 2024 r., godz. 10:30-14:00

MIEJSCE: Budynek Alchemium A34, Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE).

Przykładowe wydarzenia: 11 ścieżek kariery w gamedevie, Kobieta w nauce światowej, czyli inżynieria nie jest taka straszna, jeśli tylko odważysz się marzyć czy VR Gamified Experience: Enhancing Brand Appeal by Vescom.

 

Strefa Zwiedzania

TERMIN: 14 marca 2024 r., godz. 10:00-14:00

MIEJSCE: wszystkie wydziały Politechniki Łódzkiej

Komentarze (0)